1. Scrabble Orginal  to gra słowna dla 2, 3 lub 4 graczy. Polega na układaniu na 
planszy powiązanych ze sobą słów, przy u?yciu płytek z literami o różnej 
wartości ! przypomina to budowanie krzyżówki.  Celem gry jest uzyskanie jak najwyższego wyniku. Każdy gracz stara się uzyskać jak najwięcej punktów, układając słowa w taki sposób, aby wykorzystać wartość liter i premiowane pola planszy. Zależnie od umiejętności graczy, suma uzyskanych w grze punktów może osiągnąć od 400 do 800, albo nawet więcej.

Scrabble Orginal, Zabawkiph.pl, 99,00zł

Zestaw zawiera:

100 płytek z literami,

1 woreczek na litery,

4 stojaki,

1 planszę

Cena:99,00 zł

Sklep: Zabawkiph.p

###NEWS_VIDEO_1###

2. Scrabble Travel- Podróżna wersja klasycznej gry Scrabble . Opakowanie po rozłożeniu służy jako plansza do gry. Płytki z literami są wkładane w odpowiednie otwory na planszy. Dodatkowe ułatwienie stanowią liczniki z punktacją. Wygodna w podróży i nie tylko, nie będziesz musiał ciągle poprawiać przesuwających się po planszy liter.

Scrabble Travel, Smyk.com, 102,99zł

Cena: 102,99 zł

Sklep: Smyk.com

3. Scrabble Junior Nabywając Scrabble Junior otrzymujemy w praktyce dwie gry. Obie są grami słownymi wzorowanymi na oryginalnym Scrabble.
Pierwsza z gier nosi nazwę Słowa i Obrazki i skierowana jest dla młodszych dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Korzysta się w niej z niebieskiej, ilustrowanej strony planszy do gry. Na planszy wydrukowane są słowa, które tworzą gotowy układ gry. Obok słów znajdują się rysunki, które są ich ilustracją. Dzieci układają wylosowane płytki z literami na odpowiadających im polach na planszy odtwarzając słowa. Taka kombinacja słów i rysunków pomaga dzieciom w nauce czytania i ortografii bez strachu przed popełnieniem błędu.
Druga gra skierowana jest dla dzieci od lat 7, które potrafią tworzyć własne słowa i nieco pewniej czują się w ortografii. Wykorzystywana jest do niej druga strona planszy nazwana Kolory i żetony. Ta zaawansowana wersja gry swoimi zasadami jest bardziej zbliżona do klasycznych Scrabbli. Jednak w przeciwieństwie do nich, posiada oryginalny i przyjazny w użyciu system punktacji. 

Scrabble Junior, Gryplanszowe.pl, 84,70zł

Zestaw zawiera:

84 płytki z literami,

dwustronna plansza do gry,

29 niebieskich żetonów,

16 czerwonych żetonów,

1 woreczek na płytki,

instrukcję.

Cena: 84,70 zł

Sklep: GryPlanszowe.pl

4. Scriba to dwie wersje najatrakcyjniejszej i najbardziej emocjonującej gry słownej. Łączy w sobie cechy gier logicznych, strategicznych i losowych. Zasady gry uczą i zmuszają graczy do używania poprawnych form gramatycznych. Uczestnicy gry poszerzają swoje słownictwo. Ciekawe zasady rywalizacji w połączeniu z rekwizytami sprawiają, że Scriba jest interesującą grą dla każdego, kto umie czytać i pisać. To gra, dzięki której ćwiczy się koncentrację, logiczne myślenie i koncentrację.

Scriba, Planszomania.pl, 55zł

Zestaw zawiera:

dwustronna plansza
100 tabliczek z literami
3 tabliczki puste
3 tabliczki ze strzałkami
2 tabliczki z czarnym kołem
4 półeczki
60 żetonów
1 worek z tkaniny
1 kostka do gry
1 notes do zapisu punktacji
1 długopis
instrukcja

Cena: 55 zł

Sklep: Planszomania.pl

Scriba posiada również wersję Junior i Travel. 

Obydwie te gry różnią się przede wszystkim tadycją. SCRABBLE to gra orginalna na podstawie której powstało całe mnóstwo gier podobnych. Różnią się one wykonaniem, czasami zasadami punktacji wyrazów. Jednak w obydwu chodzi o dobrą zabawę, naukę, mile spędzony czas z dziećmi czy znajomymi przy lampce wina. Gry te rozwijają spostrzegawczość, bogacą język, ćwiczą ortografię i uczą strategii. Gry polecane są dla graczy od 8 lat, potrafiących czytać i pisać. Jednak gra ta może również posłużyć najmłodszym i zachęcić ich do nauki czytania i pisania.

Artykuły podobne