Sezon biegowy już dawno rozpoczęty, a ja ciągle w tym samym. Może warto zapolować na coś nowego? Oczywiście ze zmianą łączą się i pewne niebezpieczeństwa. Do starych ciuchów nasze ciało jest już przyzwyczajone. Wszystko się elegancko układa, nic nas nie uwiera, nie obciera. Największy problem oczywiście z butami. Musimy je stopniowo rozbiegać i na samym początku oszczędzać stopy na dłuższych dystansach. Pomyślałem więc o sprzęcie dobrym gatunkowo, w miarę szybko się adaptującym i w średniej cenie.

 

Buty biegowe Asics GEL-KAYANO 15. Niesamowity komfort i jakość wykonania na naprawdę świetnym poziomie. Mnóstwo systemów wspierających. Od japońskiej sztucznej skóry Spacemaster UV, przez Biomorphic Fit, 3M Reflective. Skończywszy na podeszwie: I. G. S., Solyte Midsole, DuaMax, DuraSPonge Rubber Forefoot. Pokrótce – minimalizują deformacje, zapewniają świetną wentylację, zapamiętują ułożenie stopy użytkownika. Dodatkowo – normują proces przetaczania stopy, dwuelementowa podeszwa środkowa zapobiega pękaniu, wstawki amortyzują, podeszwa z odpornej na ścieranie pianki. Producent o rewelacyjnej renomie, bardzo dobry produkt, cena też nie jakaś kosmiczna. W tych butach zadbamy o nasze stopy.

Ile: 359zł

Spodenki treningowe Adidas Core Performance Move Short. Takie zwyczajne-nadzwyczajne gacie. Uszyte z Climalite (nieźle oddycha) i anatomicznie skrojone. Żeby nic nas w trakcie biegu nie uwierało.

Ile: 119zł

Koszulka treningowa Nike ProCore LS Tight. Konstrukcja Nike Pro z Dri-Fit. Czyli znów anatomiczny krój i ciekawe parametry fabrykatów. Wydala nadmiary wilgoci, zauważenie oprowadza nadmiary ciepła. Lekka, nie podrażnia, z płaskimi szwami. Piszą jeszcze, że wspiera działanie organizmu i, że daje "wsparcie psychologiczne poprzez bardzo lekki, przyjemny nacisk na ciało", ale raczej bym w to nie szedł. Po prostu, wygodna i razem z nami pracuje.

Ile: 99zł

Gdzie: sportclub.com.pl/fitnesstrening.pl

Artykuły podobne

Pomysłowe opakowanie prezentu

Drobiazgi wręczane jako upominki wymagają ładnego opakowania. Wszyscy dobrze wiemy, ile radości dostarcza samo rozpakowywanie prezentu. Niezależnie od tego, czy wewnątrz kryje się coś wybitnie wspaniałego, czy przeciętnego, każdy bardzo…
Zobacz więcej ...