Skydiving.. skoczny sposób na życie?

Total
0
Shares

Jeszcze nie do końca popularne, jednak mają swoich fanów i w Polsce.. mowa o skokach spadochronowych. Jeśli lubisz dużą dawkę adrenaliny, nie przepadasz za nudną i szarą codziennością to jest to coś dla Ciebie. Niezapomniana przygoda na całe życie, a może też i sposób na życie? ?

Skok z samolotu z instruktorem, źródło: imagesu.net

Have some fun..

Skoki spadochronowe w Polsce stały się popularne w końcu XX wieku. Pierwsze szkoły zaczęły powstawać w latach 60?. Dzisiaj w każdym większym mieście można takową znaleźć oraz rozpocząć niezapomnianą przygodę z lataniem w powietrzu. Skok z samolotu jest dla każdego niezwykłym wydarzeniem, które pozostanie w pamięci na zawsze, a dawka pozytywnych wrażeń na zawsze pozostaje w pamięci uczestników. 

Skok z instruktorem, źródło: anexerciseinfutility.blogspot.com

W spadochroniarstwie używa się określenia tandem, a oznacza to dwuosobowy skok lub po prostu skok z takim spadochronem. Skoki w tandemach są najbezpieczniejszą oraz najprzyjemniejszą formą zapoznaniem się z swobodnym spadaniu z dużej odległości w stronę Ziemi. Pierwsze skoki uczestnicy zawsze wykonują wraz z instruktorami.

Przygotowania do skoku rozpoczynają się już na ziemi, kiedy to uczestnicy zakładają kombinezony oraz okulary, (aczkolwiek nie zawsze jest to koniecznie ? zależy od wysokości z której się skacze) a następnie mocują i dopasowują uprzęż tandemową. Spadochrony takie wyposażone są w dwie czasze, główną i zapasową, dzięki czemu zyskuje się podwójne bezpieczeństwo. Tandemy zapasowe dodatkowo wyposażone są w automaty, które uruchamiają czaszę zapasową na określonej wysokości, (dostosowane jest to do wysokości, z której wykonywany jest skok) w momencie kiedy tamdempilot nie będzie mógł tego wykonać. Nazywane jest to jako cybernetyczny anioł stróż, dzięki któremu można czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie? i te widoki z wysokości!!

Skydiving, niezapomniane wiidoki, źródło: panoramino.com

Tak naprawdę do wykonania skoku potrzebne są tylko nasze chęci i odrobina odwagi.. nie ma specjalnych ograniczeń ani wymogów co do osób, które chciałby się znaleźć w strefie lotu ze spadochronem. Bardzo popularne stało się ?prezentowanie? takiego skoku innym osobom. Cena takiego wyczyny waha się w granicach 300-500 zł, w zależności od szkoły, wysokości, terminu. Można także odbyć kursy instruktorskie, jednak jest to już bardziej kosztowna inwestycja i waha się w graniach 2000 ? 4000 zł. 

Popatrzmy zatem, jak to się robi w Dubaju?

###NEWS_VIDEO_1###

Artykuły podobne

6 zimowych premier książkowych

Mrozy tegorocznej zimy zdecydowanie nie zachęcają do wychodzenia z domu. Nagle idealnym scenariuszem na spędzenie wolnego wieczoru staje się relaks przy kubku ciepłej herbaty (lub grzańca w wersji jeszcze bardziej…
Zobacz więcej ...