Smaczne pasty do zębów

Total
0
Shares

?Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty. Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.?

W taki muzyczny sposób można próbować zachęcić dzieci do tego, żeby codziennie z radością wykonywały tę jakże emocjonującą czynność, jaką jest pielęgnacja zębów. Jak jednak przekonać do tego nastolatków (dorosłych zresztą też)? Na przykład oryginalnym smakiem pasty do zębów.

Wczesna pobudka, perspektywa spędzenia kilku godzin w szkole i kolejnych kilku przy pracach domowych skutecznie zniechęca do wszystkiego. Wędrówka do łazienki z na wpół otwartymi oczyma, poziom senności przekraczający stan alarmowy? I w takich warunkach przychodzi biednemu nastolatkowi wspiąć się na wyżyny porannej aktywności i energicznie szorować zęby. Często zatem czynność ta jest ograniczana do minimum (bo po co się przemęczać i nadwerężać mięśnie). Kilkanaście sekund i szczoteczka wraca do szafki. A gdyby tak zastosować podobną strategię do tej, jaka często okazuje się skuteczna w przypadku dzieci? Pasta smakowa.

Oferta jest różnorodna. Można wybierać m.in. wśród past o smaku czekolady, smażonego bekonu lub nawet szampana.

Szczególnie zastanawiająca jest ta czekolada? Jednak wg naukowców ekstrakt z ziaren kakaowca, który znajduje się w czekoladach, może być naturalną alternatywą dla past do zębów z fluorem, a nawet podobno jest efektywniejszy w zapobieganiu i walce z próchnicą. Hmm, kusząca wizja, biegnę na poszukiwania tego magicznego produktu 😉  

Artykuły podobne