Masz dzieci i zostajesz w Sylwestra w domu? Nie musi to być nudny wieczór z dziećmi. Zorganizuj go tak, abyście razem świetnie się bawili. 

Przede wszystkim trzeba wytłumaczyć dzieciom dlaczego ten dzień jest ważny i co się dzieje o północy. Ważne jest też, aby dzieci wzięły czynny udział w przygotowaniach.

Możesz przygotować prawdziwy Bal Sylwestrowy i mimo tego, że Twoje dzieci mogą nie dotrwać do północy, to wciąż może być świetna zabawa.

Najważniejsze jest dobre przygotowanie i współpraca. Kup balony i serpentyny, razem z dziećmi możesz je rozwiesić w domu, to na pewno przyniesie im wielką frajdę. Przygotujcie razem kolację, wybierz potrawy, które dzieci lubią najbardziej. Przede wszystkim kup szampana dla dzieci, gdyż możliwość wypicia go razem z rodzicami na pewno sprawi dzieciom wielką przyjemność. Zadbaj także o stroje. Może to być bal przebierańców. Stroje możecie przygotować sami z kolorowej krepy czy papieru. Nie muszą one być profesjonalne. Wybierzcie razem muzykę i filmy, które możecie wspólnie obejrzeć. Dzieci z pewnością będą zachwycone. Wszyscy wiedzą, że dzieci uwielbiają się przebierać, a dziewczynki tylko czekają na okazję, aby zrobić sobie makijaż, taki jak Mama. Wspólne czesanie włosów, malowanie się, ubieranie na pewno będzie wspaniałą zabawą i przyniesie dzieciom dużo radości.

Jeżeli nie masz ochoty lub pomysłu na takiego Sylwestra, a mieszkasz w mieście, możesz poszukać miejsc gdzie organizuje się Bale Sylwestrowe dla dzieci.

Na przykład w Poznaniu:

Bal Sylwestrowy dla dzieci – Uniwersytet Maluszka

Cena: 170 – 200zł

Sylwestrowe szaleństwo w CiuCiuBabce

Cena: 30zł

Artykuły podobne

”Znajdź pieska”, ”Znajdź kotka” – czyli książeczki do szukania

Wszyscy dobrze wiemy, iż książki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Pomagają rozwijać język i słownictwo, rozszerzają świadomość i świat dziecka, pobudzają fantazję, dzięki nim dzieci mogą poznawać nowe zwierzęta, przedmioty…
Zobacz więcej ...