?Trójka do potęgi? czyli 50. Urodziny Radiowej Trójki

Total
0
Shares

1 kwietnia radiowa "Trójka"obchodzić będzie swoje 50 urodziny. Z okazji jubileuszu Programu III Polskiego Radia w Teatrze ?Syrena? wystawiana będzie sztuka ?Trójka do potęgi?. Jest to komedia kryminalna o trzech socjologach, którzy postanawiają kojarzyć małżeństwa Polaków z obcokrajowcami, marzącymi o unijnym obywatelstwie. Scenariusz, napisany przez Wojciecha Zimińskiego, powstał na podstawie książki znanego z TVN24 Grzegorza Miecugowa. Sztukę reżyseruje Wojciech Malajkat. Na scenie pojawią sie zarówno osoby związane z Radiową Trójką, m.in. Zbigniew Hołdys, jak i profesjonalni aktorzy, m.in. Beata Ścibakówna, Piotr Machalica,Grażyna Wolszczak i Stanisław Tym. Dużym poświęceniem dla spektaklu zasłynął już Mateusz Damięcki, który gra dziennikarkę ? na scenie pojawi się w obcasach i krótkiej spódnicy. Występ wzbogacą Urszula Dudziak, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska i Muniek Staszczyk. 

Wszystkich fanów Programu III Polskiego Radia zapraszamy do Teatru Syrena na premierę, która odbędzie się 30. i 31.03. Później spektakle zobaczyć można jeszcze w dniach 1.-5. i 16.-20.04. oraz 14.-17.05.

 Trójka do potęgi

Trójka do potęgiTrójka do potęgi

"Trójka"długo i hucznie obchodzi swoje urodziny, na jej cześć powstało wiele utworów, w tym oczywiście spektakl. Atrakcyjna ramówka a także specjalna moneta toczona 30 marca przez NBP mają upamiętnić powstanie jednej z najpopularniejszych polskich stacji radiowych. Na antenie  w ramach wspomnień półwiecznej działalności stacji emitowany jest cykl "Trójka z dżemem – palce lizać"-  są to pasjonujące wspomnienia redaktorów "Trójki" z różnych sytuacji dziennikarskich – czasem, wzruszające, czasem dziwne a często bardzo zabawne. Całość pokazuje jak radio podążało za zmieniającą się rzeczywistością i technologią, co związanym z "Trójką" dziennikarzom generowało wiele pięknych a czasem szalenie śmiesznych wspomnień. Jedno z nich prezentujemy poniżej. To historia relacji Tomasza Jeleńskiego, który emocje związane z zagrażającym mu śmigłem samolotu nieopatrznie przeniósł w eter w trakcie trójkowego serwisu informacyjnego.  

###NEWS_VIDEO_1### 

Z naszej strony składamy "Trójce" najlepsze życzenia!

Artykuły podobne