Twój prezent na Dzień Dziecka może pomóc potrzebującym dzieciakom. W Krakowie rusza akcja “Moko dla dzieci””

Total
0
Shares

W Dzień Dziecka, 1 czerwca, rusza niecodzienna akcja! Każdy, kto zakupi produkty firmy Marmot o wartości powyżej 500 zł w nowo otwartym sklepie Moko w Krakowie sprawi, że jedna dziecięca kurtka sportowa firmy Marmot trafi do wychowanków Stowarzyszenia SIEMACHA.

Pierwszy dzień czerwca kojarzy nam się jednoznacznie ? nawet najmłodsi wiedzą, że to ich święto. Dzień Dziecka wiąże się z szeregiem imprez i atrakcji organizowanych dla dzieci. Zazwyczaj spędzamy go rodzinnie, a rodzice bardziej niż na co dzień pobłażają swoim pociechom i poświęcają im więcej uwagi. Dzieci mogą liczyć na upominki i zwiększenie limitów na pochłaniane przez nich słodycze oraz lody.

Nie dla wszystkich jednak jest to najszczęśliwszy dzień w roku. Są dzieci, które właśnie przy tej okazji szczególnie mocno doświadczają braku codziennej serdeczności czy rodzinnego ciepła. Wiele młodych osób wymaga wsparcia, pomocy, a nawet regularnej opieki instytucjonalnej. ?Chcielibyśmy sprawić, by pamięć o dzieciach, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, towarzyszyła nam na co dzień, a nie tylko w jeden dzień w roku, 1 czerwca. Dzień Dziecka to zatem symboliczna data rozpoczęcia akcji, która potrwa, mam nadzieję, znacznie dłużej?- wyjaśnia Rafał Ziobro, współwłaściciel sklepu Moko.

Właśnie dlatego sklep Moko organizuje akcję pod hasłem: ?Moko dla dzieci?. Każde zakupy towarów marki Marmot powyżej 500 zł sprawią, że jedna profesjonalna kurtka trafi do konkretnego wychowanka SIEMACHY. Podczas zakupów wystarczy podać w sklepie hasło akcji.

Sklep Moko planuje przekazać na rzecz Stowarzyszenia SIEMACHA 100 kurtek. Akcja będzie trwać od 1 czerwca 2012 roku do wyczerpania zapasów. W przypadku dużego zainteresowania może zostać powtórzona. ?To znakomita inicjatywa, dzięki której młodzi wychowankowie SIEMACHY będą mogli korzystać z profesjonalnej odzieży sportowej. Co więcej, akcja przygotowana przez sklep Moko i firmę Marmot stanowi doskonały przykład skutecznej współpracy prywatnych przedsiębiorców i organizacji społecznych?- komentuje Anna Litwora, Dyrektor Zarządzający Placówek Dziennych Stowarzyszenia SIEMACHA

   

Stowarzyszenie SIEMACHA jest jedną z największych w Polsce organizacji społecznych, która od osiemnastu lat zapewnia młodym ludziom warunki dynamicznego rozwoju dzięki starannej syntezie wychowania, sportu i terapii. Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską sieć 27 specjalistycznych placówek, z których korzysta blisko 2 500 dzieci dziennie. W ramach SIEMACHY działa Krakowski Instytut Psychoterapii, a także trzy Centra Rozwoju Com-Com Zone: Kraków-Nowa Huta, Kraków-Prokocim, Tarnów. Stowarzyszenie realizuje ponadto wyjątkowy w skali Europy projekt ?SIEMACHA w galeriach?, którego celem jest wprowadzenie oferty społecznej do nowoczesnych centrów handlowych. Ze względu na społeczny i sportowy charakter działalności, SIEMACHA jest beneficjentem i doskonałym partnerem sprawującym kontrolę nad przekazywaniem kurtek firmy Marmot wybranym wychowankom Stowarzyszenia.

Partnerem akcji jest także Grupa SAPR, która odpowiedzialna będzie za promocję. Grupa SAPR stale współpracując ze Stowarzyszeniem MANKO, angażuje się w wiele lokalnych akcji oraz ogólnopolskich kampanii społecznych m.in. Lokal Bez Papierosa.pl, ryzyKOchania, Nie pal przy dziecku, przeTESTuj się, Pilnuj Drinka oraz projekty outdoorowe ? Krakowski Festiwal Górski, nagrody "Laury Magellana" czy cykl spotkań "Piotr Pustelnik Road Tour".

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc podopiecznym Stowarzyszenia SIEMACHA, mając w pamięci hasło: "Moko dla dzieci", zapraszamy na zakupy do sklepu Moko mieszczącego się na ul. Zyblikiewicza 2. Klienci znajdą tu starannie wyselekcjonowane topowe marki światowej klasy. Moko to także pierwszy w Polsce firmowy sklep Marmota. Ambicją właścicieli było, by stworzyć miejsce niepowtarzalne. Ta pierwsza oryginalna akcja sklepu także o tym świadczy.

Zobacz także prezenty na Dzień Dziecka

Artykuły podobne

”Znajdź pieska”, ”Znajdź kotka” – czyli książeczki do szukania

Wszyscy dobrze wiemy, iż książki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Pomagają rozwijać język i słownictwo, rozszerzają świadomość i świat dziecka, pobudzają fantazję, dzięki nim dzieci mogą poznawać nowe zwierzęta, przedmioty…
Zobacz więcej ...