Już niedługo 6 grudnia, czyli Mikołajki. Dzieci zapewne czekają z utęsknieniem na ten dzień, aby z samego rana sprawdzić, co czeka na nie w zawieszonej na kominku skarpecie, czy zimowym obuwiu. Pomimo, iż do Wigilii Bożego Narodzenia jeszcze daleko, warto pomyśleć o prezentach dla swoich pociech, by na spokojnie móc wybrać prezent dopasowany do ich poziomu rozwoju i zainteresowań. U dzieci w wieku 3-6 kształtują się takie cechy, jak wyobraźnia odzwierciedlająca się w tzw. bazgrotach. To również okres rozwoju ruchowego, pamięci, koncentracji oraz uwagi, kształtowanych w trakcie zabawy z różnymi przedmiotami. Przykładem umiejętności jest chwyt pęsetkowy, którego ukształtowanie pozwala na trzymanie we właściwej pozycji przyborów do pisania. Jest to także tzw. “wiek pytań”, w którym dzieci są ciekawe tego, co dzieje się wokół nich i w związku z tym, zadają swoim opiekunom nieskończoną liczbę pytań. Zaspokajają przez to swoje potrzeby poznawcze. W tym wieku ma też miejsce rozwój w zakresie porozumiewania się i powiększenie zasobu słownictwa dziecka. Poza tym dziecko zaczyna bawić się z rówieśnikami i jest bardziej stabilne emocjonalnie. Właśnie z takich powodów są pożądane zabawki edukacyjne, jak również kreatywne, pozwalające zdobyć przez dzieci nową wiedzę oraz kształtować nowe umiejętności.

Zachowanie szczęśliwych chwil z życia dziecka i jego rodziny pomagają zachować Pomysłowe Ramki. Firma Trefl proponuje dla chłopców w wieku 3 ? 7 lat zabawę konstrukcyjną, polegającą na tworzeniu ramek do zdjęć wedle własnych pomysłów. Zabawa pozwala uczyć precyzji, kształtować zmysł konstrukcyjny, jak również kreatywność dzieci. Tworzenie ramek pozwala także na kształtowanie wyobraźni przestrzennej. Warto zakupić dla dziecka taki właśnie prezent, nie tylko ze względu na jego właściwości. Tworzenie ramek pozwoli w przyszłości dziecku lepiej się uczyć np. przedmiotów ścisłych, co w przyszlości zaprocentuje wychowaniem przyszłego inżyniera.

Pomysłowe Ramki Seria I Love Art, Trefl

Pomyslowe Ramki ?Auta?, seria I Love Art, Trefl, Smyk, 26,99 zł.

Inny przykład zabawki kreatywnej dla chłopców w wieku 5 ? 11 lat to Mandala np. z motywami z filmu ?Auta?, proponowana przez firmę Ravensburger. Zestaw składa się z ramki oraz wzoru do odrysowania, który pomaga stworzyć na kartce papieru ciekawy obrazek. Wystarczy później odrysowany wzór pokolorować kredkami, pomalować farbami, wykleić bibułą czy plasteliną, w zależności od chęci dziecka i jego pomysłowości. Możliwości jest wiele. Mandala pozwala rozwinąć u dziecka sprawność manualną, a także uczy koncentracji. Warto sprezentować dziecku taką mandalę, nie tylko ze względu na jej walory edukacyjne, ale również dlatego, że dzięki temu, u naszej pociechy rozwinie się zmysł artystyczny. Kto wie, może dzięki temu wychowamy w przyszłości adepta sztuk pięknych?

Mandala

Mandala ?Auta?, Ravensburger, Smyk, 37,99 zł.

Kolejną propozycją prezentu mikołajkowego jest mozaika z koralikami firmy Lena. Zabawka jest przeznaczona zarówno dla chłopców, jak również dla dziewczynek w wieku 3 ? 7 lat i składa się ze 120 koralików okrągłych i owalnych oraz podkładki. Koraliki te można układać w dowolne wzory. Dzięki układaniu koralikowych obrazków, u naszych pociech, podobnie jak w przypadku mandali rozwinie się zmysł artystyczny oraz ukształtuje się chwyt dziecka, ułatwiający w późniejszym czasie prawidłowe trzymanie przyborów do pisania czy rysowania i wykonywanie tych czynności z odpowiednim naciskiem, zapobiegając przy okazji łamaniu ołówków lub kredek i dziurawieniu kartek.


Czy Twoje dziecko lubi oglądać bajkę ?Maniek Złota Rączka?? Jeżeli tak, proponujemy na prezent z okazji św. Mikołaja pieczątki i szablony z motywem bohatera bajki Walta Disney’a firmy Multiprint dla chłopców w wieku 3 ? 7 lat. Dzięki szablonom z miękkiego tworzywa, które można odrysowywać, drewniano-kauczukowym pieczątkom, pisakom oraz gąbką nasączoną nietoksycznym i łatwozmywalnym tuszem, dziecko ma możliwość wykazania się swoim talentem artystycznym. Zabawka pozwala rozwinąć sprawność manualną u dzieci, czy ich kreatywność, ale także wprowadza je w świat zagadnień dotyczących majsterkowania, co okaże się przydatne, gdy dorosną.

Maniek Zlota Rączka, Multiprint

Maniek Złota Rączka, pieczątki i szablony, Multiprint , Smyk, 58,90 zł.

Czy Twoje dziecko uwielbia rysować, a kartka i kredki to już dla niego za mało? Czy chętnie zaczyna uczyć się literek, cyferek, nowych słów? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, pomyśl o zakupe dla dziecka tablicę magnetyczną. Spełnia dwie funkcje ? z jednej strony jako tablica magnetyczna, z magnetycznymi literkami i cyferkami , które można dowolnie ukladać oraz markerem, którym można pisać. Z drugiej natomiast jako tablica do pisania kredą. Pozwala rozwinąć u naszych brzdąców kreatywne myślenie, pobudzać wyobraźnię, rozwinąć zdolności plastyczne i manualne oraz uczy pisania i czytania. Może okazać się również przydatna w nauce nowych słów, a co za tym idzie – wzbogacaniu słownictwa oraz nauce liczenia. Dzięki takiej tablicy możemy uczyć dziecko podczas zabawy, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości i ułatwi dziecku naukę w szkole.

Pomyslowe Ramki Seria I Love Art, Trefl

Tablica magnetyczna do rysowania, Smiky, Smyk, 98,99 zł.

Zobacz więcej pomyslów na prezent dla 4-6- latków w jakiprezent.pl

Artykuły podobne