Weekend majowy w Czeskiej Pradze

Total
0
Shares

Tegoroczny weekend majowy może rozpieścić wiele osób. Biorąc jedynie 3 dni urlopu, możemy zyskać aż 9 dni wolnego! Takiej okazji nie można przepuścić, fajnie więc przemyśleć, jak spędzić ten czas. A może wybrać się po prostu do romantycznej i pięknej Czeskiej Pragi?

Muzeum Narodowe przy placu św. Wacława, źródło: miastaswiata.com.pl

Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy i świata, corocznie odwiedzane przez miliony turystów. Zachęca się do odwiedzenia Pragi w dowolnej porze roku, bo przez okrąglutkie 365 dni w roku Praga jest po prostu piękna. Praga zwana też jest "Złotą Pragą", "miastem stu wież", "złotym okrętem na Wełtawie", "Matką Miast" lub "Sercem Europy", a jej bogata historia ukazuje się każdemu turyście w postaci romańskich, gotyckich, renesansowych, barokowych i klasycystycznych budowli. Miasto, swoim urokiem i klimatem czaruje zarówno turystów jak i jego rdzennych mieszkańców.

Praskie Mosty, źródło: 4anotimpur.ro

Spacer wąskimi uliczkami w świetle latarni gazowych, pocałunek pod kwitnącym drzewem w barokowym ogrodzie, rejs zabytkowym parostatkiem, noc na zamku lub w pałacu, podróż historyczną kolejką parową, ślub w pałacowym parku ? to składniki praskiego romantycznego koktajlu. Można je łączyć według własnego uznania!

Starówka, źródło: juanjoymanel.wordpress.com

Miasto nieuszkodzone przez drugą wojnę światową oferuje niezapomniane wrażenia już zwykłą przechadzką po zrekonstruowanych barokowych, rokokowych i secesyjnych ulicach. Okolica ważnych zabytków turystycznych jest wyposażona w zony dla pieszych, i jest więc możliwe swobodnie się przechadzać po ich okolicy. Już po krótkich trzech, lub czterech dniach spędzonych w Pradze można się w niej zakochać. W ciągu pierwszych dni wizyty jest wskazane przeprowadzić pieszą ekskursję po Pradze z przewodnikiem. Praga oferuje urok historycznego dziedzictwa, ale również zabawę i barwne życie nocne, które docenią zwłaszcza młodzi turyści.

Widok na Starą Pragę, źródło: tu-tam.blogspot.com

 Praga potrafi się o swych turystów świetnie zatroszczyć. Do miasta lata mnóstwo spółek lotniczych również tanich, więc nie jest trudne wybrać sobie z dużej ilości lotów ten, który będzie najbardziej odpowiadał. W Pradze znajduje się również duża ilość hoteli, domów noclegowych, z których niektóre oferują ciekawe zniżki zwłaszcza w razie terminowej rezerwacji. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę wybrać się poza granice miasta, to można sobie z łatwością wynająć samochód. Ze względem na dużą ilość turystów, którzy Pragę odwiedzili w ubiegłych latach, istnieje tutaj mnóstwo atrakcji rozrywkowych, kulturalnych akcji. Podróżować po mieście można wygodnie metrem, tramwajem albo autobusem. Do wyboru do koloru.

Most Karola, źródło: gornicki.webhost.pl

Artykuły podobne