5 sposobów na zapewnienie długowieczności letnim akcesoriom

Total
0
Shares

Słońce, plaża i chwilowy brak obowiązków związany z urlopem jest zdecydowanie wyobrażeniem o letniej idylli dla każdego z nas. Jako, że zazwyczaj jednak ilość takiego sielskiego, wolnego czasu jest ograniczona, nie chcemy, żeby cokolwiek popsuło nam wakacje. Jak dbać o letnie akcesoria, tak by nasz odpoczynek nie był w żaden sposób zależny od ich sprawności? Oto 5 porad dotyczących pielęgnowania najważniejszych wakacyjnych akcesoriów. 

1. Leżak

Źródło: Źródło: http://images.hayneedle.com

Problem: Rama zaczyna rdzewieć w środku sezonu.

Rozwiązanie: Głównym czynnikiem powodującym rdzewienie leżaków i krzeseł plażowych jest sól. Dlatego też po każdej sesji plażowania koniecznym jest opłukanie ramy czystą, kranową wodą, aby zmyć z niej sól. Dla lepszej można zakonserwować metalową ramę leżaka ochrony przed rozpoczęciem sezonu woskiem samochodowym, który nie pozwoli na rozwój rdzy na ramie.

2. Białe spodnie

Źródło: Źródło: http://www.cocobay.co.uk

Problem: Spodnie szarzeją, albo żółkną.

Rozwiązanie: Białe spodnie mają to do siebie, że można je założyć zaledwie raz, maksymalnie dwa razy przed wrzuceniem ich do pralki. O ile twoje spodnie nie są ze 100% bawełny, nie używaj chlorowych wybielaczy do ich prania, gdyż takie wybielacze powodują właśnie żółknięcie spodni. Kiedy z kolei zaczną szarzeć, namocz je trochę dłużej przed praniem.

3. Grill

Źródło: http://www.grillshowroom.com

Problem: Kratka grilla pokryta jest grubą warstwą zaschniętego tłuszczu.

Rozwiązanie: Grill będzie ci długo służył, jeżeli wyczyścisz go od razu po każdym grillowaniu. Inaczej tłuszcz będzie zasychał na kratkach, a te z emaliowanego żelaza zaczną rdzewieć. Po dużym grilowaniu zaopatrz się w szczotkę drucianą i ciepłą wodę z mydłem, którymi z łatwością wyczyścisz jeszcze ciepłe resztki jedzenia na kratce. Aby zapobiec nawarstwianiu się brudu na kratce, natłuszczaj ją za każdym razem kuchennym olejem.

4. Strój kąpielowy

Źródło: http://mytheresaimages.s3.amazonaws.com

Problem: Materiał zaczyna się za bardzo rozciągać, a kolor blaknie.

Rozwiązanie: Noś różne stroje kąpielowe na zmianę. Kostiumy kąpielowe zrobione są z elasycznego materiału, który potrzebuje około dnia, żeby wrócić do swojej oryginalnej formy. Po każdym użyciu płukaj strój w zimnej wodzie. Co każde 5 do 10 użyć pierz w pralce przy użyciu delikatnych detergentów włączając program do delikatnych ubrań.

5. Okulary przeciwsłoneczne

Źródło: http://www.stunningtrends.com

Problem: Okulary za bardzo się rozszerzyły.

Rozwiązanie: Okulary chowaj zawsze do futerału, jeżeli ich nie używasz. Nie noś ich na głowie, ani nie zostawiaj w rozgrzanym samochodzie, bo zniszczy to zarówno ich oprawki, jak i szkła.

Artykuły podobne