Powoli powraca coroczny dylemat ? jaki mikołajkowy prezent ucieszy naszych bliskich? Odpowiedź jest prosta ? książka. To podarunek, z którego drogie nam osoby wielokrotnie będą korzystały, a przy każdym spojrzeniu na okładkę, pomyślą o nas ciepło. Tym razem jednak chciałabym Was zachęcić do kupowania biografii ? opowieści o życiu osób, których często trudne i kręte drogi mogą stać się dla naszych bliskich cudowną inspiracją.

###NEWS_VIDEO_1###

?Steve Jobs?, Walter Isaacson

Od 17 listopada półki w empikach dumnie prezentują twarz osoby, o której ostatnio słyszy się bardzo dużo. Steve Jobs, bo o nim mowa, zwykle opisywany jest słowami ?geniusz?, ?wizjoner?, ?legenda? czy ?drugi Leonardo?. Biografia twórcy potęgi Apple ujawnia jednak też trudne chwile w jego życiu. Jak każdy geniusz miał swoje demony, które czasem pchały go do postępowania, z którego sam nie był dumny. Książka oparta jest na ponad czterdziestu wywiadach z samym Jobsem oraz na rozmowach z członkami jego rodziny, przyjaciółmi, konkurentami, doradcami, wrogami, współpracownikami ? Isaacson dotarł do ponad stu osób związanych z ?człowiekiem w golfie?. Dodatkowym atutem książki jest fakt, że mimo iż Jobs pomagał przy jej tworzeniu, nie ingerował w treść.

?Steve Jobs?, Walter Isaacson

Sklep: empik

Cena: 53,99 zł

?Coco Chanel. Legenda i życie?, Justine Picardie

Coco Chanel to francuska projektantka, która kojarzy nam się głównie z ?małą czarną?, fryzurą ?na pazia? i zapachem ?Chanel no. 5?. Jednak droga rewolucyjnej wizjonerki, podobnie jak Jobsa, była kręta i wyboista, a odrzucenie w dzieciństwie zaważyło na całym jej dorosłym życiu. Picardie ukazała  w książce prawdziwą twarz ikony mody, jej walkę o miłość i akceptację, proces tworzenia rewolucyjnych rozwiązań oraz kreacji samej siebie. Ogromną zaletą ?Coco Chanel. Legenda i życie? jest bogaty zbiór niepublikowanych wcześniej materiałów źródłowych i zdjęć. Fantastyczny prezent dla każdej miłośniczki mody!

?Coco Chanel. Legenda i życie?, Justine Picardie

Sklep: empik

Cena: 58,90 zł

?Marzenia i tajemnice?, Danuta Wałęsa

Biografia Lecha Wałęsy znana jest milionom ludzi na całym świecie, którzy już w szkole uczyli się o współzałożycielu ?Solidarności?, opozycjoniście, laureacie Nagrody Nobla oraz polskim prezydencie. Teraz mamy niepowtarzalną szansę, by dowiedzieć się, jak wyglądał okres kształtowania się wolnej Polski widziany oczyma najbliższej osoby polskiej legendy ? jego żony. Danuta Wałęsa w swojej autobiografii ?Marzenia i tajemnice? opowiada o tym, jak znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, zdana tylko siebie, oddana wychowaniu ośmiorga dzieci i wspieraniu stale nieobecnego męża. Szczerze i skromnie podsumowuje swoje dotychczasowe życie, pokazując, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć sens i szczęście.

?Marzenia i tajemnice?, Danuta Wałęsa

Sklep: empik

Cena: 33,90 zł

?Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z Podróży Afrykańskiej z lat 1931-1936?, Kazimierz Nowak

Kazimierz Nowak ? polski podróżnik, o którego pełnym pasji życiu, niestety, niewielu z nas wie. A szkoda! Ten Poznaniak  samotnie przebył drogę przez cały kontynent afrykański ? z Trypolis do Kapsztadu i z powrotem. Jego jedynym towarzyszem był rower, choć zdarzało się, że do przemieszczania się używał także koni, wielbłądów czy łodzi. Żywił się tym, co upolował, a pieniądze zarobione dzięki pisaniu reportaży do poznańskiej prasy przesyłał rodzinie. Swoją miłość do Afryki przelewał na papier reportaży i listów, które znalazły się w książce ?Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z Podróży Afrykańskiej z lat 1931-1936?. Opisy egzotycznej przyrody, obcych kultur czy niesamowitych przygód wprowadzą do naszej zimowej rzeczywistości dużo afrykańskiego słońca.

?Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z Podróży Afrykańskiej z lat 1931-1936?, Kazimierz Nowak

Sklep: gandalf.com

Cena: 32,23 zł

Zobacz więcej pomysłów na biografie.

Artykuły podobne

Biedronkowe inspiracje na świąteczny prezent dla malucha

W Wigilię Bożego Narodzenia wszyscy wypatrują na niebie pierwszej gwiazdki i z niecierpliwością oczekują na prezenty ukryte pod bogato ozdobioną choinką. W kolorowe pudełeczka, opakowania oraz kartony schowane są najskrytsze…
Zobacz więcej ...

Wroclove

Nie ukrywam, że jestem lokalnym patriotą. Bronię Poznania i staram się zawsze uwypuklać jego najlepsze cechy. Najczęściej w opozycji do Wrocławia. Mieszkałem tam, trochę to miasto poznałem. I choć zapieram…
Zobacz więcej ...