Dzieci nie zawsze jedzą chętnie. Szczęśliwe mamy, których pyzate, zdrowo wyglądające pociechy proszą o dokładkę. Oczywiście nie chodzi o to, by wyhodować grubaska myślącego tylko o spałaszowaniu kolejnego kotleta. Chodzi o to, by dziecko uczyło się czerpać przyjemność z jedzenia i oczywiście otrzymywało z pożywienia wszystko to, czego mu potrzeba do prawidłowego, zdrowego rozwoju.

Z “niejadkami” potrafi być ciężko. Plucie marchwianką, grymaszenie, płacze i piski to rodzicielski chleb powszedni. Nie pomagają “samolociki” mające wylądować w buzi dziecka, zagadywanie, prośby i groźby. Czasem skutkuje włączenie telewizora, ale o tym lepiej cichosza, by jakieś Supernianie nie podniosły larum, że to nie uczy dziecka świadomego jedzenia.

Jak inaczej sprawić, by Mały czy Mała pałaszowali z większą chęcią? Pomóc w tej kwestii mogą specjalne, zabawne dziecięce sztućce. W skład zestawu wchodzą widelec, nóż, łyżka i łyżeczka. Nie są to takie zwykłe sztućce. “Wykonane są z matowej stali szlachetnej, którą zdobią tłoczone uśmiechnięte buźki” – czytamy na stronie sklepu.

I rzeczywiście. Wszystkie są uśmiechnięte, w kolorowych “ubrankach” ułatwiających utrzymanie ich w rękach – tym na pewno przykują uwagę dziecka podczas jedzenia.  No i są ciekawym powodem dla tworzenia historii np. o smutnej Pani Łyżeczce, która dopiero po wykonaniu swojej pracy promienieje uśmiechem… czy coś w tym stylu 😉

To idealny pomysł na prezent dla każdego malucha!

Gdzie: www.namoimstole.pl

Ile: 129 zł

Artykuły podobne