Zestaw do upraw ziół ? świetny pomysł na domowy ogródek

Total
0
Shares

Ostatnio bardzo popularne i niezwykle modne stały się balkonowe ogródki. Balkon stał się integralną częścią domu, dlatego też ważne jest, aby był on dobrze zagospodarowany. Szczególnie w lecie balkon to idealne miejsce, aby odpocząć i zrelaksować się po męczącym dniu pracy. Zazwyczaj na balkonie ustawione są meble wiklinowe, takie jak sofa, krzesełka czy stolik. Często wykorzystuje się także meble z palet oraz skrzynki, które w tym sezonie cieszą się dużą sympatią. Balkon oczywiście powinny zdobić różnobarwne kwiaty i girlandy. Prawdziwym hitem tego lata jest uprawianie na balkonie ziół, czyli stworzenie sobie swojego własnego mini ? ogródka. Mi osobiście niezwykle spodobał się pomysł z wykorzystaniem drabiny do tego celu. Możesz wyhodować jedyny w swoim rodzaju zielnik, który na pewno zwróci uwagę Twoich gości.

Zielnik

Źródło: pinterest.com

W jaki sposób możesz uprawiać zioła samodzielnie w domowych warunkach?

Własny zielnik to sprawa bardzo prosta. Obecnie na rynku jest wiele zestawów służących do samodzielnej uprawy ziół. W zestawach tych znajduje się wszystko to, czego potrzebujesz do hodowli ziół. Możesz na własne oczy zobaczyć cud natury, jakim jest przekształcenie się malutkich ziarenek w aromatyczne zioła.

Zielnik

Źródło: pinterest.com

Bazylia, oregano, szałwia, pietruszka, tymianek? świeże, zerwane prosto z Twojego zielnika! Czy wyobrażasz sobie jakie to musi być pyszne? Zasada działania zestawu do uprawy ziół jest banalnie prosta. Wystarczy rozpakować zestaw i przygotować się do pracy z nim. Następnie zasiewamy zioła, które są porcjowane w specjalnych woreczkach. Teraz już wszystko zależy od nas. Przed nami czas pielęgnacji naszego zielnika. Dobrze wypielęgnowane zioła odwdzięczą nam się pięknymi zbiorami.

Zestaw do uprawy ziół

Źródło: nazwa.pl

Zestaw zawiera następujące elementy:

– 6x doniczka torfowa,

– 6x porcja specjalnej ziemi doniczkowej,

– 6x nasiona (ok. 50 szt),

– 6x etykietki doniczkowe,

– 1x instrukcja hodowli wraz z przydatnymi informacjami.

Dodam, że doniczki torfowe to ekologiczne rozwiązanie umożliwiające efektywniejszy wzrost roślin. Po czasie można je bezpośrednio zasadzić w doniczce docelowej – takiej, która pasuje do Waszego gustu oraz wystroju wnętrza.

Artykuły podobne