absolut

Zjazd Absolutny

Total
0
Shares

Choć mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, a zawartości butelki po jej wyglądzie, aspekt wizualny ma ogromne znaczenie. Miłośnicy unikatowych butelek wódki Absolut spotkali się w szwedzkim Ahus- mieście, z którego wywodzi się marka. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, wzięło w nim udział około 200 kolekcjonerów.

Historia spotkań

Z inicjatywą urządzenia zjazdu miłośników wódki Absolut wyszli wielbiciele tej marki. Firma podjęła wyzwanie i zaoferowała swoją pomoc przy zapewnieniu jego uczestnikom ciekawych atrakcji. Przyjęło się, że spotkanie organizowane jest raz w roku, nie ustalono jednak jednego, stałego miejsca w którym miałoby się odbywać. W poprzednich latach fani unikatowych butelek Absoluta spotykali się już w Niemczech, Singapurze oraz Wielkiej Brytanii.

Białe kruki

Butelki słynnej, szwedzkiej wódki pojawiają się w kolekcjach limitowanych. Inspirowane muzyką, wielkimi miastami, a nawet modą: w projektach wykorzystywane były między innymi kreacje Andy Warhola czy Johna Galliano. Cechą charakterystyczną specjalnych kolekcji jest ograniczona liczba butelek, które zostają wprowadzone do sprzedaży. Kolekcjonerzy doceniają nie tylko ich nietuzinkowy wygląd. Zdają sobie również sprawę z tego, że ich wartość znacząco wzrasta, stanowią więc dobrą inwestycję. Absolut Crystal Style Black, wyceniona została na 10 tysięcy euro. Również bardzo wartościowa jest Absolut Offefors, za którą aktualnie trzeba byłoby zapłacić nawet 5 tysięcy euro. Pod warunkiem, że ktokolwiek zdecydowałby się ją sprzedać.

Polski akcent

W 2012 roku Absolut wykonał ukłon w stronę Polaków, dedykując im specjalnie zaprojektowaną butelkę kultowej wódki. Grafika symbolizująca wolność stworzona została przez Swanskiego ? artystę z kraju nad Wisłą. Podczas zjazdu w Ahus pojawiały się opinie, że piękna butelka wkrótce dołączy do grona najbardziej cenionych i najdroższych w swojej kategorii.

Drink specjalny

Znajdując się przy temacie popularnej, skandynawskiej wódki nie sposób nie zaproponować pysznego drinka na jej bazie. Czysta wódka to tylko jedna z opcji spożycia tego trunku. Warto spróbować wariantu o smaku gruszkowym w połączeniu z kiwi ? orzeźwienie gwarantowane. Sporządzenie tego drinka jest bardzo proste ? połowę owocu należy rozdrobnić w szklance, następnie dodać 40 mililitrów smakowego Absoluta, 80 mililitrów wody gazowanej i pokruszony lód. Później pozostaje już tylko usiąść wygodnie i rozkoszować się wyjątkowym smakiem.

Artykuły podobne