11 rzeczy, które mówią mężczyźnie więcej niż ?kocham Cię?

Total
0
Shares

Naucz się okazywać swojemu mężczyźnie miłość w sposób, który on z pewnością doceni.

Źródło: Thinkstock

Zapewne już wiele razy słyszałaś stwierdzenie, że mężczyźni są wzrokowcami, a kobiety preferują słowo mówione. Mężczyźni są impulsywni i porywczy, podczas gdy kobiety mają zwyczaj dokładnego analizowania wielu kwestii. Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Ponieważ kobiety i mężczyźni różnią się pod wieloma względami, można przypuszczać, że ich uczucia także podążają w różnych kierunkach. Podczas gdy Ty szczerze uśmiechasz się, jak Twój mężczyzna mówi do Ciebie ?Kocham Cię?, te same trzy słowa mogą dla niego nie znaczyć aż tak wiele, co dla Ciebie. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie 11 gestów, które znaczą dla mężczyzny więcej niż werbalne ?Kocham Cię?. Powiedzą mu wszystko to, co chcesz przekazać ? że się o niego troszczysz, martwisz, że to mężczyzna Twego życia.

1. Obdarz go Twoją niepodzielną uwagą

Kiedy umysł mężczyzny analizuje fakt, ze sprawdzasz swojego smartfona podczas wspólnego obiadu, dociera do niego sygnał ?nie jestem ważny?. Dzieje się tak dlatego, ponieważ męski umysł jest zobligowany do robienie jednej czynności w tym samym czasie, podczas gdy kobiecy ma podzielną uwagę. Dlatego też nawet jeśli dla Ciebie to całkowicie normalne, postaraj się pokazać swojemu mężczyźnie to, że skupiasz się tylko i wyłącznie na nim.

Źródło: Thinkstock

2. Przygotuj jego ulubione danie

Jakże prawdziwe jest stare przysłowie, mówiące o tym, że do serca mężczyzny dociera się poprzez żołądek. Jeśli wiesz, jakie potrawy uwielbia Twój mężczyzna to jest to już połowa sukcesu. Pamiętaj jednak o tym, aby nie demonstrować mu tego, jak dobrze go znasz. Nie słowa ale czyny świadczą bowiem o Twojej miłości. A pyszny sernik lub szarlotka na pewno podbiją jego podniebienie.

Źródło: iStock

3. Załóż sukienkę, w której on Cię uwielbia

Wyślij swojemu mężczyźnie wiadomość mówiącą o tym, że jest dla Ciebie niezwykle ważne to, jak dla Niego wyglądasz. Jeśli założysz sukienkę, w której on Cię po prostu uwielbia, dajesz mu jasny i wyraźny sygnał, że liczysz się z tym, co do Ciebie mówi. Zdaniem naukowców z Rochester University z Nowego Jorku kobiety w czerwonej sukience są dla mężczyzn najlepszym afrodyzjakiem.

Źródło: iStock

4. Zacznij dbać o swoje ciało

Pamiętaj o tym, że dbanie o swój wygląd i urodę także pokazują mężczyźnie to, jak bardzo go kochasz. Ogranicz sytuacje stresowe, odżywiaj się właściwie, uprawiaj sport i ćwiczenia fizyczne, ogranicz palenie. Jest to bowiem jasny komunikat, że chcesz żyć ze swoim mężczyzna w szczęściu i zdrowiu przez długie lata.

Źródło: iStock

5. Praw mu komplementy

Mężczyzna jest bardzo łasy na wszelkie komplementy. Dodaje mu to pewności i podwyższa poczucie własnej wartości. Powiedz swojemu mężowi, że podobają Ci się jego muskuły tuż po tym jak wróci z siłowni. Z pewnością w ten sposób okażesz mu jak mocno go kochasz, a ponadto dobre samopoczucie Twojego ukochanego przez resztę dnia jest gwarantowane!

Źródło: Getty Images

6. Zachęć go do tego, aby miał czas dla siebie

Mężczyźni bardzo często mają problem z zasygnalizowaniem swojej kobiecie faktu, że chcieliby mieć choć trochę czasu tylko dla siebie, na drobne przyjemności. Od czasu do czasu zasugeruj swojemu ukochanemu, żeby spotkał się z przyjaciółmi, pograł sobie na x-boxie albo po prostu poszedł się wyspać. Odrobina wolności w każdym związku jest naprawdę wskazana.

Źródło: Thinkstock

7. Pytaj go o radę

Twój mężczyzna chce czuć, że jest ważną częścią Twojego świata. Dlatego też jeśli masz jakiś problem, zapytaj go o to, co myśli na dany temat. Pytanie o radę pokazuje mężczyźnie, że Ci zależy nie tylko na samym fakcie posiadania ukochanego, ale także na tym, co myśli i co czuje w danej kwestii.

Źródło: Thinkstock

8. Podziękuj mu za małe rzeczy

Kiedy następnym razem Twój mąż odwiezie dzieci do szkoły lub zrobi zakupy, podziękuj mu. Niekoniecznie musisz to robić werbalnie, czasami wystarczy, że pocałujesz go w policzek albo przytulisz. Okazywanie wdzięczności dodaje do związku sporej dawki pozytywnej energii.

Źródło: Thinkstock

9. Przytulaj go dłużej

Zamiast krótkiego i zdawkowego przytulenia Twojego męża, kiedy ten wychodzi do pracy spróbuj przytulić go nieco dłużej. Z badań naukowców wynika, że standardowy czas przytulenia mężczyzny powinien wynosić 7 sekund. To długo, ale możesz być pewna, że ta metoda pomoże Wam utrzymać naprawdę ciepłe i bliskie relacje.

Źródło: Thinkstock

10. Przyspiesz od czasu do czasu

Uprawianie miłości przez długie godziny jest przyjemne, ale raz na jakiś czas dajcie sobie na to tylko kilka minut. Podczas szybkiego seksu uwalniają się związki chemiczne, które wprawią Twojego mężczyznę w błogie samopoczucie.

Źródło: Thinkstock

11. Pozwól mu się wyładować

Zły dzień w biurze lub nadszarpnięte relacje z rodziną wpływają w znaczącym stopniu na emocje Twojego męża. Stwórz mu więc możliwość wyładowania swoich żali i uczuć. Słuchaj o jego problemach, ale nie staraj się ich naprawiać. Po prostu pozwól mu się wygadać.

Źródło: Getty Images

?Kocham Cię? możesz wyrazić także obdarowując go miłym upominkiem.

Artykuły podobne