Mamy z ,,Pokolenia Milenium?? chcą świętować bardziej!

Total
0
Shares

?Pokolenie Milenium?? nazywane również ?następną generacją?, czy też ,,Generacją Y?? to robi dziś dużo zamieszania w branży prezentowej. Matki tego pokolenia wyszukują coraz nowsze i bardziej wyszukane okazje do celebracji. Pojawiają się więc nowe święta w ich kalendarzach, a rynek eventowy i prezentowy musi się wytężać, by nadążać za galopującymi potrzebami nowoczesnych mam!

Dodatkowe święta w roku? Bardzo proszę!

Celebrujące mamy to żyła złota dla rzeszy producentów. Poza tym, że kobiet z ,,Pokolenia Y?? kupują tony prezentów i dekoracji imprezowych, to coraz częściej też kreują swoje własne święta. Przykładem może być świętowane w Ameryce ,,Friendsgiving?? (obdarowywanie przyjaciół) wykreowane obok popularnych narodowych ,,Thanksgiving?? (Święto Dziękczynienia). Aż 21% osób z hucznego pokolenia Milenium, zadeklarowało chęć tej dołączenia do tej dodatkowej inicjatywy według badań przeprowadzonych przez YPulse z 2014 roku.

 

Ciążowe zachcianki mam z ,,Pokolenia Milenium??

Kiedy kobiety ,, Milenium?? wchodzą w okres macierzyństwa, celebrują, kiedy tylko jest ku temu okazja! To pokolenie stworzyło całą masę dodatkowych okazji do kupowania prezentów dla rodziny i przyjaciół. Podczas gdy konsumenci mogą być zakłopotani, w poszukiwaniu kolejnych prezentów dla dzieci kolegów, marketingowcy i detaliści są w ekstazie! Zacierają ręce i eksponują w sklepowych witrynach coraz to nowsze produkty dla niemowląt i kobiet w ciąży.

 

Co świętują spodziewające się dziecka kobiety w USA?

# Będziemy mieli dziecko!

Telefon do rodziców z radosną nowiną? W USA to już nikomu nie wystarczy. Zwykłe powiadomienie przyszłych dziadków o ciąży jest naprawdę staromodne. Według raportów MediaPost, 30% przyszłych mam chce podzielić się dobrą nowiną z rodziną i przyjaciółmi za pomocą specjalnych spersonalizowanych komunikatów z tymi zaskakującymi wieściami. Mimo, że w USA jedynie ok. 1/3 kobiet z tego pokolenia są matkami ? to huczne ogłaszanie wieści o dziecku staje się coraz bardziej popularne. Amerykanki nie szczędzą ani gotówki, ani czasu by zaskoczyć swoich najbliższych. Przyszli rodzice znajdują wiele kreatywnych sposobów ma ogłoszenie szczęśliwego newsa! Reakcja rodziny ? bezcenna!

Wygląda to mniej więcej tak:

https://www.youtube.com/watch?v=cPFtchZzYeU

źrodło: youtube

 

# Chłopiec czy dziewczynka?

Impreza, podczas której rodzina poznaje się płeć dziecka. Jest to impreza która powoli zdobywała popularność przez ostatnie lata i teraz jest już ważnym powodem do świętowania w USA. Istnieje wiele sposobów organizowania takich imprez. Zazwyczaj wszyscy goście ??obstawiają?? płeć dziecka podczas trwania imprezy, by na koniec dać ujście emocjom i poznać potwierdzoną wersję. Najbardziej popularne są jednak trzy rozwiązania, tego jak rodzice dziecka oraz cała zgromadzona rodzina pozna płeć dziecka.

Sposób pierwszy ? to zaangażowanie w imprezę sekretnego cukiernika. To on jako jedyny otrzymuje kopertę od lekarza z informacją o płci dziecka. Konstruuje tort, który po przekrojeniu ma kolor różowy ? zwiastujący dziewczynkę lub też niebieski oznaczający, że rodzina powiększy się o małego chłopca. Na imprezie, przy całej rodzinie para przyszłych rodziców oficjalnie kroi tort, sprawdzając przy tym kolor wnętrza tortu.

mamaa

(źródło: pinterest)

Drugi scenariusz – to ogromny karton z balonami, z którego po oficjalnym otwarciu ? wylatują różowe lub błękitne balony napełnione helem!

mAMA2

(źródło: pinterest)

Trzecia wersja ? stosowana zazwyczaj wieczorową porą ? wypuszczenie pokazu fajerwerków, w odpowiednim, szczęśliwym kolorze. Taka impreza to cały wachlarz emocji dla wszystkich członków rodziny!

mama impreza

(źródło: pinterest)

Jak zorganizować takie przyjęcie? Na przykład tak:

źródło: youtube

 

Prezenty na tego typu imprezach nie są obowiązkowe ? ale z pewnością mile widziane. Poza tym na rynku istnieje cała masa produktów potrzebnych do zorganizowania takiej imprezy jak: balony, serpentyny, obrusy, sztućce itp. Ponad to, konieczne jest przecież zakupienie wszystkich tych gadżetów w dwóch wersjach kolorystycznych: dla dziewczynki i dla chłopca. Obecnie ok. 20% ,,milenijnych mam?? organizuje tego typu imprezy. Specjaliści spodziewają się jednak rozrostu tej gałęzi eventowej w niedalekiej przyszłości.

#3 ,,Baby Moon?? ? czyli ,,miesiąc przedsmoczkowy?

babymoon

(źródło: pinterest)

Przyszli rodzice zdają sobie sprawę, że po narodzinach dziecka ich życie nigdy nie będzie wyglądało tak samo. W Stanach zapanował nowy trend nazywany ,,Baby Moon?? ? czyli ostatnie szaleńcze i rozrzutne wakacje (coś na podobieństwo miesiąca miodowego), podczas których będą mogli nacieszyć się swoim towarzystwem, zanim wejdą na wyboistą i krętą drogę rodzicielstwa. Nowy trend wśród ,,Milenijnych rodziców?? spowodował zmiany w przemyśle turystycznym USA. Firmy starają się nadążyć za wymaganiami przyszłych rodziców. Dziś trudno stwierdzić, czy trend będzie się permanentnie rozwijał, pewne jest jednak, że branża turystyczna bardzo się o to postara!

#4 ,,Push Present?? – czyli prezent dla żony w podziękowaniu za urodzenie dziecka

babypush prezent

(źródło: pinterest)

Matka i nowo narodzone dziecko często otrzymują prezenty od rodziny i przyjaciół Są to najczęściej upominki takie jak karty z gratulacjami, bukiety kwiatów, butelki, smoczki, piękne stroje dla bobasa, czy też gadżety przydatne podczas pobytu w szpitalu.

Kobiety ,,pokolenia Y?? najbardziej czekają dziś jednak na ten jeden, wyjątkowy prezent ? od ojca dziecka – w podziękowaniu za trzymanie wspólnego dziecka pod sercem przez 9 miesięcy oraz trud porodu. Piękny zwyczaj, prawda? W Stanach taki prezent uzyskał nawet swoją nazwę: ,,Push Present?? ? czyli w wolnym tłumaczeniu prezent za narodzenie dziecka. Najbardziej popularnym podarunkiem na tego typu okazje jest biżuteria. Nie oznacza to, że częstym wyborem ,,świeżo upieczonych ojców?? nie są też: wypad do SPA, aparat fotograficzny, który uwieczni, każdą ważną chwilę, czy elegancka, designerska torba na pieluchy. Trend na tego typu prezenty jest obecnie bardzo silnie promowany przez producentów z wielu różnych branży. Kwestia prezentu dla matki jest dyskusyjna: niektóre kobiety uważają to za zbędny wydatek, inne uważają że to zasłużony podarek. MediaPost odnotowało, że taki prezent otrzymuje około 15% procent mam z pokolenia milenijnego w USA.

przyjęcie prezenty mamy

(źródło: pinterest)

Kobiety z ,,Pokolenia Y?? spodziewające się dziecka to prawdziwe wyzwanie dla marketingowców. Mamy przechwytują coraz to nowe trendy tworzone przez ich rówieśniczki. Jest to machina, która z biegiem czasu będzie nabierała coraz większej prędkości. Popularne ,,pępkowe?? to już dość oczywisty i utarty zwyczaj. Pojawiły się ostatnimi czasy cztery zupełnie nowe pozycje na liście przyszłych mam ? które okazują się być do tej pory niewykorzystanym potencjałem i świetną okazją do świętowania. Największy problem, jaki pojawia się na horyzoncie przyszłych rodziców, to jak zmieścić te pięć okazji do świętowania, w tak krótkim, 9-cio miesięcznym terminarzu?

 

 

Szukasz więcej inspiracji? Koniecznie zobacz:

 

Prezent dla noworodka.10 praktycznych prezentów dla mamy z okazji narodzin dziecka

Bądź modna w ciąży! Modowe inspiracje dla przyszłych mam

Na dzisiaj w planie mamy przyjęcie

10 sprawdzonych prezentów na Wieczór Panieński

Jak organizować domowe imprezy ze znajomymi?

Sukienki koktajlowe na domową imprezę ? TOP 10

Niezbędna na domowej imprezie

Artykuły podobne