5 prostych sposobów na świąteczną dekorację Twojego domu

Total
0
Shares

Odhaczanie kolejnych punktów z niekończącej się listy ?do zrobienia?, przedświąteczne sprzątanie, wypisywanie świątecznych kartek? zadziwiające, ze wciąż znajdujemy czas na udekorowanie domu. Zakup prezentów oraz składników bożonarodzeniowych potraw może poważnie nadszarpnąć domowy budżet, dlatego warto pomyśleć o własnoręcznym wykonaniu świątecznych ozdób. W ich przygotowanie warto zaangażować całą rodzinę!

1. By udekorować świąteczny stół, stwórz papierowe choinki. W tym celu zwiń kawałek papieru w stożek, obcinając dół.  Poproś dzieci o jego pokolorowanie. Niech najmłodsi również mają wkład w tworzenie świątecznej atmosfery Waszego domu!  Dobrym pomysłem jest też posmarowanie stożka klejem i obwinięcie zieloną włóczką. Z włóczek o innym kolorze możecie stworzyć łańcuchy i bombki na Waszą choinkę.

choinka z włóczki, kobens.blogspot.com

 

zielona włóczka, e-wloczki.pl

sklep: e-wloczki.pl

cena: 5,00 zł

2. Szklane wazony również mogą się przysłużyć świątecznej atmosferze. Wypełnijcie je kolorowymi bombeczkami i ustawcie na świątecznym stole. Możecie w takim wazonie ułożyć również warstwami orzechy, mandarynki i żurawinę. Użyj wyobraźni, by Twój stroik był niepowtarzalny!

bombki w wazonach, świąteczny wystrójzestaw bombek, ikea.com.pl

sklep: ikea

cena:9,99 zł

        3. Ze sztywnego papieru zrób stożek, obetnij jego dół. Za pomocą pistoletu z klejem ozdób stożek makaronem. Najlepiej sprawdza się makaron ?kokardki?. Pamiętaj, by przyklejać makaron ciasno, w różnych rzędach. Całość pomaluj złotym sprayem i udekoruj kokardką.

złota choinka z makaronu, domhome.pl

złota farba w sprayu, leroymerlin.pl

sklep: Leroy Merlin

cena: 24,80 zł

pistolet z klejem, narzedziowy.pl

sklep: narzedziowy.pl

cena: 40,42 zł

      4. Wybierz się się na zakupy do Twojej ulubionej pasmanterii i kup materiały ze świątecznymi wzorami. Na czas świąt, wyjmij z ramek zdjęcia z wakacji i przyklej zakupione skrawki materiałów. Jeśli nie masz czasu na zakupy w pasmanterii, materiał zastąpić możesz papierem do prezentów czy serwetkami z bożonarodzeniowymi wzorami

serwetka bożonarodzeniowa, gatto-arte.com

sklep: Gatto Arte

cena: 0,90 zł

 serwetka bożonarodzeniowa, gatto-arte.com

skle: Gatto Arte

cena: 0,75 zł

        5. Pomalujcie gałązki, dostępne w każdej kwiaciarni , na biało. Wstawcie je do wazonu, a następnie udekorujcie ozdobami w kontrastujących kolorach, np. bordowymi bombkami. Taka dekoracja wprowadzi zimową atmosferę do Twojego przedpokoju.

 gałązki dekoracyjne, granddeco.pl

sklep:Grand Deco

cena: 6zł

Zobacz więcej pomysłów na ozdoby świąteczne.

Artykuły podobne