6 sprytnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy w okresie światecznym

Total
0
Shares

Zbliża się sezon kupowania prezentów i świątecznych drobiazgów. Zaczynając od wprowadzających nas w klimat świątecznego szaleństwa Andrzejek, przez Mikołajaki, na Świętach Bożego Narodzenia kończąc. Wszystkie te okazje tylko czekają, aby dorwać się do zawartości naszych portfeli. Istnieje jednak parę niezawodnych sposobów na to, aby przechytrzyć świątecznych wysysaczy pieniędzy. Oto one:

1. Urządź imprezę/święta u siebie

Niewychodzenie z domu w ramach oszczędności nie musi wcale oznaczać wycierania tapicerki w fotelu przed telewizorem i objadania się jakimiś resztkami. Zamiast odrzucać wszystkie zaproszenia na andrzejkowe/mikołajkowe imprezy, ściągnij zabawę (i jedzenie) do siebie organizując wieczór gier. Poproś każdego o przyniesienie czegoś do jedzenia i picia, zorganizuj hasła do kalambur, albo przygotuj Scrabble. Niech wygra najlepszy!

Gra Scrabble

Co: Gra logiczna Scrabble. Oryginalna polska wersja.

Ile: 109 zł

Gdzie: www.jakiprezent.pl

2. Podaruj… siebie

Zamiast wyczyszczać sklepowe półki z (przecenionych) towarów, których być może twoja siostra nie znienawidzi, podaruj przyjaciołom i członkom rodziny kupony na swój czas i zdolności. Być może twoja siostra i jej mąż skorzystają z darmowej opieki nad dzieckiem, a twoja teściowa ucieszy się na lunch z tobą (który z pewnością zadowoli ją bardziej, niż kolejny szal, czy para rękawiczek). Jeżeli jesteś ksiegowym zaoferuj swoim rodzicom zrobienie rozliczenia tegorocznych podatków za darmo. Rozumiesz już chyba na czym polega ta sztuczka?

3. Czas minął!

W skrócie: im dłużej przesiadujesz w sklepie, czy centrum handlowym, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo, że wydasz więcej pieniędzy, niż planowałeś/aś. Aby uniknąć impulsywnych zakupów ustal sobie limit czasowy przed wyprawą do galerii handlowej w poszukiwaniu prezentów. Nie zapomnij o zerkaniu na zegarek!

4. Darmowa przesyłka

Zamiast czekać w jednej kolejce, aby kupić prezent, później w następnej do jego zapakowania, a na koniec w jeszcze jednej, by ten prezent wysłać (poczta = zło), usprawnij proces wręczania prezentów swoim krewnym spoza miasta poprzez zakupy on-line. Większość sklepów internetowych nie tylko zapakuje zakupiony przez ciebie prezent, ale też dostarczy go na wybrany adres za darmo! Chociażby 30-go listopada, który został okrzyknięty "Dniem Darmowej Dostawy".

4. Oszczędź na pralni

Przez te wszystkie nadchodzące imprezy, następujące jedna po drugiej, prawdopodobnie często będziesz sięgać po swoje specjalne (czytaj: wymagające prania chemicznego) stroje. Nie wysyłaj jednak swoich imprezowych garniturów, czy sukienek prosto do pralni po jednym, czy dwóch razach, kiedy będziesz je mieć na sobie (chyba, że wylejesz na siebie czerwone wino). Regularne pranie chemiczne nie tylko zrujnuje twoje ciuchy, ale też portfel. Bierz przykład z Francuzów i powieś swój imprezowy outfit przy oknie, aby się wywietrzyło. Zainwestuj w steamer (albo wykorzystaj stare żelazko na parę), który pomoże ci wygładzić wszystkie zagniecenia i przygotować na następną ucztę.

Prasowanie parowe

5. Dbaj o linię za darmo

Całe to świętowanie, objadanie się i picie w dużych ilościach w prosty sposób może doprowadzić do przybrania na wadze. Nie musisz jednak wydawać milionów, aby pozbyć się świątecznego balastu. Zamiast przepłacać za karnet na siłownię, postaw na ćwiczenia w domu. Prosty i niedrogi zestaw fitness pomoże ci, przy odrobinie samozaparcia i motywacji powrócić do formy sprzed świątecznego maratonu kulinarnego.

Co: Zestaw fitness aerobik 3w1

Gdzie: mmo.pl

Ile: 28,90 zł

6. Wybierz najtaniej

Nie masz czasu (albo ochoty) biegać po sklepach i porównywać ceny upatrzonych prezentów? Ściągnij darmową aplikację do odczytywania kodów kreskowych na swojego iPhone’a, czy smartphone’a zeskanuj kod produktu i miej natychmiastowy dostęp do cen tego produktu w tysiącach innych sklepów w okolicy oraz sklepów internetowych. 

Artykuły podobne