Przegląd kartek świątecznych 2013

Total
0
Shares

Jednym z najważniejszych zwyczajów podczas świąt Bożego Narodzenia jest wysyłanie do najbliższej rodziny, znajomych i przyjaciół kartek świątecznych z życzeniami radości, szczęścia, pomyślności. Dzięki takim praktykom możemy złożyć życzenia osobom, które mieszkają daleko od nas, ale o których myślimy nieustannie.

Kartki świąteczne przypominają nam o najbliższych oraz łączą nas z nimi na odległość. Pomimo tego, iż coraz mniej piszemy listów, a coraz częściej korzystamy z telefonu i Internetu, zwyczaj wysyłania kartek świątecznych jest wciąż żywy. Nic nie zastąpi bowiem przyjemności pisania własnoręcznie świątecznych życzeń oraz dreszczyku emocji i wzruszenia, podczas gdy odbiorca otwiera świąteczną przesyłkę.

Podstawowymi elementami, które znajdują się na kartkach świątecznych są najpiękniejsze symbole świąt Bożego Narodzenia, takie jak choinka, gwiazdka, szopka, bombki choinkowe czy prezenty.

Zaprezentuję Wam TOP 10 najpiękniejszych kartek świątecznych ręcznie robionych, jakie udało mi się odnaleźć podczas buszowania po Internecie. Być może będą one inspiracją dla Was do stworzenia własnej, wyjątkowej kartki świątecznej. Pomimo, że w sklepach kartek jest bez liku, to jednak te zrobione własnoręcznie przynoszą najwięcej satysfakcji i radości.

Do zrobienia takich kartek potrzebujesz materiał filcowy, papier, klej oraz nożyczki. Z filcu możesz wyciąć przeróżne świąteczne kształty takie jak szopka, renifer, św. Mikołaj czy choinka. Z wyciętych elementów możesz stworzyć bardzo interesującą kompozycję świąteczną.

Kartka świąteczna

Źródło: izbaskarbow.pl

Innym pomysłem na wykonanie świątecznej kartki są papierowe wycinanki. Bardzo fajne są kartki minimalistyczne, gdzie wykorzystujemy jeden lub dwa elementy wycięte z papieru. Do zrobienia takiej kartki możesz wykorzystać brokatowy papier, który dostępny jest w papierniczych sklepach.

Kartka świąteczna

Źródło: fantazja-zaproszenia.pl

Robiąc kartki świąteczne możesz wykorzystać także elementy ze swojej kuchni. Bardzo ładną dekoracją kartki są pierniczkowe gwiazdki, które możemy przykleić do kartki oraz przewiązać je kolorową wstążką.

Kartka świąteczna

Źródło: metier.net.pl

Do wykonania świątecznej kartki możesz wykorzystać także różnego rodzaju materiały oraz faktury. Świetnie sprawdzają się grube taśmy, wstążki oraz tasiemki. Najlepiej, aby były one wykonane z błyszczących materiałów. Pamiętaj, że w Twojej kompozycji może ograniczyć Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Kartka świąteczna

Źródło: tablica.pl

Również elementy przyrody mogą być wykorzystane do stworzenia unikatowej kartki bożonarodzeniowej. Świetnie prezentuje się zwykła cieniutka gałązka, którą możemy przykleić do kartki. Do tego przyklejamy sznureczek oraz wcześniej wycięte bombki choinkowe i gotowe!

Kartka świąteczna

Źródło: artscrap.pl

Dla osób, które potrafią haftować i są uzdolnione w tym aspekcie, idealnym pomysłem na świąteczną kartkę będzie umieszczenie na ozdobnym papierze własnoręcznie wyszywanego płótna. Takie kartki są zdecydowanie najbardziej pracochłonne, jednak efekt może zrekompensować wszelki trud włożony w ich stworzenie. Na pewno osoba, która otrzyma życzenia napisane na haftowanej kartce poczuje się wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Kartka świąteczna

Źródło: denimix.blogspot.com

Bardzo fajnym pomysłem są kartki trójwymiarowe. Aby uzyskać efekt 3D wystarczy przykleić gotowe, wycięte z papieru elementy na kawałek florystycznego styropianu. Wówczas osiągniemy efekt wypukłości przyklejanych wycinanek, a nasza kartka stanie się jeszcze ciekawsza.

Kartka świąteczna

Źródło: cardmakinghobby.blox.pl

Do stworzenia interesującej kartki świątecznej możesz wykorzystać także kawałki lnu oraz materiału w kratkę. Na papier należy przykleić len w ten sposób, aby zakrywał całą powierzchnię, następnie przyklejamy wyciętą wcześniej choinkę. Ozdabiamy guzikami i kokardkami i świąteczna kartka jest wykonana.

Kartka świąteczna

Źródło: pracowniamanufaktura.com

Suszone owoce są bardzo tradycyjnym elementem świątecznych dekoracji. Warto je wykorzystać również do ozdobienia kartki świątecznej. Wystarczy zasuszony owoc np. pomarańcze przykleić do kartki oraz udekorować ją stylową wstążeczką.

Kartka świąteczna

Źródło: magnoliowo.art.pl

Kartki możesz wykonać także za pomocą wcześnie wyciętych, gotowych szablonów. Przykładamy szablon do papieru i malujemy go kolorową farbką. Odrywamy szablon i w ten sposób piękna, świąteczna aplikacja ukazuje się na naszej kartce.

Kartka świąteczna

Źródło: koraliki-z-szuflady.blogspot.com

Jestem ogromnie ciekawa tego, jakie Wy macie pomysły na stworzenie świątecznej kartki. Nic nie umacnia więzi i relacji rodzinnych tak bardzo, jak wspólne wykonywanie rodzinnego dzieła.

Artykuły podobne