Baterie umywalkowe ? najpopularniejsze kolory

Total
0
Shares

Wybór akcesoriów łazienkowych nie zawsze musi być podyktowany względami praktycznymi. Tak samo ważnym kryterium dla wielu z nas jest wygląd urządzenia. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jakie rodzaje wykończenia baterii umywalkowych cieszą się największą popularnością wśród polskich konsumentów.

Chrom

Bezapelacyjnie najpopularniejszym tworzywem, z którego wykonywane są baterie umywalkowe, pozostaje chrom. Według statystyk strony Skąpiec.pl, aż 61.14% użytkowników serwisu szukających kranów do umywalki poprzez filtr ?Kolor? swoim zainteresowaniem obdarzało właśnie tego typu urządzenia. Egzemplarzem chromowanej baterii, który cieszył się największą popularnością wśród odwiedzających serwis, był model Grohe Eurosmart 32925. Cena urządzenia waha się pomiędzy 190 a 210 złotymi, a wśród jego zalet kupujący wymieniają między innymi ciekawy design i długi okres gwarancyjny.

Czerń

Drugim najpopularniejszym kolorem baterii umywalkowych jest o dziwo… czerń. Krany tego typu są zapewne wybierane głównie przez fanów niekonwencjonalnych dodatków w łazience. Oglądało je około 15% internautów zainteresowanych kupnem baterii umywalkowej, którzy korzystali z usług serwisu Skąpiec.pl. Najczęściej kupowanym modelem z tej kategorii był Bisk Futura Black 02973, którego cena w zależności od oferty sklepu oscyluje pomiędzy 427 a 445 złotymi, a wśród zalet tej baterii wymieniany jest przede wszystkim jej wygląd.

Chrom matowy

Na miejscu trzecim uplasowały się baterie umywalkowe wykończone matowym chromem, które na stronie Skąpiec.pl cieszyły się zainteresowaniem na poziomie 7%. Ich popularność wynika zapewne z tego, że na niebłyszczącej powierzchni kranu nie będzie tak bardzo widać śladów zabrudzeń. Najczęściej wybieranym modelem w tej kategorii był Tres Monoclasic 1900, którego zakup wyniesie nas około 500 zł. Użytkownicy Skąpiec.pl za podstawową zaletę baterii uważają jej efektowny wygląd, niektórych jednak odstrasza wysoka cena urządzenia.

Satyna

Z podobnych powodów co krany z matowego chromu, nabywane były te o satynowym wykończeniu. Interesowały one 5,5% użytkowników serwisu Skąpiec.pl szukających baterii do swojej umywalki. Najbardziej rozchwytywanym produktem tej kategorii okazał się model Hansgrohe Axor Terrano, nowoczesny kran dwukurkowy z wylewką o modnym obecnie kształcie litery C. Jego cena wynosi 628 zł.

Progu pięciu procent zainteresowania nie przekroczyły baterie wykończone takimi tworzywami jak mosiądz, złoto, Inox czy nikiel. W przypadku jednych (takich jak nikiel czy mosiądz) skutecznym odstraszaczem okazała się wysoka cena, zaś jeśli chodzi o resztę ? specyficzna stylistyka, w jakiej utrzymane są produkowane z tego materiału urządzenia (po prostu nie pasują do wielu rodzajów aranżacji wnętrz).

Artykuły podobne