Dziecko czy dorosły? Problem 18-stkowego prezentu

Urodziny to dzień wyjątkowy, w perspektywie całego roku przez każdego z nas wyczekiwany i celebrowany. Niezmiennie – od tysięcy lat, poczynając od czasów starożytnych – kultywowana jest forma kupowania i wręczania prezentów. Może to często stanowić problem – biorąc pod uwagę różnorodne gusta każdego człowieka i jego potrzeby. Szczególną grupę w tym aspekcie stanowi warstwa osiemnastolatków – a więc osób, stojących na pograniczu świata młodzieżowego i dorosłego. Jaki więc prezent wybrać ?

Pierwszą myślą, która przychodzi do głowy w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie, jest technologia. W dobie cyfrowego, skomputeryzowanego świata, nieodłącznym dla człowieka elementem staje się telefon, tablet, odtwarzacz muzyki, aparat. Nośniki, które każdego dnia towarzyszą nam w wielu życiowych sytuacjach, w sposób szczególny działają na nasz komfort i gotowość do niemal każdej codziennej sytuacji. Wraz z rozwojem technologii, rośnie jej zapotrzebowanie, jak i ceny – jednakże, w perspektywie prezentu na „dorosłą drogę życia”, powinno stanowić to najmniejszy problem.

W przypadku prezentu, warto również postawić na formę klasyczną – łączącą w sobie elegancję i gustowność. Bez wątpienia przedmiotem łączącym te style, może stać się zegarek. Nie wyklucza on również elementów ubioru – na które młody człowiek w świecie przepełnionym potrzebą bycia zauważonym i docenionym – jest szczególnie podatny. Niestandardowy krawat, klamrowany pasek w wyjątkowy sposób ucieszy każdego mężczyznę. W przypadku Pań, takim elementem może stać się kunsztowna torebka lub popularny kosmetyk, odpowiednio skomponowany ze zdobiącym kobietę, jubilerskim przedmiotem.

Odbiegając od stylów eleganckich i technologicznych, nie sposób zapomnieć o formach rozrywkowych, obecnych w życiu każdego młodego – jak i dorosłego – człowieka. Doskonałym prezentem może stać się niespotykany budzik, różnorodne atrybuty sportowe, samochodowe oraz szkolne. Dla osób odnajdujących radość z odkrywania światowych bestsellerów i czołowych pozycji – książka staje się niemal podarunkiem obowiązkowym !

Prezent na 18-stkę pochłania dużo czasu i energii. Nie sposób jednak opisać emocji, które towarzyszą nam w przypadku trafienia w gust bliskiej nam osoby. W całej gonitwie za podarunkiem, nie wolno nam jednak zapomnieć o czułości i serdeczności – w końcu to te wartości – chcąc nie chcąc – stają się najbardziej bliskie naszym sercom.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Julia Adamska

Julia Adamska

Julia Adamska – studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz stosunków międzynarodowych na UAM. Pasjonatka dziennikarstwa, fanka Oriany Fallaci i ciężkiej muzyki. Interesuje się zdrowym odżywianiem, sportem, show biznesem. Oprócz studiowania pracuje w Kurierze Akademickim – programie emitowanym w TVP Poznań, tworzonym przez i dla studentów. Zakochana we wszystkich zwierzętach i często zbyt optymistycznie nastawiona do świata.