JakiPrezent.pl Blog / Gadżeciarstwo praktyczne

Gadżeciarstwo praktyczne

Czym jest gadżet? Przedmiot o różnej wielkości, który swoimi właściwościami potrafi wzbudzić zainteresowanie, zaintrygować. Najczęściej nowinka techniczna. Jak widzicie to dość szeroko zakrojona definicja. W ramach określenia gadżet mieściłyby się więc nie tylko elektroniczne cudeńka – jak to zazwyczaj jest pojmowane – lecz także pozostałe przedmioty, które charakterem, czy specyfiką zastosowania okazywałyby się prawdziwą niespodzianką.

Jak się ma w takim wypadku gadżet do lustra i gazetownika? Na pierwszy rzut oka to proste przedmioty domowego użytku. Dopiero kiedy spojrzymy uważniej, będziemy się mogli przekonać, że są one tak oczywiste i powszednie, że po prostu nie mamy w zwyczaju o nich za wiele myśleć. Zgadza się. Przeważnie nie zastanawiamy się nad funkcjonowaniem stołu i nie rozpatrujemy filozoficznej zagadki krzesła. Warto jednakże, skupić się na tych przedmiotach choć raz, u samego początku naszych potrzeb.

Gazetownik – w zasadzie to się go nie potrzebuje. Gazety zawsze można gdzieś rzucić, to niepotrzebny mebel i po co wydawać na niego pieniądze. Ale zauważmy:

– dzięki niemu zawsze będziemy wiedzieli, gdzie znaleźć zajmujące nasz artykuły; gdzie wrócić, gdy potrzeba nam będzie paru linijek potrzebnego tekstu

– choć pewnie w ten sposób tego nie postrzegamy, ale zaprezentuje nasz dom, jako poukładane, zorganizowane miejsce

– jest niezłym dodatkiem do wystroju wnętrza, co z pewnością nie ujdzie uwagi odwiedzających nasz dom panien.

A o co z tym lustrem miałoby chodzić? Nie jest ono przejawem naszego narcyzmu, ale:

– ma wiadome zastosowanie

– dobrze się komponuje w chłodnej, męskiej jednostce mieszkalnej

– w zależności od rozmiarów, może w całkiem udany sposób powiększać optycznie nasze mieszkanie.

Praktyczne, ale i zaskakujące? Nie myśleliście o tym wcześniej w ten sposób? Czyli jednak gadżety.

Gdzie: calvado.pl/go2prezent.pl

Ile: 119zł i 907zł

O autorze Wszystkie posty

Filipmaczo

Filipmaczo

Słowom nieobcy, kontestator, nieskrępowany. Cyferki lubi, ale i emocji dotknąć potrafi. Osiadły, w ciągłym momentum próbuje ramy szarej rzeczywistości określić.