JakiPrezent.pl Blog / Parasolki, parasolki czyli jak kupić dobry parasol ?

Parasolki, parasolki czyli jak kupić dobry parasol ?

 Nadeszła wiosna za oknem słońce – piękna pogoda –  aż chce się spacerować. Jednak wszyscy wiemy, że wiosna jest kapryśną  porą roku. Co zrobić kiedy spotka nas nagły wiosenny deszcz ? Oczywiście – najlepiej schować się pod parasol ! Ale jaki ? No i tu pojawia się problem. Na rynku mamy całą gamę kolorowych parasolek – przyjrzyjmy się kilku z nim i wybierzmy najlepsze. 

Jak kupować parasol ?  

 Przede wszystkim musimy się zastanowić w  jakich sytuacjach będziemy go używać. Parasole składane na pewno będą mniej odporne na wiatr od tych długich – jednoczęściowych.    

Czasza 

Kiedy już podejmiemy decyzję jaki parasol wybieramy musimy skupić się na czaszy. Większość parasoli wykonana jest z poliestru. Jak wiadomo poliester poliestrowi nie jest równy. Najwytrzymalsze będą parasole na których metce widnieje magiczne słowo „pongee” oznacza to że materiał jest wysokiej jakości i wytrzymałości.  Musimy pamiętać że najwytrzymalsze czasze są wykonane z teflonu (takiego jakim pokryta jest patelnia). 

Stelaż 

Najtańsze parasole posiadają stelaże aluminiowe. Jednak bardziej polecane przez producentów są stelaże wykonane z włókna szklanego (fiberglass) lub z włókna węglowego (najdroższe modele).  Stelaż zbudowany jest z różnej ilości żeber. Najpopularniejsze stelaże posiadają osiem żeber,  jednak coraz więcej producentów stosuje technikę montowania nawet 16 żebrowych stelaży. Są to te najwytrzymalsze i najtrwalsze. Przy wyborze kształtu należy się kierować komfortem przebywania pod parasolem. Najwygodniejsze to te których czasza jest maksymalnie półokrągła – wtedy nawet kiedy deszczowi towarzyszy silny wiatr nie zmokniemy.  

 Rączka parasola 

Wbrew pozorom to jedno z najważniejszych miejsc w parasolu. To rączka zadecyduje czy silny wiatr porwie nam parasolkę z ręki czy będzie nam niestraszny. Najpopularniejsze i najwygodniejsze są rączki wygięte w kształt litery „U”, wielu producentów stosuje również rączki tzw. golfowe wygięte w kształcie litery „L”.  Rączka powinna być pokryta również piankową lub gumową powłoką aby się nie ślizgała. Niektóre modele parasolek posiadają również odpowiednik smyczy –  którą owijamy wokół ręki co zwiększa komfort ich użycia. 

 Pokrowiec 

 Nie jest niezbędny, jeśli jednak parasol go posiada powinien być do niego na stałe zamocowany – wtedy go na pewno nie zgubimy.

Podsumowanie  

Pamiętajmy, że parasol powinien nam służyć długie lata. Jeśli takiego szukamy na pewno nie znajdziemy go w markecie za 30 – 40 złotych. Jeżeli chcemy mieć pewność że kupujemy solidny parasol powinniśmy zaufać znanym i cenionym markom takim jak: Pasotti Ombrelli,  Knirps czy Chanos. Co prawda kupno takiego parasola wiąże się z większym wydatkiem, ale na pewno posłuży nam on co najmniej kilka lat i co najważniejsze będzie naprawdę wygodny w użyciu kiedy zaskoczy nas deszcz.  

###NEWS_VIDEO_1###

Parasol składany City 

Największą zaletą tego parasola jest to, że po złożeniu zajmuje mało miejsca. Rozkładany jest automatycznie. Solidny stelaż składający się z 8 aluminiowych żeber chroni nas również przed silnym wiatrem. Posiada ergonomiczny skórzany uchwyt dzięki czemu wygodnie się go trzyma.  Jedynym minusem jest dołączony pokrowiec, który po ściągnięciu łatwo zgubić – niestety w żaden sposób nie jest dopięty do parasolki.  

Parasolka długa Gerbera   

Długi parasol z automatem. Wyposażony jest w drewniany uchwyt oraz pasek zapinany na rzep. Żebra parasola wykonane są z lekkiego i bardzo wytrzymałego materiału fiberglass – który jest bardziej wytrzymały niż aluminium. Jest parasolem długim przez co nie jest wygodny w każdej sytuacji.   


 

 Parasol Kwadrat

Lekki, wygodny, duży. To nie wszystkie cechy tego kwadratowego parasola. Wykonany jest z wodoszczelnego materiału dzięki czemu nie będzie przeciekał.  Wiatr również  będzie pod nim niestraszny – materiał jest  wiatroszczelny. Posiada również powłokę chroniącą użytkownika przed promieniami UV

Zobacz więcej parasoli

O autorze Wszystkie posty

Avatar

Bartek