Wybierając się do Barcelony, koniecznie musisz zobaczyć…

Total
0
Shares
Port Vell-deptak, źródło: m.wikitravel.org

Barcelona jest jednym z najczęściej odwiedzanych turystycznie miejsc. Każdego roku tłumy turystów wybierają to miasto za cel swoich wakacji. Barcelona jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, ze swoją ponad 23 wiekową tradycją stanowi ważny kulturowo punkt na mapie Europy. Co warto zobaczyć? Tak naprawdę całe miasto, jednak do najważniejszych i kultowych miejsc należą:

1. Port Vell

Port Vell w Barcelonie rozciąga się od pomnika Kolumba aż do okolic Barcelonety. Ten dawny port, po ogromnych modyfikacjach, został przekształcony w port jachtowy i rozrywkowe centrum, i w bardzo szybkim czasie stał się jednym z częściej odwiedzanych miejsc w mieście. Największymi atrakcjami tej części Barcelony są niewątpliwie: the Aquarium- największe i najwspanialsze w Europie oceanarium, oraz Maremágnum – kompleks sklepów, barów, restauracji i kin.

Port Vell-deptak, źródło: m.wikitravel.org

Port nocą, źródło: 123rf.com

2. Sagrada Familia

La Sagrada Família to niezwykle wyjątkowa budowla. Autorem projektu był słynny hiszpański architekt Antoni Gaudí. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 1882 roku i trwają do dnia dzisiejszego. Spodziewane zakończenie budowy kościoła przewidziane jest na rok 2026, w którym to roku przypada setna rocznica śmierci Gaudiego. Ta wspaniała budowla, zlokalizowana w centralnej części Barcelony, jest najczęściej odwiedzanym miejscem w mieście. Przez lata stała się ważnym symbolem nie tylko miasta, ale i całego kraju. 
Przez te wszystkie lata kościół był budowany zgodnie z pierwotną ideą Gaudiego. Jego intencją było wyrażenie w stylu tej budowli pełni katolickiej wiary . Każda jej część jest związana z tą religią i przepełniona symboliką chrześcijańską. Osiemnaście dzwonnic symbolizuje, w kolejności od najniższych do najwyższych: dwunastu apostołów, czterech ewangelistów, Matkę Boską, a najwyższa z nich – Jezusa. Trzy fasady katedry reprezentują ziemskie życie Jezusa, od urodzenia do śmierci. Umieszczone wewnątrz kolumny dedykowane są chrześcijańskim miastom, a kontynenty – apostołom.

Sagrada Familia, źródło: aerostylaz.deviantart.com

Sagrada Familia wnętrze, źródło: barceloneta.blox.pl

3. Park Guella

The Güell Palace to wspaniała budowla zaprojektowana przez słynnego, niezwykłego hiszpańskiego architekta Antoniego Gaudí dla katalońskiego magnata Eusebiego Güella, który zapragnął mieć nowy dom w Barcelonie. Realizacja projektu została ukończona w 1890 roku i właściwie był to jedyny budynek, który Gaudi w pełni zakończył. W 1984 roku Güell Palace został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Sztuki UNESCO za swój niesamowity, wyjątkowy charakter oraz wpływ na technikę w późniejszym budownictwie. 

Park Guella - wejście, źródło: familyadventuretravelworks.com

Park Guella, źródło: bamstroker.wordpress.com

4. Plaże w Barcelonie

Barcelona znajduje się tuż przy linii wybrzeża, z bezpośrednim dostępem do Morza Śródziemnego. Wzdłuż całego wybrzeża zlokalizowanych jest siedem plaż o łącznej długości 4,5 kilometrów. Największe, najstarsze i najczęściej uczęszczane to plaża Barceloneta i Sant Sebastia (obie po 1,1 km). Pozostałe cztery: Nova Icaria, Bogatell, Nova Mar Bella i Llevant położone są po drugiej stronie portu Olympic Port i rozciągają się na długościach od 400 do 640 metrów. Zostały one utworzone w czasie przebudowy miasta przed Igrzyskami Olimpijskimi w 1992 roku.

Plaża Barcelony, źródło: best beaches.com

Plaża Barcelony, źródło: fjalonso.blogspot.com

5. Stadion Camp Nou

Stadion piłkarski w Barcelonie, na którym na co dzień gra FC Barcelona. Na jego trybuny może wejść 98 772 osób, więc jest to jeden z największych stadionów w Europie i na świecie. Według UEFA stadion zasługuje na 5 gwiazdek, ponieważ jest to arena spełniająca najwyższe standardy. Jest również stadionem reprezentacji Katalonii. Ogromna atrakcja dla wszystkich fanów piłki nożnej – ale i nie tylko.

Stadion Camp Nou, źródło: fjalonso.blogspot.com

Stadion Camp Nou, źródło:en.wikipedia.org

Artykuły podobne

Klawisz na owady

Znajomy zamiast iść spać wylogowuje się? Instaluje się na ławce w szkole? Zapisuje informacje na swoim twardym dysku? Teraz może także delete’ować naprzykrzające się owady. Przycisk wprawdzie trochę większy i…
Zobacz więcej

Spersonalizowany kalendarz na biurko

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok. Niedługo znów trzeba będzie wyruszyć na poszukiwanie kalendarza, który będzie nam towarzyszył przez kolejne 365 dni. Wybieranie tego jednego, najbardziej odpowiadającego naszym gustom grozi…
Zobacz więcej