JakiPrezent.pl Blog / Zaplanuj urlop w ferie zimowe i uniknij rozczarowań

Zaplanuj urlop w ferie zimowe i uniknij rozczarowań

Analizując informacje o tym gdzie Polacy spędzą święta i Sylwestra,wynika, że większość ośrodków nocelgowych nad polskim morzem ma już pełne rezerwacje. Widać, ze polskie morze cieszy się sympatią Polaków także poza sezonem. Czy taka oferta w miejscowościach, które odżywają tylko w sezonie letnim może być ryzykowna?

Każdy wyjazd związany z noclegiem poza domem wiąże się z wyborem odpowiedniego miejsca gdzie spędzimy noc. Niezależnie w jaki rejon naszego kraju się wybieramy, czy to na odpoczynek czy też służbowo, warto upewnić się, że tam gdzie spędzimy noc nie napotkamy na żadne niemiłe niespodzianki, np. lody prosto z sezonu letniego, nakrycie łóżka, którego po sezonie letnim nikt nie odświeżył. W zależności od naszych potrzeb mogą to być hotele, motele czy też miejsca w kwaterach prywatnych. Szczególnie w sezonie warto wcześniej dokładniej przyjrzeć się co za zadeklarowaną cenę oferują swoim gościom i z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem zarezerwować miejsca, poczytać oponie o ośrodku. Komfort miejsc świadczących takie usługi znacznie podniósł się w ostatnich latach. Telewizor czy bezprzewodowy Internet nie jest już niczym nadzwyczajnym, ale obsługa może być dobra tylko gorącym i dochodowym sezonie letnim.

Planując spędzenie kilku dni przyjrzyjmy się także innym atrakcjom z jakich będziemy mogli skorzystać. Wszystko oczywiście zależne jest też od ceny jaką jesteśmy w stanie zapłacić, warto jednak poszukać odpowiednich okazji.
Rezerwując miejsce odpowiednio wcześniej możemy spokojnie znaleźć miejsce z dostępem np. do sauny czy basenu w cenie noclegów lub za niewielką dopłatą. Entuzjaści ciszy i spokoju powinni także zwrócić uwagę na miejsce ulokowania ośrodka. Nie wszystkich bowiem zadowala hotel czy motel położony w centrum turystycznej miejscowości, przez którą w sezonie przewijają się liczni turyści.

Inną kwestią jest pobyt ze zwierzętami. Posiadając psa lub kota musimy zapoznać się z regulaminem, który powinien dokładnie określać warunki pobytu naszych czworonogich przyjaciół.
Wiele z ośrodków za niewygórowaną dopłatą oferuje możliwość wyżywienia, która obejmuje smakołyki regionalnej kuchni. Pamiętajmy także, że zupełnie inne atrakcje będą nam oferowały hotele czy też np. gospodarstwa agroturystyczne. W tych ostatnich coraz częściej możemy skorzystać chociażby z prywatnych stawów wędkarskich. Wiele z nich w cenie noclegu umożliwia swoim gościom chociażby korzystanie ze sprzętu pływającego. Przy poszukiwaniu miejsca gdzie spędzimy parę nocy warto popytać się znajomych. Najlepiej bowiem wybierać ośrodki już sprawdzone, te które już ktoś wcześniej odwiedził i jest zadowolony z poziomu oferowanych w nim usług. Jeśli jednak nie mamy kogo spytać o radę, warto zwrócić się w kierunku portali noclegowych np. serwisów oferujący noclegi jak e-wczasy.pl
Pamiętaj, że od wybrania odpowiedniego hotelu bardzo dużo zależy i nie powinniśmy tego zostawiać na ostatnią chwilę

O autorze Wszystkie posty

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.