z Norwegii

Co przywieźć z Norwegii?

Total
0
Shares

Zastanawiasz się co przywieźć z Norwegii? Przede wszystkim jeśli jedziesz na wakacje na północy to najlepiej właśnie tam. Możesz przywieź stamtąd przede wszystkim piękne wspomnienia. Z doświadczenia wiem, że nie trzeba jechać na Nord Cap żeby zobaczyć Koniec Świata. Miejsce o tej samej nazwie, czyli Verdens Ende, znajduje się niedaleko Oslo. Polecam, jest magiczne.

Najlepsze dwa prezenty z Norwegii

W Norwegii mam zaprzyjaźnioną panią, którą zawsze proszę o dwie rzeczy dla siebie. O łososia norweskiego, który jest długo świeży i rozpływa się w ustach oraz o ser Gudbrandsdalsost, który jest brązowy i ma łagodny, nieco słodki smak. Mi przypomina nasze cukierki krówki. Do serów można nabyć specjalny nóż, który podobnie jak spinacz do papieru wymyślili Norwegowie.

Inne smakołyki z Norwegii

Pozostając przy niebie w gębie: polecam suszonego na morskim wietrze dorsza – Stockfish (najłatwiej kupić go podczas wycieczki na Lofoty). A także tran na zdrowie. Z alkoholi zaś Aquavit – skandynawską wódkę kminkową. Dobrymi markami są też ponoć Gilde Non Plus Ultra i Gammel Opplandsk. Perłą wśród alkoholi jest Linjeakevitt, który dojrzewa podczas podróży na równik w dębowych beczkach na statkach, zaś na swoim opakowaniu nadrukowany ma przebieg przebytej trasy.

Pamiątki z Norwegii

Ogromną popularnością cieszące się figurki trollów. Znaleźć je można praktycznie w każdym sklepie turystycznym. To niezbyt urodziwe stworzenie stało się symbolem kraju i bohaterem niezliczonych opowieści. Troll ma w Norwegii swoją górę i drogę, dla których warto nadrobić setki kilometrów. Dla podróżujących camperem lub samochodem z bagażnikiem polecamy naklejki z łosiami i trollami. Znajdziecie tu też dużo figurek wikingów. Ciekawe są modele drakkarów (statków wikinga), karty z runami, baśnie z pięknymi malowidłami oraz hełmy wikingów. Jest też wiele produktów z motywami norweskiej flagi: koszulki, kufle, kieliszki, karty. Z droższych prezentów polecam swetry z tradycyjnym norweskim wzorem (firmy Dale of Norway).

Jeśli szukasz konkretnych pomysłów na wakacyjne prezenty, zajrzyj do sklepu JakiPrezent.pl. Propozycje są uniwersalne i bardzo różnorodne.

Jeśli jedziesz do naszych zachodnich sąsiadów przeczytaj poniższy artykuł:

Co przywieźć z Niemiec?

Natomiast jeśli wybierasz się do naszych południowych sąsiadów, przeczytaj ten artykuł:

Co przywieźć ze Słowacji?

Po inne inspiracje regionalne na terenie naszego kraju, zapraszam do artykułu poniżej:

Prezenty regionalne z wakacji

 

Artykuły podobne

Biurkowe machiny wojenne

Toczysz cichą wojnę z szefem? Nie przepadasz za jednym ze znajomych z klasy, a pech chciał, że siedzi koło ciebie? Czas wytoczyć artylerię! Wojnę z nielubianymi indywiduami można toczyć słownie,można…
Zobacz więcej ...

Czekoladowa rozkosz

Czekoladki, podobnie jak kwiaty to prezent, który zawsze jest mile widziany. Kobiety kochają czekoladę. Nawet te będące na diecie czasem ulegają czekoladowej pokusie. Jeśli więc nie wiesz, co kupić swojej…
Zobacz więcej ...