Era foto – obraz, kubek, koszulka, kalendarz ze zdjęciem. Za co kochamy fotoprezenty?

Total
0
Shares

Najazd fotografii dostępnej dla każdego spowodował, że wzrosło znaczenie zdjęć i filmów w życiu codziennym. Teraz dodatkowo wspomogła go era serwisów społecznościowych, gdzie codziennie użytkownicy przeglądają dziesiątki aktualnych fotosów.

Kiedyś fotografowaliśmy się od wielkiego dzwonu – Chrzest, Komunia, Ślub, pogrzeb, spotkanie rodzinne to okoliczności, w których najczęściej mamy zdjęcia z dzieciństwa. Dziś przeciętny człowiek korzystający z dóbr technicznych jak aparat, telefon, komputer ma od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy zdjęć na swoim dysku. Co więc z nimi robić?

Dzielimy się

Serwis Fotowiesci.pl podał wynik badań firmy Futuresource Consulting, zajmującej się między innymi badaniami konsumenckimi. Opublikowano raport dotyczący udostępnianie zdjęć.

W raporcie pojawiło się jeszcze kilka ciekawych liczb. Podobno na całym świecie, w użyciu jest ponad 3,5 biliona aparatów a na dyskach twardych, pamięciach przenośnych znajduj się jeden trylion zdjęć.

Pod lupę wzięto użytkowników aparatów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Jak się okazało przeważająca większość ludzi – około 90%, udostępnia i dzieli się swoimi zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną. Z raportu dowiadujemy się również że kobiety są bardziej skłonne do dzielenia się zdjęciami niż mężczyźni. Niemcy i Francuzi częściej udostępniają foty przy pomocy komputerów przenośnych, Anglicy wolą dzielić się zdjęciami przez internet oraz mailowo (Źródło : Fotowiesci.pl)

Problemem stały się setki zdjęć przywożonych z urlopu, których nikt ze znajomych czy rodziny nie ma ochoty oglądać, bo jest ich po prostu za dużo. Jedyna rada – wykorzystać najlepsze i wywołać do albumu, kalendarza, jako obraz. Czyli wracamy do źródeł.

Wracaj do swoich zdjęć

Sukces firm zajmujących się obróbką i wykorzystywaniem zdjęć zawdzięczamy serwisom społecznościowym, dzięki którym wzrosło znaczenie własnego PR-u oraz oczywiście otworzyło się spektrum osób chętnych do (pod)oglądania. Tak więc im fajniejsze mamy zdjęcia tym chętniej dzielimy się nimi a nasze poczucie wartości wzrasta wraz z liczbą komentarzy i Like’ów. W realu także chcemy mieć się czym pochwalić i dlatego mimo cyfryzacji tradycyjne wywoływanie zdjęć nie ucierpiało – wręcz przeciwnie – przerzuciło się na większy format.

W dziedzinie wywoływania zdjęć nastąpił ogromny skok – do pobrania są programy offline’owe które pozwalają samodzielnie skomponować album, kalendarz czy fotoksiążkę. Wystarczy go pobrać (jest darmowy) i wrzucić do niego swoje zdjęcia, stworzyć kompozycję a następnie przesłać je do wywołania. Stworzone fotodzieło przyślą nam do domu, a mieszkańcy większych miast mogą je odebrać w punktach partnerskich sieciówek jak np. Fotojoker czy Rossmann.

Oto na co możesz przenieść swoje zdjęcia

Kubek ze zdjęciem

Kalendarz ze zdjęciem

Fotokalendarz biurkowy, 29,99, Fotofrajda.pl Fotokalendarz ścienny, 29,99, Fotofrajda.pl

Obraz ze zdjęcia na płótnie

Obraz ze zdjęcia na płótnie, od 36,00, Fotofrajda.pl

Miś ze zdjęciem

Miś ze zdjęciem,31,99, Fotofrajda.pl

Fotoksiążka

Fotoksiązka ze zdjęć, cena od 19,90, Fotofrajda.pl

Plakat ze zdjęcia

Plakat ze zdjęcia, cena od 8,99

Poduszka ze zdjęciem

Poduszka za zdjęciem, 21,99, Fotofrajda.pl

Odbitki

Odbitki ze zdjęć, Fotofrajda.pl

Te i więcej produktów z własnych zdjęć zrealizujesz w serwisie Fotofrajda.pl

Artykuły podobne

Filcowe torebki

Wkrótce stopnieją śniegi, a świat nabierze rumieńców. Zaświeci słońce, rozkwitną kwiaty, a trawa zzielenieje. Porzuć więc bezpieczne czernie i szarości na rzecz intensywnych, nasyconych barw. Żeby nie robić w swojej…
Zobacz więcej ...