prezent na imieniny dla seniora

Podobno starość nie radość. Osobiście uważam, że wszystko zależy od nastawienia. Jeżeli ktoś narzekał przez całe życie, to w podeszłym wieku będzie tylko gorzej. Jednak Ci, którzy potrafią cieszyć się z życia i widzieć w każdej sytuacji pozytywy pozostaną tacy na zawsze. Właśnie tym drugim należą się szczególne brawa. Do braw możemy jeszcze dodać jakiś fajny prezent i imieninowy podarunek mamy gotowy. Jeśli jednak nie masz pomysłu, co można do tych braw dołączyć, chętnie pomogę.

Elegancja ? Francja

elegancki pędzel do golenia dla seniora

fot. pedzle-borowski.pl

Jeżeli naszym solenizantem jest elegancki starszy pan, który ceni sobie wygodę i odrobinę luksusu w codziennym życiu, mamy kilka opcji na prezent. Pierwszą z nich jest gustowny pędzel do golenia. Kolejną, już nieco droższą ? ekstrawagancka, srebrna laska do podpierania się. Nie mogę również nie wspomnieć o klasycznym, ale jakże wytwornym podarunku, jakim jest elegancki zegarek. Z taki zestawem każdy mężczyzna poczuje się dostojnie.

Kolekcjoner ? pasjonata

prezent dla seniora kolekcjonera

fot. artparks.co.uk

Starszy pan interesuje się historią oraz sztuką? Idealnie! W takim wypadku możemy mu podarować coś, co na pewno mile go zaskoczy. Niech to będzie na przykład mini rzeźba, miecz, czy szabla do otwierania listów. Prawdziwy koneser na pewno doceni tego rodzaju prezent. Jeśli dołożymy do tego jeszcze książkę lub album związany z historią, prawdopodobnie radości obdarowywanego nie będzie końca.

Herbaciany smakosz

relaks przy aromatycznej herbacie

fot. magmens.com

Kto z nas nie lubi przyjść po ciężkim dniu do domu, usiąść w wygodnym fotelu, napić się aromatycznej herbaty i odpłynąć pośród marzeń? By pomóc w spełnieniu tego małego marzenia podarujmy seniorowi zestaw najlepszych herbat w komplecie z poręcznym dzbankiem do ich zaparzania, ewentualnie zabawnym zaparzaczem. Na dopełnienie prezentu możemy także kupić ładny kubek, w którym każdy napój będzie smakował jeszcze lepiej.

Proszę o podpis

eleganckie pióro na imieniny dla seniora

fot. piszesz.pl

Wielka szkoda, że tradycyjne pisanie listów odeszło w niepamięć. W SMSach, czy mailach nie ma takiej magii. Na szczęście długopis, czy wieczne pióro wciąż odnajdują swoje zastosowanie, chociaż już co raz mniejsze. W związku z tym, że słowo pisane ręcznie wychodzi z mody zacznijmy je czcić używając do tego pięknych i wyjątkowych narzędzi. Myślę, że każdy starszy pan podzieli moją opinię na ten temat i ucieszy się z podarunku, takiego jak oldschool’owe pióro, czy długopis.

Elegancki i klasyczny wcale nie musi oznaczać nudny. Najważniejsze, by prezent dla seniora był zgodny z jego upodobaniami. Nie ważne, czy będzie to prezent typowo praktyczny, czy też coś co spełnia jedynie funkcje estetyczne najważniejsze by solenizant był z niego zadowolony.

Czytaj także:

10 sprawdzonych pomysłów na prezenty świąteczne dla seniorów

Prezent na 40 urodziny dla niebanalnego faceta

Artykuły podobne

Mucha biało-czarna

   Do zestawu prawdziwego gentlemana wbrew pozorom nie należy tylko koszula, garnitur i krawat. Ważne miejsce powinna też zajmować muszka.     Muchy są kwintesencją elegancji. Zakładając je zawsze mam poczucie…
Zobacz więcej ...

Cyber Cleaner

    Idealny prezent dla pracujących przy komputerze, fanatyków facebooka czy zapamiętałych graczy w CS’a. Jeśli dodatkowo lubi sobie coś przekąsić, nie oddalając się zbytnio od ekranu – Cyber cleaner może…
Zobacz więcej ...