Inspiracje na elegancki stół wielkanocny

Total
0
Shares

Wielkanoc jest bez wątpienia najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim upamiętniającym Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Obchody religijne Wielkanocy rozpoczyna odbywająca się wczesnym rankiem procesja i msza, w kościele katolickim zwana rezurekcją, w prawosławnym ? jutrznią. W tym dniu spożywa się uroczyste śniadanie w gronie rodzinnym, poprzedzone składaniem sobie życzeń. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień. Musimy pamiętać, że podczas wielkanocnego śniadania nie same potrawy są najważniejsze. Bardzo ważne jest zapewnienie świątecznego klimatu oraz rodzinnej atmosfery. Piękna i uroczysta atmosfera jest ściśle związana z dekoracjami, a zwłaszcza tymi dotyczącymi wielkanocnego stołu.

Wystrój wielkanocnego stołu jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie on świadczy o dobrym guście gospodarza. Bardzo często słyszy się powiedzenie, że potrawy je się już oczami. I coś w tym właściwie jest. Jeśli potrawy są podane w elegancki sposób, na pięknie udekorowanym stole oraz stylowej zastawie, wówczas apetyt znacznie nam wzrasta.

Pamiętajmy zatem, że stół wielkanocny jest wizytówką każdego domu w okresie świąt. To właśnie wokół niego co roku zbiera się cała rodzina, by wspólnie celebrować świąteczny czas. Warto zadbać więc o dekoracje stołu, które zatrzymają przy nich bliskich i wprowadzą wszystkich w prawdziwie ciepłą, wiosenną atmosferę. Żadne danie, nawet to najbardziej wykwintne, nie będzie smakowało odpowiednio, kiedy zostanie podane w nieestetyczny sposób, lub na plastikowej zastawie. Dekoracja stołu oraz sposób, w jaki serwowane są posiłki, są bowiem tak samo ważne jak właściwie skomponowane menu. Specjalnie dla Was wybrałam ciekawe inspiracje na elegancki stół wielkanocny, które doskonale będą spełniały swoją rolę podczas wielkanocnego śniadania.

Serwis obiadowy Constellation Red

Piękny serwis obiadowy w kolorze klasycznej czerwieni będzie odpowiedni na uroczyste śniadanie oraz obiad.. Wykonane z naturalnych materiałów naczynia nie zawierają toksycznych komponentów ani szkodliwych związków chemicznych. Możesz łatwo utrzymać je w czystości, ze względu na możliwość mycia ich w zmywarkach. Pracę w kuchni ułatwi Ci też możliwość korzystania z zastawy w kuchenkach mikrofalowych. Cały serwis jest odporny na stłuczenia i obicia oraz na duże zmiany temperatur, wiec bez problemów podasz na nich różne potrawy. A jego fantastyczny kolor będzie idealnym dodatkiem do wielkanocnych potraw.

Serwis obiadowy Constellation Red

Serwis obiadowy Constellation Red ? cena: 149,00 zł

Kieliszki do czerwonego wina

Uroczyste śniadanie a następnie uroczysty obiad powinny być zwieńczone eleganckim trunkiem, jakim jest bez wątpienia czerwone wino. Wino nie tylko smakuje obłędnie, ale także poprawia trawienie, dlatego też lampka czerwonego wina jest wskazana do obiadu, zwłaszcza mięsnego. Na każdym wielkanocnym stole powinny znaleźć się kieliszki do wina. Idealny będzie zestaw 6 uniwersalnych kieliszków do czerwonego wina o dostatecznie dużej objętości. Zestaw pozwala na odpowiedni kontakt wina z powietrzem co zapewnia intensywność bukietu. Sprawdzi się przy winach z wszystkich czerwonych szczepów winorośli.

Kieliszki do czerwonego wina

Kieliszki do czerwonego wina ? cena: 365,00 zł

Serwis kawowy

Dobra kawa podana w elegancki sposób to również nieodłączny element każdego eleganckiego stołu. Urzekł mnie biały, klasyczny serwis kawowy, który idealnie będzie się komponował z wielkanocną dekoracją. Serwis do kawy będzie się wyróżniał pięknym wyglądem zarówno podczas śniadania, jak i popołudniowej kawy. Filiżanki są bardzo praktyczne w używaniu, ponieważ przystosowane są do używania w kuchenkach mikrofalowych oraz do mycia w zmywarkach, co zaoszczędzi nasz czas oraz pieniądze. Zestaw wykonany jest z porcelany zachwyci każdego swoim uniwersalnym designem.

Serwis kawowy

Serwis kawowy ? cena: 135,30 zł

Zestaw 6 szklanek

Piękne szklanki to wizytówka każdego domu. Muszą się one znaleźć na każdym stole i nie bez znaczenia jest to, jak wyglądają. Szklanki świadczą o klasie i elegancji, dlatego jeśli planujemy wielkanocny obiad, wybierzmy te najpiękniejsze. Bardzo spodobał mi się wzór z listkami wygrawerowanymi w szkle. Takie szklanki na pewno zwrócą uwagę gości oraz wzbudzą podziw i zainteresowanie.

Zestaw 6 szklanek

Zestaw 6 szklanek ? cena: 129,00 zł

Solniczka i pieprzniczka

Nie bez znaczenia są też dodatki kuchenne, takie jak pojemniki na sól i pieprz. Skoro mamy Wielkanoc, najlepiej jeśli byłyby one w kształcie jajek. Piękna solniczka i pieprzniczka z motywem wielkanocnym to świetny dodatek na świąteczny stół.

Solniczka i pieprzniczka

Solniczka i pieprzniczka ? cena: 129,00 zł

A czy Wy macie już wybrane inspiracje na Wasz stół? Wielkanoc tuż?tuż!

Artykuły podobne

Prezenty sprawiające radość i zapadające w pamięć

Kupowanie prezentów jest sztuką. Bez względu na okazję, szukając idealnego podarunku dla bliskiej osoby lub znajomego, zawsze staramy się znaleźć rzecz niepowtarzalną i wyjątkową, która wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanego…
Zobacz więcej ...

Organizator Motorp

Taki duperel na inne duperele. Do porządkowania, układania, ogarnięcia porozrzucanych w różnych miejscach ciuchów/książek/dokumentów/inszych inszości. A i ładnie wygląda, z etykietą z przodu ułatwiającą identyfikację skondensowanych gratów. Panowie – przyda…
Zobacz więcej ...