Jak udekorować dom na sylwestrową domówkę?

Total
1
Shares

Zorganizowanie imprezy sylwestrowej w domu wymaga bardzo dobrej motywacji oraz dużej kreatywności. Oprócz zapewnienia dobrej muzyki, przepysznych potraw, fajerwerkowych atrakcji, ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób udekorujemy nasz dom. 

Na naszej głowie spoczywa bowiem, aby goście w naszym domu mogli poczuć ten wyjątkowy, magiczny, karnawałowy klimat sylwestrowej nocy.

Noc sylwestrowa to jedyny czas w roku, kiedy przepych i bogactwo w ozdobach są mile widziane. Z im większym hukiem wkroczymy w nowy rok, tym będzie on pomyślniejszy! Dlatego nie oszczędzajmy na balonach, serpentynach oraz kolorowych wstążeczkach.

Jedną z najważniejszych dekoracji sylwestrowej domówki są bez wątpienia balony. Najlepiej tematyczne, z odpowiednim napisem witającym Nowy Rok. Mi niezwykle spodobała się czarna wersja balonów, bardzo stylowa i gustowna.

Sylwestrowe balony.

Sylwestrowe balony.

Źródło: partybudziki.pl

Bardzo fajnym pomysłem na dekorację sylwestrowego stołu są świece z numerkami. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu świec możemy ułożyć rok 2014. Idealnie byłoby jeśli świece posypane by były kolorowym brokatem.

Sylwestrowe świece.

Sylwestrowe świece.

Źródło: mowimyjak.pl

Bardzo ważnym elementem sylwestrowej nocy jest odliczanie czasu, jaki pozostał nam do zakończenia starego roku i rozpoczęcia nowego. Dlatego ozdoby będące zegarami są mile widziane. Takie zegary możesz przygotować samodzielnie, z kolorowego papieru oraz umieścić je w dowolnych miejscach w Twoim domu.

Sylwestrowe zegary.

Sylwestrowe zegary.

Źródło: mowimyjak.pl

Motyw zegarów może pojawić się również na domowych przekąskach. Możesz wyciąć malutkie zegarki z papieru oraz umieścić je za pomocą wykałaczki w świątecznych babeczkach. Bardzo fajny i oryginalny pomysł na zaskoczenie gości.

Sylwestrowe zegary w babeczkach.

Sylwestrowe zegary w babeczkach.

Źródło: mowimyjak.pl

Dobrym pomysłem na sylwestrową dekorację jest zrobienie wiszącego napisu z noworocznymi życzeniami. Aby wykonać taki napis potrzebujesz jedynie sznurka, papieru, markera i taśmy klejącej lub zszywacza. Napis możesz przywiesić na ścianie, najlepiej w miejscu, gdzie będzie on widoczny dla gości.

Sylwestrowe napisy.

Sylwestrowe napisy.

Źródło: mowimyjak.pl

Balony nadmuchiwane helem możesz wykorzystać w bardzo oryginalny sposób. Przewiąż balon kolorową tasiemką i przyczep do krzesełek, nóżek u stołu bądź klamek u drzwi. Tak rozmieszczone balony będą wyglądały spektakularnie i ciekawie.

Balony na hel.

Balony na hel.

Źródło: xarchiwum.pl

A co myślisz o tym, aby powiesić przy suficie ogromny balon strzelający. Balon ten zawiera w sobie kilkanaście małych baloników oraz setki płatków róż. O godzinie 24.00 w nocy możesz uruchomić wybuch balonu ? wówczas wszyscy goście poczują na własnej skórze wystrzałową moc sylwestrowej nocy.

Balon strzelający.

Balon strzelający.

Źródło: slublog.pl

Aby Wasz Sylwester był wyjątkowy, możesz zaproponować gościom karnawałowe przebranie. Podaruj każdemu z nich sylwestrową maskę, żeby jeszcze głębiej poczuć moc noworocznej nocy.

Sylwestrowe maski.

Sylwestrowe maski.

Źródło: wypozyczalniestrojow.pl

Żeby dopełnić kolorowy wystrój Waszego domu, pozawieszaj w dowolnych miejscach różnobarwne serpentyny. Takie małe, wiszące dekoracje dodają klimatu, a goście uwielbiają zrywać je i bawić się nimi podczas gorących tańców.

Serpentyny.

Serpentyny.

Źródło: wroclove.info

Noc sylwestrowa to jedyna noc w roku, kiedy cisza nocna nie obowiązuje! Łamiemy wszelkie zasady dobrego sąsiedztwa i trąbimy o 24.00 w nocy z hukiem i impetem!

Sylwestrowe trąbki.

Sylwestrowe trąbki.

Źródło: congee.pl

Mam nadzieję, że zaciekawiły Was moje propozycje sylwestrowych dekoracji i że zainspirują Was one do stworzenia własnej, wyjątkowej sylwestrowej domówki!

Artykuły podobne