dla chrześniaka na Komunię

Jaki prezent dla chrześniaka na Komunię?

Total
0
Shares

Jeśli kupujemy dla chrześniaka na Komunię sprzęt elektroniczny, zróbmy to mądrze

Może pomińmy popularne na prezent dla chrześniaka na Komunię zegarki, drony i quady, by przejść od razu do oryginalnych i mądrych propozycji.

Gdy chcemy kupić droższy sprzęt, wybierzmy coś, co rozwinie pasję naszego chrześniaka lub chrześnicy. Może to być aparat fotograficzny lub ostatnio modny wśród młodzieży polaroid do robienia natychmiastowych zdjęć, do tego torba na aparat i album na zdjęcia.

Jeśli wybierzemy komputer, dobierzmy od razu do niego jakąś zabawną grę edukacyjną. Osobiście jestem trochę przerażona łatwością, z jaką dzieci obsługują dzisiejszą elektronikę. Najgorsze jest to, że jakość tych urządzeń (np. telefony komórkowe) często daje im poczucie “bycia kimś” w grupie rówieśniczej. Są też plusy – ponoć taka technika sprzyja budowaniu więzi. My kiedyś graliśmy w “gumę” czy rzucaliśmy scyzoryk w pola na ziemi, a dziś zabawy przeniosły się w świat wirtualny. Jeśli nie wymknie się on spod kontroli – nie dzieje się nic złego. Technika pomaga im rozwinąć skrzydła. Może słyszeliście o czternastolatce, która sama nauczyła się w dwa lata programować i stworzyła własną grę. Dziś ma dwadzieścia lat i jest właścicielką trzech firm. Pytanie, czy chcemy zamknąć dzieciom komputery? Ja raczej zwróciłabym uwagę na to, na co poświęcają w tym wirtualnym świecie czas.

Wycieczka dla chrześniaka na Komunię

Jeśli masz chrześniaka, na pewno ucieszy się z wycieczki na stadion ulubionej drużyny piłkarskiej, a jeśli chrześnicę, może uda ci się zdobyć bilety na koncert z ulubioną gwiazdą muzyki młodzieżowej lub turniej taneczny, coś co jest zgodne z ich zainteresowaniami.

Planszówka, pieniądze i dobroczynność

Z mądrych i ciekawych prezentów polecam grę planszową CashFlow. Jest ona dość droga, bo kosztuje ok. 300 zł ale wartości jakich uczy są bezcenne. Można ewentualnie kupić skarbonkę liczącą pieniądze lub taką do pomalowania i cały wykład o finansach w pakiecie. Możliwość kupienia sobie tego, co się chce za oszczędzone na dobrym zachowaniu pieniążki daje dużą satysfakcję. Uwaga nie polecam uczyć dzieci płacenia za obowiązki domowe, chyba, że za bonusy typu ?mycie auta tacie?, zaś nie za mycie naczyń czy sprzątanie swojego pokoju. Może to spowodować postawę ?pomogę ci, ale mi zapłać?. Pomoc powinna wynikać z dobrego serca pociechy, a obowiązki domowe z bycia członkiem rodziny. Być może razem z chrześniakiem wybierzesz jakiś charytatywny cel, na który regularnie będziecie wpłacać daną kwotę. Niech będzie on realny np. niech dziecko wybierze inne dziecko w Afryce, na którego jedzenie, leki czy naukę będzie przekazywało daną sumę. Do takich organizacji należy Unicef 365, Fundacja Dobra Fabryka Szymona Hołowni ze sklepem internetowym dobroczynne24.pl, czy znana wszystkim Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Inna wersja złota na prezent dla chrześniaka na Komunię

Z okazji Chrztu, czy Pierwszej Komunii Świętej kupujemy często złote łańcuszki, kolczyki i bransoletki. Jeśli chcesz pomyśleć o oryginalniejszej wersji tego kruszca, może będziesz chciał zainwestować w sztabkę złota lub cenne monety. Ich wartość będzie rosnąć z roku na rok. Niektóre rodziny mają również tradycję przekazywania sobie różnych cennych przedmiotów z pokolenia na pokolenie np. biżuterii, zegarków, obrazów czy pamiątek. Jeśli u was nie ma takiego zwyczaju, możesz go zapoczątkować właśnie teraz.

Książki i pamiętniki

Personalizowana bajka o chrześniaku czy chrześnicy, to na pewno jeden z najbardziej wyjątkowych prezentów ofiarowanych z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Można stworzyć ją samemu bądź zamówić w internecie. Podobnie pamiętnik i cały zestaw do jego ozdabiania, czyli srapbookingu.

Z książek dla każdego polecam Profesor Astrokot odkrywa kosmos Dominica Wallimana i Bena Newmana.

Dla dziewczynek polecam: Opowieści na dobranoc dla małych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet Elena Favilli, Francesca Cavallo. Historie są świetne, krótkie i motywujące. Obiecuję, że chrześnica będzie czytać ją z zapartym tchem. Nie długo pojawi się również jej druga część.

Zaś dla tych, którzy lubią łamigłówki polecam Muzeum tajemnic. Matematyczne śledztwo wydawnictwa Zielonej Sowy, w którym to czytelnik by dotrzeć do rozwiązania, skacze po stronach w zależności od tego jak rozwiąże dane zadanie.

Zobacz wszystkie prezenty na I Komunię

 

Artykuły podobne

5 prostych pomysłów na zabawy sylwestrowe dzieci

Na Nowy Rok dzieci czekają z niecierpliwością. Dlatego warto dla nich zorganizować zabawę sylwestrową. Aby zabawa była naprawdę udana, należy zaprosić kilkoro innych dzieci – najlepiej swoich znajomych lub z…
Zobacz więcej ...