prezent na dzień dziecka dla 5-latka

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla 5-latka?

Total
0
Shares

Gust i zainteresowanie dzieci w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się zmieniły. Coraz trudniej wybrać prezent, który w pełni usatysfakcjonuje obdarowywanego. Na szczęście nam udało się wybrać kilka ciekawych pomysłów na prezent na Dzień Dziecka, które z pewnością przypadną do gustu zarówno chłopcom i dziewczynkom.

Odskocznia od komputera

dzień dziecka_gry planszowe i zręcznościowe

fot. ene-due.eu

Od jakiegoś czasu dzieci, nawet te w wieku przedszkolnym, coraz więcej czasu spędzają przy komputerach i tabletach. Dlatego uważam, że z okazji Dnia Dziecka warto zaproponować dzieciom taką rozrywkę, która odciągnie je od elektroniki i pokaże, że kiedy za oknem pogoda nie dopisuje w domu także można robić wiele ciekawych rzeczy. Ciekawa gra planszowa, czy zręcznościowa z pewnością będzie w stanie zastąpić aplikację. Ponad to takie gry wymagają co najmniej dwóch zawodników, dzięki czemu maluch będzie mógł cieszyć się zabawą wspólnie ze znajomymi.

Pouczająca zabawa na Dzień Dziecka

dzień dziecka_nauka literek i cyferek

fot. fatbraintoys.com

Nie jest tajemnicą, że najlepszym i najbardziej przyjemnym sposobem na naukę jest zabawa. Pięć lat to dokładnie ten wiek, kiedy dzieciaki wciąż chcą się bawić, podczas gdy należy zacząć uczyć się cyferek, literek, czy wiązania butów. By połączyć przyjemne z pożytecznym obdaruj dziecko ciekawą zabawkę edukacyjną. Z takiego prezentu na pewno będą zadowolone zarówno sami zainteresowani jak także ich rodzice.

Mała pomoc domowa

dzień dziecka_mała domowa pomoc

fot. funkydiva.pl

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. To stare przysłowie wciąż doskonale się sprawdza. Dzieciom trzeba wpajać od małego najważniejsze wartości, ale także uczyć ich obowiązków, które będą im potrzebne w dorosłym życiu. A praktycznych umiejętności najlepiej uczy się przez asystowanie dorosłym. Myślę, że dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka będzie coś, dzięki czemu dziecko pomoże rodzicom, na przykład fartuszek do gotowania, czy zestaw małego majsterkowicza. Fajne gadżety zachęcą dzieciaki nawet do wykonywania najmniej przyjemnych prac domowych 😉

Zabawny plecaczek na Dzień Dziecka

dzień dziecka_zabawne plecaki

fot. aliexpress.com

Dzieci lubią mieć przy sobie ulubione zabawki i gadżety, dlatego dobrze, żeby miały w czym nosić te skarby. Oczywiście nie może to być byle torba, czy siatka na zakupy. Na wyjątkowe rzeczy potrzeba wyjątkowego plecaka. Może być z motywem z ulubionej bajki albo w kształcie fajnego zwierzaka. Pamiętaj tylko by był dobrze wyprofilowany i nie zbyt duży dla malucha, który będzie go nosił.

Prezent na Dzień Dziecka to niełatwa sprawa. Trzeba dobrze pomyśleć nad podarunkiem, by się spodobał, ale także był w jakiś sposób przydatny. Na szczęście istnieje wiele opcji, które sprostają tym wymaganiom jednocześnie nie rujnując portfela.

Czytaj również:

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka?

Prezenty dla starszaka

Artykuły podobne