Cytując Fundację ABC XXI ?czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem. Dziecko słucha wówczas głosu zaangażowanego rodzica, może się do niego przytulić, obserwować jego mimikę i gesty. Jest to świetny moment do wspólnej zabawy i śmiechu, ale też do prowadzenia rozmów.?  Warto czytać nawet najmłodszym, ćwicząc z nimi w ten sposób wyobraźnię i rozwijając zamiłowanie do słowa pisanego. Wybierając książki o tematyce świątecznej na prezent dla dzieci, możemy być pewni, że atmosfera Bożego Narodzenia przetrwa w naszym domu dłużej.

Zacznijmy od klasyki! ?Opowieść Wigilijna? Charlesa Dickensa to historia bogatego skąpca, żyjącego w dziewiętnastowiecznym Londynie.  Ebenezer Scrooge, bo o nim mowa, nienawidzi Bożego Narodzenia i skutecznie odbiera radość świąt innym. W Wigilię odwiedzają go cztery duchy, przekonujące złośliwego starca, że warto, by zmienił swoje życie i stosunek do innych. Czytanie tej książki z dzieckiem nie tylko umili czas, ale i nauczy wartości miłości, przyjaźni i ludzkiego ciepła.

Opowieść wigilijna

Sklep: merlin.pl

Cena: 35zł

?Koszmarny Karolek i wigilijne figle? rozbawi największych smutasów! Przygody urwisa Karolka, marzenia o zagraniu roli św. Józefa w jasełkach, podanie pizzy podczas świątecznego obiadu i zakładanie pułapki na św. Mikołaja umilą czas całej rodzinie, nie tylko najmłodszym! Kto wpadł w sidła Karolka oraz jaki prezent chłopiec podarował rodzinie ? dowiecie się czytając książkę Simon!

Koszmarny Karolek i wigilijne figle

Sklep:  wysylkowa.pl

Cena: 14,07 zł

Kolejna z opowieści o uroczym niedźwiadku zachwyci każdego malucha! Historia misia, który nie może doczekać się świąt, z pewnością jest bliska wszystkim dzieciom. A gdy w grę wchodzi także wizyta w warsztacie św. Mikołaja oraz przygody na Biegunie Północnym ? nikt nie oprze się takiej lekturze. Kolorowe obrazki w książce uatrakcyjnią czytanie najmłodszym, a duża czcionka ułatwi wspólną naukę czytania starszym przedszkolakom.

Paddington i świąteczna niespodzianka

Sklep: merlin.pl

Cena: 23,99 zł

Zobacz więcej na książeczka dla dziecka.

Artykuły podobne