Pierwsza Komunia Święta ? podaruj artystyczny prezent

Total
0
Shares

Pierwsza Komunia Święta to czas, w którym przed sporym dylematem stoją rodzice, rodzice chrzestni oraz pozostali goście. Chodzi oczywiście o wybór odpowiedniego prezentu. Do tradycji bowiem należy fakt, że pierwszokomunijne dzieci obdarowywane są prezentami. Pierwsza Komunia Święta to jednak przede wszystkim ważne przeżycie religijne i duchowe, dlatego ważne jest to, aby prezent, który zamierzamy podarować z tej okazji podkreślał wartość oraz powagę wydarzenia. Tego dnia dziecko po praz pierwszy w życiu przyjmuje do serca Jezusa Chrystusa pod postacią Eucharystii i właśnie ten fakt jest priorytetowy. Jest to bez wątpienia ogromne przeżycie, któremu towarzyszy wiele przygotowań, dlatego dobrze byłoby jeśli komunijny prezent nawiązywałby właśnie do tego sakramentu.

Ważne jest, aby prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej był wyjątkowy, niepowtarzalny, a głownie, aby pozostawał w pamięci dziecka na wiele lat oraz miał w sobie pewne przesłanie duchowe. W obecnych czasach, kiedy niemalże każda dziedzina życia jest zmaterializowana, warto wybrać prezent, który jednak posiada pewne wartości duchowe. Podaruj swojemu dziecku prezent naprawdę ważny z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Uświetnij tę okazję i wybierz taki prezent, który będzie dla niego najlepszą pamiątką jak również sprawi mu wiele radości.

Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego prezentu nie jest rzeczą prostą. Jaki bowiem prezent zasługuje na określenie odpowiedni? Moim zdaniem taki, który będzie niósł ze sobą przeżycia i emocje, a przede wszystkim zachęci do głębszych refleksji. Pierwsza Komunia Święta to czas spotkania z Jezusem Chrystusem i właśnie to powinno być tego dnia najważniejsze. Nie nowy laptop, nie nowy tablet, nie nowy skuter. Pomóżmy naszemu dziecku zachować w tym dniu atmosferę duchowości. Jest przecież wiele innych okazji na zakup nowego telefonu komórkowego czy gry Play Station.

Naprawdę piękne i szlachetne prezenty niosące ze sobą głębokie przesłanie znalazłam w sklepie artystyczne prezenty.pl. W zakładce dotyczącej Pierwszej Komunii Świętej możemy odnaleźć prawdziwe arcydzieła wykonywane ręcznie. Cudowne ikony, ryngrafy czy szkatułki wraz z możliwością własnej dedykacji to prezenty idealne z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Ikona Matka Boska Częstochowska

Jeden z najbardziej znanych wizerunków Matki Boskiej uwieczniony został na ręcznie wykonanym i platerowanym srebrnym obrazku. Kunszt i precyzja wykonania widoczna jest w każdym calu. Obraz Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej będzie doskonałą pamiątką dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jest to pamiątka niosąca ze sobą ważne przesłanie duchowe i religijne, które będzie przypominało dziecku przez całe życie o tej jakże ważnej dla niego chwili. Matka Boska Częstochowska przyniesie szczęście najdroższym Ci osobom i sprawi, że ikona pokaże do kogo w trudnych chwilach należy się zwrócić. Dodatkowo na odwrocie obrazka można umieścić specjalną posrebrzaną tabliczkę, na której możliwe jest wygrawerowanie Twojej osobistej dedykacji.

Ikona Matka Boska Częstochowska

Ikona Matka Boska Częstochowska ? cena: 313,65 zł

Ryngraf z Matką Boską Częstochowską

Ryngraf jest rodzajem medalionu, zwykle w kształcie tarczy z rysunkiem o tematyce religijnej, czasem heraldycznej, później z godłem państwowym. Wywodzi się od obojczyka, części zbroi noszonej przez rycerzy pod szyją, często ozdabianej motywami religijnymi, zwłaszcza maryjnymi. Choćby z tego względu, że ryngrafy miały niegdyś zastosowanie w rycerstwie, podarunek tego typu będzie świetnym pomysłem na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej przede wszystkim dla chłopca. Ręcznie wykonany, platerowany srebrem ryngraf z Matką Boską Częstochowską to odpowiedni prezent dla pierwszokomunijnego dziecka, sam w sobie zawiera wyjątkową symbolikę oraz głębokie przesłanie.

Ryngraf z Matką Boską Częstochowską

Ryngraf z Matką Boską Częstochowską ? cena: 252,15 zł

Szkatułka z koniem i podkową

Na koniec wybrałam dwa świetne prezenty w formie szkatułek. Pierwszy mój typ to ręcznie wykonana szkatułka platerowana srebrem na biżuterię lub inne precjoza o bardzo oryginalnym kształcie podkowy. Wieko szkatuły przedstawia półplastyczny rysunek głowy konia, trzymającego w pysku pęk kończyny, bardzo interesujące jest również denko w formie podkowy. Właściciel szkatułki będzie miał z pewnością zapewnione powodzenie, gdyż powszechnie wiadomo, że zarówno kończyna jak i podkowa są symbolami szczęścia.

Szkatułka z koniem i podkową

Szkatułka z koniem i podkową ? cena: 442,80 zł

Śliczna kasetka na biżuterię

Na koniec wybrałam prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej, który na pewno przypadnie do gustu każdej dziewczynce. Piękna, ręcznie wykonana szkatułka na biżuterię ze zdobieniami kwiatowymi to doskonała pamiątka oraz wyszukana dekoracja. Dziewczynka będzie mogła przechowywać w niej swoje skarby i tajemnice. Szkatułka platerowana srebrem zrobi ogromne wrażenie i będzie prezentem ponadczasowym, towarzyszącym dziecku przez długie lata.

Kasetka na biżuterię

Kasetka na biżuterię ? cena: 252,15 zł

Podaruj w tym roku z okazji Pierwszej Komunii Świętej prezent wyjątkowy, szlachetny, oryginalny. Rękodzieło zawsze jest w modzie i zawsze robi wrażenie. Są to prezenty piękne, klasyczne, podarowane prosto z serca.

Artykuły podobne