Pory dnia, w których powinniśmy jeść posiłki. 6 prostych wskazówek.

Total
0
Shares

Oczywiście to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i wagę. Ale czy wiedziałaś, że to, kiedy jesz, jest również bardzo ważne? Spożywanie posiłków w określonych porach dnia działa zbawiennie na spalanie tłuszczu i ograniczanie uczucia głodu.

1. Jedz co 3-4 godziny.

Większość osób przygotowuje sobie 3 duże posiłki w ciągu dnia i jedną przekąskę. Inni wolą jeść więcej posiłków, ale mniejszych. Sprawdź, jaka kombinacja jest dla Ciebie najodpowiedniejsza. Pamiętaj jednak, by jeść je co 3-4 godziny. Pomoże Ci to spalić tłuszcz poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi, kontrolowanie uczucia głodu i zwiększenie matabolizmu. Pamiętaj, by spożywać posiłki codziennie o tej samej porze.

2. Ostatni posiłek jedz na 3 godziny przed snem.

Jedzenie przed snem zwiększa temperaturę ciała, poziom cukru we krwi i zapobiega uwalnianiu melatoniny. Wszystkie wymienione efekty jedzenia przed spaniem wpływają na jakość snu oraz zaburzają naturalne spalanie tłuszczu w czasie nocnego odpoczynku. Poza tym, pamiętaj, że zbyt krótki sen zwiększa głód!

3. Zacznij dzień od białka.

Zacznij dzień od białka, aby lepiej kontrolować głód w ciągu dnia. Węglowodany zostaw sobie na obiad.

4. Nigdy nie wykonuj ćwiczeń fizycznych z pustym żołądkiem.

Przecież potrzebujesz do nich energii, płynącej właśnie z jedzenia!

5. Poświęć uwagę swoim posiłkom.

Nie jedz w czasie oglądania ulubionego serialu czy chatowania na facebooku. Skup się na przeżuwaniu i zrelaksuj się podczas jedzenia.

6. Z talerza zjadaj najpierw proteiny.

Z talerza zjadaj najpierw proteiny, by przyspieszyć dotarcie sygnału do mózgu, że jesteś najedzona.

zdrowy posilek

Artykuły podobne