Prezent dla aktywnej babci. Co kupić babci, która chce cieszyć się życiem?

Total
0
Shares

Niebawem świętować będziemy razem z jedną z najważniejszych osób w naszym życiu, czyli z babcią. Im bliżej do jej wyczekiwanego święta, tym mniej mamy czasu na znalezienie odpowiedniego upominku. Wiele osób wręczy w styczniu seniorkom książki, filiżanki lub zestawy do szydełkowania. Jeśli jednak twoja babcia mimo mijających lat wciąż jest wulkanem energii, z okazji Dnia Babci podarujmy jej coś specjalnego!

Jaki prezent dla aktywnej babci?

Jeśli twojej babci daleko jest do stereotypu emerytki siedzącej przed telewizorem z kotem na kolanach, postaw na wyjątkowy upominek, który pomoże jej w przyjemny sposób spożytkować pokłady energii. Ciekawa świata seniorka nie boi się wyzwań, więc z pewnością chętnie skorzysta z nieznanych dotąd aktywności, jak i nowych urządzeń. Jaki prezent najlepiej sprawdzi się dla energicznej babci? Już przechodzimy do naszego zestawienia.

Dziarskim krokiem przez jesień życia – nordic walking

Babcia uwielbia długie spacery? Jeśli tak, to możemy je dodatkowo urozmaicić, za sprawą naszego podarunku. Zestaw do nordic walking to świetna propozycja dla wszystkich żwawych i cieszących się zdrowiem seniorek. Taka aktywność nie ma właściwie ograniczeń, dlatego tak często w parkach można spotkać emerytów maszerujących z  popularnymi kijkami. Codzienna przechadzka z naszym zestawem to samo zdrowie, a nasza babcia na pewno niedługo wyciągnie ?na kijki? przyjaciółkę lub małżonka.

aktywnababcia2

fot. hellawella.com

Emerytura w rytmie disco – voucher na kurs tańca

Kiedy w radiu leci muzyka, noga babci mimowolnie zaczyna tupać? Twoja babcia z sentymentem wspomina czasy dawnych prywatek i dancingów? W takim razie niech do wspomnień z młodzieńczych czasów przeniesie ją właśnie taniec! Każda pełna werwy seniorka, która czuje rytm, z chęcią znów zatańczy walca lub fokstrota. A może twoja babcia zawsze marzyła o tym, aby nauczyć się płomiennej salsy? Najlepszym rozwiązaniem jest podarowanie vouchera, który pozwoli naszej bliskiej wybrać styl tańca. Taniec to źródło radości i energii w każdym wieku, o czym świadczą coraz liczniej powstające grupy zajęciowe właśnie dla seniorów.

aktywnababcia3

fot. overtbuzz.com

Emocje jak w kasynie ? zestaw do gry w bingo

Kolejna prezentowa propozycja sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy twoja babcia to prawdziwa dusza towarzystwa, która uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi. W czasach gdy nie istniał Internet, a niewiele osób miało nawet telewizor, wieczory upływały najczęściej pod znakiem towarzyskich posiadówek. Na takich spotkaniach bardzo często w ruch szły karty lub gry planszowe. Towarzyska seniorka z pewnością ucieszy się z prezentu, który pozwoli jej na rozrywkę ze znajomymi. Oryginalnym rozwiązaniem może być podarowanie z okazji Dnia Babci np. zestawu do gry w bingo. Chociaż stawką w grze najprawdopodobniej będą żetony, to emocje towarzyszące zabawie będą takie, jak w kasynie! Jeśli babcia nie grywa w bingo, jako prezent sprawdzą się wszelkie inne gry towarzyskie, jak np. popularne ostatnio Taboo.

aktywnababcia4

fot. pokerstore.com

Zdjęcia na wagę złota – voucher na sesję zdjęciową

W dobie aparatów cyfrowych zdjęcia nie mają dla nas aż tak dużego znaczenia ? robimy je w każdej chwili chociażby telefonami komórkowymi, a efekty możemy zobaczyć natychmiastowo. Przeciętne dziecko prawdopodobnie ma więcej fotografii, niż nasi dziadkowie uzbierali przez całe życie. Dla seniorów zdjęcia mają jednak dużą wagę ? czarno-białe fotografie z szacunkiem przechowywane są w albumach lub eksponowane w ramkach. Dlaczego więc nie sprawić, aby tegoroczny Dzień Babci został upamiętniony na zawsze? Odważna babcia, która nie miała do czynienia z profesjonalnym fotografem, z pewnością zapamięta taką przygodę na całe życie. Powstałe na sesji zdjęcia będą zaś stale wzruszać i przypominać o naszym pięknym geście.

babcia5

Dla aktywnej elegantki – pakiet zabiegów do SPA

Twoja babcia nie wychodzi z domu bez czerwonej szminki, a do eleganckiej sukienki zawsze zakłada perły? Aktywna elegantka z pewnością doceni upominek, który sprawi, że poczuje się jeszcze piękniej. Kobieta w każdym wieku chce czuć się atrakcyjna, a nic tak nie wpływa na nasz promienny wygląd jak dobre samopoczucie. Jak możemy zapewnić babci świetny humor i promienny wygląd? Podarujmy jej pakiet zabiegów do SPA – profesjonaliści zajmą się relaksacyjnymi czynnościami, zaś godzinny masaż sprawi, że pozytywna energia nie opuści naszej babci do końca dnia!aktywnababcia5

fot. mvpsportsclubs.com

Więcej aktywnych prezentów znajdziesz tutaj.

Szukasz prezentu na Dzień Babci lub Dzień Dziadka? Zainspiruj się naszymi poprzednimi artykułami:

Prezent dla dziadka domatora

Wypisz, wymaluj! 5 pomysłów na laurkę dla babci i dziadka

Prezent na Dzień Babci, który sprawi, że jej serce rozpłynie się ze szczęścia

Prezent na Dzień Dziadka i Dzień Babci, który odmłodzi ich o 20 lat. Wybieramy wspólny, duży prezent dla dziadków.

3 powody, by świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka

5 super prezentów dla Babci i Dziadka

 

 

Artykuły podobne

Celebryci blisko tradycji, czyli moda z motywami ludowymi

Motywy ludowe są od niedawna stałym elementem pokazów mody największych projektantów. Intensywne kolory, duże korale, kwieciste chusty i pióra opanowały wybiegi największych kreatorów. Pomysł ten spodobał się wielu gwiazdom, które…
Zobacz więcej ...

5 powodów, dla których uwielbiamy personalizowane prezenty

Kiedy szukamy dobrego prezentu wiele kryteriów wpłynie na nasza ostateczną decyzję, w zależności od tego jakiego efektu oczekujemy. Decydują się na zakup prezentu personalizowanego największym ?za? może być chęć zaskoczenia…
Zobacz więcej ...