prezent dla babci - babcia i wnuczka

Prezent dla babci wyrażający naszą troskę

Total
0
Shares

Wszystko zrozumie, zawsze pocieszy, nie oczekuje niczego w zamian. To właśnie do niej chodziło się jako dziecko, by poskarżyć się na ?niedobrych? rodziców i zawsze stawała po naszej stronie. Nawet teraz, gdy jesteśmy już dorośli, ona wciąż traktuje nas, jak dzieci, którymi trzeba się opiekować. Jednak prawda jest taka, że obecnie to bardziej my powinniśmy zająć się nią. Nadszedł czas by odwdzięczyć się kochanej babci. Możemy zacząć od podarowania jej drobiazgu, dzięki któremu poczuje, jak ważną rolę odegrała w naszym życiu.

Na zdrowie

seans zdrowotny z grocie solnej

fot. romantycznyweekend.eu

Wiadome jest, że im człowiek jest starszy tym jego zdrowie jest bardziej kruche. Wiadomo także, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Właśnie dlatego warto zadbać o zdrowie ukochanej babci na przykład fundując jej sesje w grocie solnej lub zapewniając konsultację u dietetyka, który ułoży dla niej odpowiedni jadłospis. Takimi prezentami nie tylko sprawisz babci przyjemność, ale przede wszystkim zadbasz o stan jej organizmu.

W zdrowym ciele zdrowy duch

prezent dla babci - joga

fot. senior-i-zdrowie.wieszjak.polki.pl

W czasach dzieciństwa pewnie nie raz usłyszeliśmy od naszej babuni to mądre porzekadło. Teraz nadszedł czas by móc odpowiedzieć dokładnie tym samym. Mamy dwie możliwe opcje w zależności od sprawności babci. Jeżeli nasza ukochana staruszka wciąż ma sporo energii spokojnie możemy podarować jej karnet na jogę, pilates, czy na siłownię. Jeśli jednak wiesz, że taka aktywność jej nie zadowoli możesz sprezentować babuni masaż lub jakąś inną atrakcję z serii SPA, która podtrzyma kondycję fizyczną, a tym samem fizyczną babci. Może nawet mogłybyśmy skorzystać z takich atrakcji razem, tak jak robiłyśmy z babcią mnóstwo wspólnych rzeczy lata temu.

Ciepły wieczór

bujany fotel - prezent dla babci

fot. fortikur.com

Czy myśląc o starości też wyobrażacie sobie ciepły kocyk, bujany fotel, okulary na nosie i przyjemną książkę w ręce? Brzmi dość sielsko, czyż nie? Na szczęście możemy spełnić taką wizję na własnej babci, jeszcze zanim same jej doznamy. Możemy i to w całości. Podarujmy babci wyprawkę spokojnej starości w postaci fotela, koca z rękawami albo chociaż ciekawej, lekkiej książki. Zapewnijmy jej tym odrobinę spokoju. Wyobrażając sobie ten błogi relaks, aż sama zamarzyłam o takim zestawie, więc zakładam, że każda babcia również ucieszy się z tak miłego prezentu.

Babcia jest dla nas niczym druga mama, tylko znacznie bardziej łagodna i wyrozumiała. Kiedy potrzebowałyśmy oparcia, zawsze służyła ramieniem, ale teraz nadeszła pora by role się odwróciły. Teraz to my jako dorosłe kobiety powinnyśmy przejąć stery i odwdzięczyć się tej kruchej staruszce o złotym sercu za wszystko, co kiedykolwiek dla nas zrobiła.

Czytaj więcej:

Porcelanowe Love. Najpiękniejsze zestawy, które świetnie się sprawdzą w roli prezentu!

Praktyczny prezent na Dzień Babci – rękawice kuchenne

Artykuły podobne