• ...na dźwiękową. Pamiętaj, że dziewczynki są bardzo wrażliwe na głośne dźwięki, zatem staraj się utrzymywać dość niski poziom głośności zabawek i muzyki.

    Dla małej dziewczynki, która kończy 2 latka, celem zainteresowań stają się ludzie, są to nie tylko otaczający ją dorośli, ale także rówieśnicy ze żłobka czy przedszkola. Trzylatka natomiast poprzez zabawy kredkami i farbkami ćwiczy swoją zręczność.

    Wykorzystaj więc okres przedszkolny swojej córki na świadomą stymulację jej rozwoju. Na urodziny, Mikołaja, Boże Narodzenie wybieraj dla niej zabawki edukacyjne.  Odpowiednim zatem prezentem dla małej dziewczynki na Mikołaja będzie ręcznie robiona szmaciana lalka, interaktywna przytulanka, kredki, które można nałożyć na palce, czy tablice zmywalne do malowania, które możesz również zawiesić na ścianie.

    Pamiętaj o zasadzie, że jeśli Twój podarunek na Mikołaja jest dość tani, warto w prezencie na Boże Narodzenie kupić coś, może niekoniecznie droższego, ale większego i bardziej interesującego. Biorąc pod uwagę wiek dziecka proponujemy Ci między innymi projektor dźwiękowo- świetlny, ogródek muzyczny, skoczka lub chodzik, a także misia, który opowiada bajki.

    Do łask wracają również zabawki wykonane z drewna, puzzle, układanki, klocki czy tak zwane mule. Pozwalają one na stymulację wyobraźni dziecka, jak również jego późniejszej kreatywności.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić dziewczynce od 1 do 3 lat

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Upominki dla małej dziewczynki

Dziewczynki w wieku przedszkolnym bardzo często szukają kontaktu z innymi dziećmi. Dlatego nie staraj się unikać żłobka czy przedszkola. Nawet dwie lub trzy godziny dziennie zabawy w grupie pomogą Twojej córce w nauce nawiązywania relacji z innymi.

Pracujesz, często wyjeżdżasz, a Twoja córka tęskni za Tobą? Pomóż się jej z tym uporać poprzez częste zabawy z nią i przytulanie, a na urodziny podaruj swojej dziewczynce misia Eko o zapachu mamy. Dzięki niemu nawet jeśli nie możesz być przy swoim dziecku w każdym momencie, ono łatwiej pogodzi się z chwilową rozłąką.

Jeśli widzisz, że Twoja córka oprócz lalek lubi bawić się również zabawkami przeznaczonymi dla chłopców, pozwól jej na to. Na stronach naszego serwisu jakiprezent.pl znajdziesz szeroki wybórsamochodzików, kolejek, klocków, robotów, które zainteresują dziewczynki, jak również maskotki i lalki, które spodobają się niejednemu chłopcu.

Pomimo, iż to chłopcy w wieku przedszkolnym posiadają większość aktywność fizyczną, zachęcaj swoją córkę do jazdy na rowerku biegowym, hulajnodze, a jeśli pada deszcz pozwól się jej wyszaleć w domu, podczas zabawy w nadmuchiwanym walcu do turlania.

Zachęcamy Cię również do porzucenia stereotypów w co się może bawić dziewczynka, a w co chłopiec. Niech Twoje dziecko poznaje świat ze wszystkich stron i samo ukierunkowywuje swoje zainteresowania.

O jakich prezentach marzy dziewczynka, która stawia pierwsze kroki na drodze życia, poznaje świat, uczy się mówić? Pierwsze lata życia to bardzo ważny etap rozwoju. Kształtuje się osobowość. Warto zatem postarać się, aby na urodziny, Boże Narodzenie, Dzień Dziecka i inne okazje podarować np. prezent kreatywny, edukacyjny lub bajkowy, rozbudzając zainteresowania i wyobraźnię. Aby usprawnić wybór, określ cenę. Szukasz prezentu do 50 zł czy droższego, np. za 100-200 zł?

Więcej inspiracji znajdziesz w kategorii: Prezenty dla Dzieci.