Roboty odkurzające – inteligentna pomoc czy zbędny gadżet ?

Total
0
Shares

Każdy marzy o tym, aby nie musieć odkurzać.  Wiadomo sprzątanie to przykra konieczność. Wszyscy wychodzą z domu ? siadam przy książce – klik ? robot odkurza za mnie, a ja spokojnie się relaksuje. Na pewno kiedy to czytacie uśmiechacie się pod nosem i sobie myślicie, że marzenia się nie spełniają. No i?. mylicie się…

 Roomba

Hitem ostatnich tygodni jest maszyna ? robot która ułatwia prace wielu ludziom na świecie i w końcu dotarła również do Polski. Nazywa się robot ? odkurzacz. Na Polskim rynku znajduje się kilka takich urządzeń, postanowiłem więc sprawdzić w jakich są cenach i jak naprawdę działają.  Pierwszy z  robotów które chcę zaprezentować to: Roomba. Urządzenie ma okrągły kształt , używa specjalnego opatentowanego przez producenta systemu(czujniki dotykowe, radiowe i podczerwieni), aby szybko i dokładnie odkurzać.  Roomba w trakcie pracy używa dwóch przeciwbieżnych szczotek z włosia i gumowej dzięki czemu sprząta bardzo efektywnie. Nie obija się o przeszkody tylko je omija.  Sam sprzęt jest bardzo energooszczędny i używa silniczka 30. Cena robota w zależności od modelu wacha się od 1400 zł do ok. 4500zł.

Samsung Navirobot

Kolejny robot sprzątający któremu warto się przyjrzeć bliżej to Samsung Naviboot . Zaletą tego urządzenia jest kamera cyfrowa która wykonuje 30 zdjęć na sekundę w celu stworzenia cyfrowej mapy naszego mieszkania. Zapytacie po co mu ta mapa. Odpowiedź jest prosta kiedy urządzenia ma słabą baterię jedzie do ładowarki(na 2h), a po naładowaniu wraca w miejsce w którym skończyło sprzątać i podejmuje prace na nowo.  Dodatkowo do urządzenia dodana jest tak zwana ?latarnia? ? dzięki której możemy wyznaczyć obszar w którym maszyna ma sprzątać oraz kolejność czyszczonych pomieszczeń.  Robot posiada wyświetlacz na  którym widzimy wszystkie informacje o podejmowanych czynnościach oraz pilota dzięki któremu łatwo sterujemy nim na odległość. Cena urządzenia to około 1500 zł.

Carneo Smart Cleaner

Ostatnim  urządzeniem które chciałbym  opisać jest Carneo Smart Cleaner. Jego podstawową zaletą jest niska cena ok. 850 zł oraz to że, posiada wbudowaną lampkę UV która zabija bakterie. Niestety niska cena ma też swoje wady. Poprzednim urządzeniom takie przeszkody jak frędzle od dywanu lub próg były niestraszne tutaj niestety są przeszkodą nie do pokonania. Nie są problemem schody ? robot na pewno nie spadnie ponieważ posiada czujnik który go przed tym uchroni. 

Podsumowując  – moi drodzy, po co się męczyć  przy wykonywaniu obowiązków domowych skoro możemy zaoszczędzić czas, siłę i pieniądze. Urządzenia które zaprezentowałem są lekkie, dokładne, szybkie i energooszczędne. Najważniejsze jednak jest to, że oszczędzamy sporo czasu w którym możemy zająć się o wiele ciekawszymi sprawami. 

###NEWS_VIDEO_1###

Artykuły podobne