Trwa szał na smartfony. Wszyscy producenci telefonów komórkowych wypuszczają coraz to nowsze modele, dorzucając nowe aplikacje, które pozwalają ludziom być albo bardziej dostępnymi dla pracy albo dla znajomych, poprzez portale społecznościowe. Aktualnie największymi konkurentami są Samsung Galaxy S II oraz iPhone 4G S. Czym się różnią? 

 ###NEWS_VIDEO_1###

Procesor

Jeden i drugi telefon posiada procesory dwurdzeniowe. iPhone 4S posiada ten procesor (1 GHz), który został wykorzystany w iPadach 2, procesor Samsunga natomiast otrzymał chip Samsung Exynos (1,2 GHz). Procesory te odpowiadają za płynną pracę obu telefonów. 

Ekran

Mimo iż wielu użytkowników uważa, że telefon ma przede wszystkim dobrze mieścić się w kieszeni, prawdziwą modą i pożądaniem na rynku smartfonów są duże ekrany. Ekran Galaxy S2 ma 4,72 cala przekątną, 4G S natomiast 3,5 cala. Samsung działa na Super Amoled Plus, z jasnymi i wyrazistymi kolorami, iPhone ma 1,5 roczny Retina Display, jednak nadal plasuje się on w czołówce. 

Samsung Galaxy S II vs. iPhone 4G SSamsung Galaxy S II vs. iPhone 4G S, źródło: komorkomania.pl

Aparat

Obaj producenci wyposażyli telefonu w aparaty o rozdzielczości 8 MP. Jednak z uwagi na fakt zamontowania kilku obiektywów, które wychwytują więcej światła, zdjęcia są nieco bardziej wyraźne. W nowych Apple?ach aparat rejestruje wideo w FullHD, w rozdzielczości 1080p. Posiada także stabilizator obrazu. 

iOS 5 vs Android

Kolejne starcie dwóch producentów ? bitwa na oprogramowanie. Oba systemy mają dużą liczbę aplikacji gotowych do użycia dla swoich userów. Jednak Apple zdobywa przewagę nad Google to kilka urządzeń. W App Store w iPhonach na użytkowników oczekuje 500.000 aplikacji, podczas gdy w Galaxy SII Android Market ma ich około 100.000 mniej.

Samsung Galaxy S II vs. iPhone 4G S, źródło: zadniwiedzy.pl

Wymiary

iPhone 4S pozostawił drobny niesmak u fanów Appla, chodzi tutaj o brak zmiany projektu telefonu. Z tymi samymi wymiarami, wielkością ekranu i konstrukcją nie wywoła oczekiwanego popytu. Ta kwestia jest jasna, utrzymanie estetyki iPhone 4, a nawet przybycie trzech gramów wagi do 140 gram, działa na korzyść firmy Samsung i jego Galaxy S II z 116 gramami i profilem 8,4 mm, w porównaniu do 9.6 mm iPhone 4S.

Który zatem?! Kwestia gustu i przyzwyczajenia. Jeden i drugi telefon posiada szerokie grono swoich fanów. 

Artykuły podobne