Stres w pracy- zestresowany mężczyzna

Stres w pracy? Pozbądź się go w kilka minut!

Total
0
Shares

fot. youngisthan.in
Twój zawód wiąże się z tym, że towarzyszy Ci stres w pracy? To bardzo niezdrowo! Jeśli często się denerwujesz nie tylko rujnujesz sobie zdrowie, ale również tak naprawdę jesteś mniej efektywny. Dlatego warto wiedzieć jak sobie radzić ze stresem w momencie, kiedy zaczyna przejmować nad nami kontrolę. Oto kilka sposobów, którymi z nim wygrasz.

Stres w pracy: gniotek

Stres w pracy - gniotek
fot. bobonierka.com
Najlepsza zabawka, którą każde dziecko przynosiło z odpustów i festynów. Nikt wówczas nie do końca wiedział do czego służyła. Dziś już wiemy. Okazuje się, że gniecenie gumowego woreczka wypchanego mąką działa kojąco na nerwy. Nie musisz nawet odchodzić od pracy, wystarczy, że będziesz trzymać zabawkę w ręce i przekładać na nią swoją frustrację. Od razu poczujesz się lepiej. Alternatywą do gniotka jest mała ?Antystresowa piłka?.

Stres w pracy: medytacja

Stres w pracy - medytacja
fot. lifespa.com
Nawet w sytuacji, kiedy jesteś zabiegany i masz ręce pełne roboty, uda się znaleźć trzy minuty przerwy. Marnowanie czasu? Wręcz przeciwnie! Jeżeli tylko masz taką możliwość zamknij oczy na te kilka minut i postaraj się oczyścić z głowę z jakichkolwiek myśli. Wycisz się, wsłuchaj w otoczenie. Ta drobna technika medytacyjna naprawdę świetnie działa. Po powrocie do wykonywanych zajęć odczujesz spokój, spojrzysz na niektóre rzeczy z dystansem i z uśmiechem.

Stres w pracy: kolorowanka

Stres w pracy - kolorowanka
fot. life.forbes.pl
Bardzo popularny ostatnimi czasu gadżet ? kolorowanka dla dorosłych. Czy to skuteczne? Wystarczy spojrzeć na dzieci, kiedy kolorują. Są wówczas spokojne i skupione na niewychodzeniu za linie. Dokładnie tak samo zadziała to zajęcie na dorosłych. Koncentrując się na drobnych szczegółach, przestajesz na chwilę myśleć o wszystkim innym, a Twój mózg w tym czasie odpoczywa. Przeznacz kawałek miejsca w szufladzie na małą kolorowankę i kilka kredek, a stresująca praca nie będzie już taka straszna. Więcej na temat tej ?metody? przeczytasz w artykule ?Odstresuj się! Prezent dla każdego kto ma za dużo na głowie?.

Stres w pracy: robótki ręczne

Stres w pracy - robótki ręczne
fot. modanabio.com
Kolejnym sposobem na pozbycie się stresu, również manualnym, są robótki ręczne. Jeśli nie potrafisz robić na drutach, czy szydełkować możesz po prostu szyć. Żeby miało to jakiś konkretny sens zacznij tworzyć pokrowce z filcu. Nie są one zbyt skomplikowane, jednak na tyle zajmują głowę, że nieprzyjemne sytuacje schodzą na dalszy plan.

Zobacz więcej filcowych inspiracji

Stres w pracy: puzzle

Stres w pracy - puzzle
fot. allegro.pl
Pracujesz we własnym biurze, w którym masz wolny stolik albo chociaż parapet? Wykorzystaj tą przestrzeń i stwórz w niej puzzlowy kącik. Kolejna zabawa, która wyda się dziecinna, a wcale nie jest. Puzzle są zbyt czasochłonne? Też nie wcale nie muszą. Po prostu w momencie, kiedy w głowie kłębią Ci się niepotrzebne myśli podchodzisz, układasz kilka elementów, a kiedy już ochłoniesz wracasz do pracy. Ciekawe jak szybko uda Ci się ułożyć cały obrazek
Sprawdź także inne sposoby na relaks:
Jesienna chandra ? 5 sposobów, które pomogą jej uniknąć
Relaksujący prezent na 40 urodziny dla żony
Odstresuj się! Prezent dla każdego kto ma za dużo na głowie

Artykuły podobne