10 prezentów, które pomogą spędzić czas z dziećmi na wakacjach

Total
0
Shares

fot. topholidays.net

Wiele osób twierdzi, że wakacje z dziećmi do nie do końca wakacje. Wcale nie musi tak być. Wystarczy, że znajdziemy takie zajęcie, które sprawi frajdę zarówno dzieciom i dorosłym. Zatem jeśli Twoi znajomi wybierają się wkrótce na zasłużony urlop wraz z pociechami podaruj im coś, co zapewni rozrywkę całej rodzinie. Przed Tobą 10 prezentów, które pomogą spędzić fajnie czas z dziećmi na wakacjach. Jednocześnie przywracamy świetność zabawkom z czasów własnego dzieciństwa!

1. Boule

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w boule

Dom

fot. e-businessmoms.com

Gra polega na rzucaniu metalowych kulek przez dwie drużyny, tak by upadły jak najbliżej kuli drewnianej. Taka zabawa świetnie sprawdzi się zarówno na piaszczystej plaży jak i na działkowej trawce. Może w nią grać do sześciu osób, więc jeśli rodzina znajomych nie jest aż tak liczna, będą mogli kogoś zaprosić do wspólnego rzucania ?

2. Latawiec

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-latawiec 

fot. ohdeerblog.com

Kto w dzieciństwie nie uwielbiał biegać, jak oszalały, by jak najdłużej utrzymać w powietrzu piękny, kolorowy latawiec. Jestem pewna, że jako dorosłym wciąż sprawiałoby nam to taką samą frajdę. Kup znajomym taki prezent przed wakacyjnym wyjazdem , a z pewnością przekonasz się, że mam rację.

3. Catch ball

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-catch ball

fot. toysplanet.pl

Moja ulubiona zabawa z dzieciństwa, do której namawiałam każdego. Łapanie piłeczki do tarczy wykonanej z rzepa. Nie dość, że przyjemna zabawa i co ważne ? nie przeszkadza w niej wiatr, dodatkowo można sobie przy niej świetnie wyrobić kondycję i koordynację.

4. Jumbo ball

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-jumbo ball

fot. zabawki-prezenty.pl

Jumbo ball polega na przeciąganiu po linkach plastikowej piłki. Gra jest naprawdę łatwa, więc może grać w nią rodzic z dzieckiem, ale także dwójka małych dzieci spokojnie opanuje tą technikę. Zabawka nie potrzebuje wiele miejsca, nie wyrządza zniszczeń, dlatego po wakacjach rodzina będzie mogła się nią bawić również w domu.

5. Badminton

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w badmintona

fot. azs.uek.krakow.pl

Chyba każdy dorosły szalał na punkcie tych dwóch rakietek i lotki w wakacyjne wieczory. Dzięki temu upominkowi rodzice będą mogli przekazać kunszt badmintona swoim pociechą, które z pewnością także pokochają tą grę. Jednak ten prezent raczej nie sprawdzi się nad morze, ze względu na wiatr. Proponujemy podarować go osobom wybierającym się nad jezioro 😉

6. Frisbee

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w frisbee

fot. pinterest.com 

Chyba jedna z najbardziej popularnych plażowych zabaw, która nigdy się nie znudzi. Wciąż grają w nią zarówno dzieciaki i dorośli. Właśnie dlatego jest to świetny prezent, który połączy pokolenia. Dodatkowym atutem frisbee jest łapanie nie tylko krążka, ale też równiutkiej opalenizny!

7. Bilbo

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-zabawa kolorowymi bilblo

fot. kidotoys.com

Ta zabawka ma tyle zastosowań ile pomysłów głowach dzieci i rodziców. Nie posiada instrukcji obsługi, nadaje się do użytku w każdym warunkach, czy to w domu, czy na zewnątrz. Dzięki niej cała rodzina ma nieograniczone możliwości na wspólne zabawy.

8. Siatkówka w wodzie

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w siatkówkę wodną

fot. archiwum.allegro.pl

Jeżeli Twoi znajomi wybierają się do kurortu, w którym do ich dyspozycji będzie także basen, na pewno ucieszą się z dmuchanej siatki, przez którą będą mogli toczyć niezapomniane mecze. Alternatywą dla tego pomysłu jest dmuchany kosz lub bramka do piłki ręcznej. Możesz delikatnie podpytać dzieciaków, w co najchętniej grają ?na sucho?, żeby dobrze trafić z pomysłem.

9. Edukacyjna gra planszowa 

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w grę edukacyjną

Dzieci

fot. matras.pl

Jeśli rodzina, dla której szykujesz prezent nie wybiera się do ciepłych krajów, zabezpiecz ich na brzydką pogodę i podaruj grę planszową, w którą będą mogli wspólnie zagrać na przykład podczas deszczu. Najlepiej, jeśli wybierzesz taką, która będzie zarówno zabawą i nauką. Dzieciaki będą miały frajdę, a rodzice satysfakcje, że nawet podczas wakacji włożą im coś do głów 😉

10. Dobble Kids Rebel

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w grę edukacynją dobble

Dzieci

fot. matras.pl

Ta gra jest stworzona stricte pod rodziców i dzieci. Składa się z głównie z kart, więc może w nią grać zarówno w domu, na plaży, czy czekając na obiad w restauracji. Z pewnością z możliwości rozpędzenia nudy podczas tego ostatniego, obdarowani będą Ci najbardziej wdzięczni.

Czujesz niedosyt? Sięgnij po więcej:

Jak pomysłowo rozwijać wyobraźnię u dzieci?

5 pomysłów na Dzień Dziecka, które otwierają dzieci na kontakt z ludźmi

Artykuły podobne

36 Cube

Chwilę na odpoczynek możemy zmarnować przed telewizorem, śledząc beznamiętnie losy bohaterów kolejnego nudnego serialu. Możemy przeleżeć na łóżku. Możemy jednak poświęcić się rozrywce intelektualnej, takiej jak 36 Cube. Zadanie jest…
Zobacz więcej ...