10 prezentów, które pomogą spędzić czas z dziećmi na wakacjach

Total
0
Shares

fot. topholidays.net

Wiele osób twierdzi, że wakacje z dziećmi do nie do końca wakacje. Wcale nie musi tak być. Wystarczy, że znajdziemy takie zajęcie, które sprawi frajdę zarówno dzieciom i dorosłym. Zatem jeśli Twoi znajomi wybierają się wkrótce na zasłużony urlop wraz z pociechami podaruj im coś, co zapewni rozrywkę całej rodzinie. Przed Tobą 10 prezentów, które pomogą spędzić fajnie czas z dziećmi na wakacjach. Jednocześnie przywracamy świetność zabawkom z czasów własnego dzieciństwa!

1. Boule

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w boule

Dom

fot. e-businessmoms.com

Gra polega na rzucaniu metalowych kulek przez dwie drużyny, tak by upadły jak najbliżej kuli drewnianej. Taka zabawa świetnie sprawdzi się zarówno na piaszczystej plaży jak i na działkowej trawce. Może w nią grać do sześciu osób, więc jeśli rodzina znajomych nie jest aż tak liczna, będą mogli kogoś zaprosić do wspólnego rzucania ?

2. Latawiec

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-latawiec 

fot. ohdeerblog.com

Kto w dzieciństwie nie uwielbiał biegać, jak oszalały, by jak najdłużej utrzymać w powietrzu piękny, kolorowy latawiec. Jestem pewna, że jako dorosłym wciąż sprawiałoby nam to taką samą frajdę. Kup znajomym taki prezent przed wakacyjnym wyjazdem , a z pewnością przekonasz się, że mam rację.

3. Catch ball

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-catch ball

fot. toysplanet.pl

Moja ulubiona zabawa z dzieciństwa, do której namawiałam każdego. Łapanie piłeczki do tarczy wykonanej z rzepa. Nie dość, że przyjemna zabawa i co ważne ? nie przeszkadza w niej wiatr, dodatkowo można sobie przy niej świetnie wyrobić kondycję i koordynację.

4. Jumbo ball

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-jumbo ball

fot. zabawki-prezenty.pl

Jumbo ball polega na przeciąganiu po linkach plastikowej piłki. Gra jest naprawdę łatwa, więc może grać w nią rodzic z dzieckiem, ale także dwójka małych dzieci spokojnie opanuje tą technikę. Zabawka nie potrzebuje wiele miejsca, nie wyrządza zniszczeń, dlatego po wakacjach rodzina będzie mogła się nią bawić również w domu.

5. Badminton

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w badmintona

fot. azs.uek.krakow.pl

Chyba każdy dorosły szalał na punkcie tych dwóch rakietek i lotki w wakacyjne wieczory. Dzięki temu upominkowi rodzice będą mogli przekazać kunszt badmintona swoim pociechą, które z pewnością także pokochają tą grę. Jednak ten prezent raczej nie sprawdzi się nad morze, ze względu na wiatr. Proponujemy podarować go osobom wybierającym się nad jezioro 😉

6. Frisbee

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w frisbee

fot. pinterest.com 

Chyba jedna z najbardziej popularnych plażowych zabaw, która nigdy się nie znudzi. Wciąż grają w nią zarówno dzieciaki i dorośli. Właśnie dlatego jest to świetny prezent, który połączy pokolenia. Dodatkowym atutem frisbee jest łapanie nie tylko krążka, ale też równiutkiej opalenizny!

7. Bilbo

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-zabawa kolorowymi bilblo

fot. kidotoys.com

Ta zabawka ma tyle zastosowań ile pomysłów głowach dzieci i rodziców. Nie posiada instrukcji obsługi, nadaje się do użytku w każdym warunkach, czy to w domu, czy na zewnątrz. Dzięki niej cała rodzina ma nieograniczone możliwości na wspólne zabawy.

8. Siatkówka w wodzie

 Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w siatkówkę wodną

fot. archiwum.allegro.pl

Jeżeli Twoi znajomi wybierają się do kurortu, w którym do ich dyspozycji będzie także basen, na pewno ucieszą się z dmuchanej siatki, przez którą będą mogli toczyć niezapomniane mecze. Alternatywą dla tego pomysłu jest dmuchany kosz lub bramka do piłki ręcznej. Możesz delikatnie podpytać dzieciaków, w co najchętniej grają ?na sucho?, żeby dobrze trafić z pomysłem.

9. Edukacyjna gra planszowa 

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w grę edukacyjną

Dzieci

fot. matras.pl

Jeśli rodzina, dla której szykujesz prezent nie wybiera się do ciepłych krajów, zabezpiecz ich na brzydką pogodę i podaruj grę planszową, w którą będą mogli wspólnie zagrać na przykład podczas deszczu. Najlepiej, jeśli wybierzesz taką, która będzie zarówno zabawą i nauką. Dzieciaki będą miały frajdę, a rodzice satysfakcje, że nawet podczas wakacji włożą im coś do głów 😉

10. Dobble Kids Rebel

Idealny prezent, który pomoże spędzić czas z dziećmi-gra w grę edukacynją dobble

Dzieci

fot. matras.pl

Ta gra jest stworzona stricte pod rodziców i dzieci. Składa się z głównie z kart, więc może w nią grać zarówno w domu, na plaży, czy czekając na obiad w restauracji. Z pewnością z możliwości rozpędzenia nudy podczas tego ostatniego, obdarowani będą Ci najbardziej wdzięczni.

Czujesz niedosyt? Sięgnij po więcej:

Jak pomysłowo rozwijać wyobraźnię u dzieci?

5 pomysłów na Dzień Dziecka, które otwierają dzieci na kontakt z ludźmi

Artykuły podobne

Sztuka żywnościowa

Myśląc o sztuce przeważnie mamy na myśli obrazy na płótnie, szkice, freski, lub popularną w dzisiejszym świecie sztukę konceptualną. Malarstwo przeważnie cechuje konwencjonalne podejście, sztukę nowoczesną zaś konieczność unikania sztampy,…
Zobacz więcej ...