5 prezentów dla taty, którego trzeba zmotywować do dbania o siebie

Total
0
Shares

Mężczyźni zwykle nie przywiązują uwagi do swojego zdrowia i wyglądu. Wydaje im się, że dbanie o siebie jest wyłącznie kobiecą domeną. Nic bardziej mylnego! Wszyscy jesteśmy ludźmi i każde z nas powinno się o siebie troszczyć. Dlatego stworzyliśmy zestawienie 5 prezentów dla taty, które zachęcą go do dbania o kondycję, wygląd, a przede wszystkim zdrowie.

1. Lecznicza grota solna

Idealne prezenty dla taty-lecznicza grota solna

więcej

fot. hotel-vestina.pl

Jednym z lepszych sposobów na zrelaksowanie ciała i umysłu są seanse z grocie solnej. Dzięki jednej wizycie w tym baśniowym miejscu tata poczuje się, jak po powrocie z nad morza. Dodatkową zaletą groty solnej jest wspomaganie leczenia wielu chorób. Regularne oddawanie się tego typu relaksacji wpłynie pozytywnie zarówno na nastrój, jak i na wygląd. W końcu po twarzy człowieka świetnie widać zmęczenie. Zatem jeśli Twój tata prowadzi stresujący tryb życia, taki prezent wspaniale na niego wpłynie i z pewnością zachęci go do kolejnych odwiedzin, tego oderwanego od rzeczywistości miejsca.

2. Porady stylisty 

Idealne prezenty dla taty-porada stylisty

więcej

fot. fortune.com

O ile coraz więcej młodych mężczyzn zaczyna przejmować się tym, w co się ubierają, o tyle panowie w podeszłym wieku raczej nie są tym zainteresowani. Dla nich najważniejsze, żeby było wygodnie i nic więcej się nie liczy. Należy to zmienić! Wygląd jest ważny i to bardzo. Przecież skądś wzięło się powiedzenie jak Cię widzą, tak Cię piszą. Zatem jeżeli Twój tata należy do grupy facetów, którzy zakładają na siebie cokolwiek umów go ze stylistą, który pomoże mu wymienić garderobę w ten sposób, że tata będzie czuł się dobrze w swoich ubraniach i tak samo w nich wyglądał. Możliwe, że obdarowywany początkowo podejdzie do tego prezentu dość sceptycznie, ale po wymianie szafy na pewno okaże szczerą wdzięczność.

3. Przygoda na ściance wspinaczkowej

Idealne prezenty dla taty-przygoda na ściance wspinaczkowej

więcej

fot. wiadomosci.wp.pl

Główną rozrywką Twojego taty jest leżenie przed telewizorem z pilotem w jednej ręce i piwem w drugiej? Pokaż mu, że są o wiele ciekawsze i bardziej pożyteczne formy spędzania wolnego czasu. Zabierz go na ściankę wspinaczkową! Nie dość, że jest to świetna forma zabawy oraz czas, w którym możecie porozmawiać, to jeszcze znacznie lepiej wpływa na zdrowie niż siedzenie w wygodnym fotelu. Najlepszym sposobem na zmotywowanie taty do wspinaczki jest danie mu dobrego przykładu i oddawanie się temu hobby razem z nim.

4. Masaże lecznicze

Idealne prezenty dla taty-masaż leczniczy

więcej

fot. zatokapiekna.pl

Twój tata wciąż narzeka na bóle mięśni, jednak nic z tym nie robi? A może wcale nie narzeka, ale Ty widzisz, że coś jest z jego ruchem nie tak? W takim razie wyślij go na masaże lecznicze, które doprowadzą jego organizm do stanu z czasów młodości. Oczywiście jednym zabiegiem nie da się zdziałać cudów, ale całą serią, jak najbardziej. Ten prezent jako cały pakiet może okazać się drogi, więc nie bój się poprosić innych członków rodziny, żeby zrezygnowali z kupowania zbędnych upominków i dołożyli się do Twojego pomysłu. Wspólnymi siłami doprowadzicie mięśnie taty do zdrowia.

5. Lekcja squasha 

Idealne prezenty dla taty-lekcja squasha

więcej

fot. le3f.fr

Wszyscy wiedzą, że najlepszym sposobem na zdrowy wygląd i dobre samopoczucie jest regularne uprawianie sportu. Zachęć tatę do uprawiania jakieś dyscypliny chociaż dwa razy w tygodniu. O ile nie ma problemów ze stawami dużą radość powinna mu sprawić gra w squasha. Jest to sport, w którym zdecydowanie poprawi swoją kondycję oraz koordynację. Jeśli jeszcze nigdy nie próbował tej aktywności, w ramach prezentu wykup dla niego lekcję z instruktorem. Jeżeli grać potrafi, ale ciężej z motywacją podaruj mu karnet. Kiedy postawisz go przed faktem dokonanym, będzie musiał wykorzystać prezent. W trakcie, gdy będzie to robił, zdąży zauważyć, jak korzystnie wpływa na niego takie hobby i kolejne karnety podaruje sobie już sam.

Wciąż czujesz niedosyt? Zajrzyj tutaj:

Gra typu escape room ? czy to dobry pomysł na prezent? Sprawdzamy!

Artykuły podobne