The Sims – gra uwielbiana przez setki dzieci na całym świecie

Total
0
Shares

The Sims – jeżeli jeszcze ich nie znasz, to wielki czas, aby się poznać!

The Sims to strategiczno-logiczno-symulacyjna gra dla dzieci i nie tylko. Od czasu pierwszego wydania, a więc od roku 2000, sprzedała się w ponad 16 milionach egzemplarzy na całym świecie, co dało jej tytuł najlepiej sprzedającej się gry w historii. 

The Sims to wspaniała gra, która z pewnością przyniesie Twojemu dziecku wiele radości i emocji. Ze względu na to, iż  nie podsiada jasno określonego celu, gdyż jedynym zadaniem gracza jest organizowanie czasu swojemu Simowi tak, aby osiągnął on wybrany wcześniej cel życiowy, gra pozwala dziecku na tworzenie swojego własnego świata oraz prowadzenie gry tak, jak chce, bez dążenia do postawionego z góry celu. 

Gra The Sims obecnie ma już bardzo wiele odsłon. Począwszy od The Sims, przez The Sims 2, po najnowsze The Sims 3. Gra zmienia się i dostosowuje do najnowszych technologii. Jednak The Sims to nie tylko jedna gra, to wiele dodatków i akcesoriów. 

The Sims zmienia się dla Ciebie!

Obecna najnowsza odsłona The Sims 3 bardzo różni się od pierwszej wersji The Sims. 

Główną zmianą jest zwiedzania świata bez wczytywania się gry, co oznacza po prostu, że Sim, którym kieruje gracz, ma możliwość przemieszczania się między parcelami, a więc domami innych Simów, bez ekranu ładowania, jak to było w przypadku The Sims 2. W The Sims 3 gracz jest ograniczony jedynie 6 wymaganiami życiowymi Sima. Są nimi: głód, pęcherz, energia, towarzystwo, higiena, zabawa. Trzeba jedynie utrzymywać te potrzeby na wysokim poziomie, a wtedy Sim będzie zadowolony. 19 marca 2008 Electronic Arts dodało nową funkcję gry The Sims 3: otwarte otoczenie. Simy mogą badać świat poza domem bez ekranów ładowania. Mogą odwiedzać innych Simów, iść na spacer, do parku, na plażę, na siłownię, na basen czy do sklepu. Obecnie każdy Sim prowadzi własne życie jednocześnie: ludzie będą poruszać się, przenosić czy brać ślub. Istnieje jednak ograniczenie powierzchni, na której można stawiać obiekty, ściany, dachy. Większość budynków użytku publicznego została zaprojektowana tak, że nie można zobaczyć ich wnętrza, np. księgarnia, sklep spożywczy, czy miejsce pracy, można jednak wybrać jedną z opcji, aby Sim pracował lepiej, bądź gorzej, co odzwierciedla się w jego poźniejszym, bądź wcześniejszym awansie. 

Sim może zdobywać wiele umiejętności takich jak np. malarstwo, gra na gitarze, perkusji, pisanie, gotowanie, logika, majsterkowanie czy praca w ogrodzie.  Gracz może przyspieszyć zdobycie danej umiejętności poprzez ćwiczenie jej, bądź odbycie odpłatnego kursu w mieście. 

Sim, aby mieć pieniądze musi oczywiście pracować, dostępnych jest 11 karier. Simy mogą się ubiegać o pracę, szukając oferty w gazecie lub komputerze, dostępna jest też funkcja osobistego odwiedzenia miejsca pracy. Simy są niewidoczne podczas pracy, przy czym gracz może w pewnym stopniu nimi kierować. W dodatku Kariera i Pokolenia gracz ma możliwość kierowania swoim Simem w pracy. Widoczne jest jego miejsce pracy od środka, można także wypełniać różne zadania, które będą wpływać na awans naszego Sima. Dodatkowe kariery w tym dodatku, to na przykład stylista, detektyw, pogromca duchów, projektant wnętrz. Kariera lekarza, która była w podstawowej wersji gry, została wzbogacona o dodatkowe możliwości, Sim może robić zastrzyki innym Simom. 

Tworzenie Sima jest bardzo proste a wybór jest ogromny, Można zmieniać kolor włosów, skóry, oczu, kształt nosa, głowy, Sim może być chudy, bądź gruby, może być umięśniony lub nie, może mieć piegi, pieprzyk, tatuaż, wszystko zależy od fantazji Twojego dziecka. 

Każdy Sim przechodzi przez różne stadia wiekowe:

– najpierw jest ciąża, która w grze zobrazowana jest bardzo realistycznie. Brzuch Simki rośnie, ma mdłości, bolą ją plecy, a kiedy przychodzi czas rozwiązania, jedzie do szpitala i wraca z dzieckiem, bliźniakami lub nawet trojaczkami

– niemowlaki są bardzo beztroskie i uciążliwe. Rodzice mogą zajmować się dziećmi sami, bądź wynająć opiekunkę

– małe dziecko wymaga dużo uwagi, należy uczyć je chodzić, mówić i załatwiać do nocnika 

– dziecko nie potrzebuje już tyle uwagi i opieki, nie może jednak zamieszkać samo. Musi chodzić do szkoły, odrabiać zadania domowe, może także uczyć się niektórych umiejętności.

– nastolatkowie mogą podjąć pracę dorywczą, jednak nadal muszą chodzić do szkoły. Mogą uczyć się już wszystkich umiejętności 

– młodzi dorośli mogą podjąć pracę, założyć rodzinę i wyprowadzić się od rodziców

– dorośli bardziej koncentrują się na pracy i awansie 

– emeryci mogą przejść na emeryturę i zajmować się wnukami 

Naturalną rzeczą jest to, że Sim umiera. Można jednak wyłączyć opcję starzenia lub nieco ją zwolnić, aby do tego nie doszło. Po śmierci Sima, jego bliscy mogą wybrać miejsce spoczynku. Sim może pojawić się jako duch, a jego rodzina może normalnie z nim rozmawiać. Dodatkową opcją jest możliwość wskrzeszenia Sima, który wróci do życia jako emeryt, będzie jednak wyglądał jak duch. 

Dodatki:

Wymarzone Podróże ? pierwszy dodatek do The Sims 3. Simy mogą odwiedzić inne kraje: Francję, Egipt oraz Chiny. Premiera odbyła się 20 listopada 2009.

The Sims 3 Wymarzone Podróże, empik.com

Gdzie: empik.com 

Cena 90zł

Kariera ? drugi dodatek opierający się na własnej karierze. Gracz kieruje Simami w pracy i sam decyduje, czy dostanie awans, czy popełni życiową porażkę. Dodatek dodaje do gry dziewięć całkiem nowych karier oraz jedną: doktora, uzupełnioną o wiele dodatkowych funkcji. Dodano także specjalnie przygotowane miasto ? Twinbrook, które jest starym przemysłowym miastem z ogromną tamą, która stworzyła sztuczne jezioro, gdzie wokół mieści się miasto i bagna. Premiera odbyła się 4 czerwca 2010.

The Sims 3 Kariera, empik.com

Gdzie: empik.com 

Cena: 90zł

Po Zmroku ? trzeci dodatek do The Sims 3. Każdy Sim może iść na imprezę na dachu wieżowca, bądź bawić się w najmodniejszym klubie w mieście. Najnowsze rozszerzenie pozwala wziąć udział w gorących przyjęciach, a nawet umożliwia koncertowanie z własnym zespołem i kąpanie się po zmroku w jacuzzi. Można nawet zostać wampirem i mieć specjalne moce. Dodatkiem jest nowe miasto o nazwie Bridgeport. Premiera odbyła się 29 października 2010 roku.

The Sims 3 Po Zmroku, empik.com

Gdzie: empik.com 

Cena: 90zł

Pokolenia – czwarty dodatek do The Sims 3. Simy mogą posiadać własne domki na drzewie. Nowymi rzeczami m.in. są wózek dla dziecka i schody kręcone. Dodatek ten nie wprowadza nowego miasta, ale pojawi się ok. 10 nowych parcel. Premiera odbyła się w 1 czerwca 2011 roku.

The Sims 3 Pokolenia, empik.com

Gdzie: empik.com 

Cena: 90zł

Zwierzaki – piąty dodatek do The Sims 3. Simowie będą mogli posiadać w swoim domu zwierzaki, nie tylko standardowe psy i koty, ale także rybki, chomiki, konie, a na mieście możemy spotkać węże, skunksy itp. Możemy nadawać swoim zwierzakom cechy charakteru. Dodatek ten wprowadza nowe miasto – Appoloosa Plains. Premiera odbyła się 21 października 2011 roku.

The Sims 3 Zwierzaki, empik.com

Gdzie: empik.com 

Cena: 88zł

Dodatki w grze The Sims 3:

Nowoczesny apartament ? pierwsze akcesorium do The Sims 3. Poszerzone jest o nowoczesne i luksusowe obiekty np. telewizory, sprzęty Hi-Fi. Premiera odbyła się 5 lutego 2010 roku.

The Sims 3 Nowoczesny Apartament, empik.com

Gdzie: empik.com 

Cena: 36zł

Szybka jazda ? drugie akcesorium do The Sims 3. Gra pozwala na wybranie jednego z czterech stylów: wyścigowego, filmowo-sensacyjnego, rockabilly i luksusowego. Każdy z nich zaoferuje nowe przedmioty, w tym ubrania, meble i pojazdy. Od teraz każdy Sim będzie mógł wybudować unikalny garaż, w którym będzie trzymał swojego hot roda, samochód wyścigowy czy motocykl. Premiera odbyła się 10 września 2010. 

The Sims 3 Szybka Jazda, empik.com

Gdzie: empik.com

Cena: 36zł

Impreza w plenerze – trzecie akcesorium do The Sims 3. Dotyczy ono wystroju ogrodu. Pojawiają się ekskluzywne tarasy oraz nowe obiekty specjalnie do wystroju ogrodu. Premiera gry odbyła się 4 lutego 2011.

The Sims 3 Impreza w plenerze, empik.com

Gdzie: empik.com

Cena 36zł

Miejskie życie – czwarte akcesorium do The Sims 3. Dotyczy wystroju miasta. Premiera odbyła się 29 lipca 2011 roku.

The Sims 3 Miejskie Życie, empik.com

Gdzie: empik.com 

Cena: 36zł

Luksusowy Wypoczynek – piąte akcesorium do Sims 3. Premiera odbędzie się 27 stycznia 2012 roku.

Poruszanie się w grze jest proste, wystarczy jedynie najechać myszką na Sima, bądź jakikolwiek przedmiot w domu, czy mieszkaniu, aby pojawił się wybór możliwości jakie można z tym przedmiotem zrobić. Wybierając lodówkę, pojawi się wybór możliwości odpowiednich do pory dnia. Można zatem zrobić obiad, pojawi się wybór dań, które Sim potrafi przygotować, można zrobić coś na szybko, sprawidzić stan lodówki, podać obiad innym Simom, podać deser czy po prostu wyrzucić zepsute jedzenie. 

Gra The Sims przeznaczona jest dla dzieci od 12 lat. Wymaga przede wszystkim umiejętności czytania, gdyż aby cokolwiek zrobić z Simem, należy przeczytać i wybrać tą opcję, która graczowi odpowiada. Gra nie jest trudna, dlatego bez problemu mogą w nią grać także młodsze dzieci. 

Gra została wydana także na konsole takie jak PlayStation czy Xbox.

The Sims 3 można nabyć także w sklepach takich jak Media Markt, Saturn czy Tesco. 

Więcej pomysłów na gry nie tylko komputerowe

Artykuły podobne

Zabawki do własnoręcznego wykonania. Łatwe, proste i przyjemne !

Własnoręcznie wykonana zabawka ma swój niepowtarzalny charakter jak i unikalny wygląd. Dzięki własnoręcznie wykonanej zabawce dziecko doskonali sprawność manualną, percepcję wzrokową a także wyrabia poczucie estetyki. W większości przypadków dziecko…
Zobacz więcej ...