Jak oryginalnie opakować prezenty? W materiał!

Total
0
Shares

Pakowanie prezentów to jeden z tych przynoszących najwięcej radości momentów świąt! Ile emocji towarzyszy naszej wytrwałej pracy nad najdrobniejszymi szczegółami opakowania podarunków, które później wylądują pod choinką! Co roku szukamy nowych pomysłów i inspiracji – co powiecie, by tym razem użyć tkanin? Jest to fantastyczny sposób, by nadać prezentom wyjątkowy wygląd. Materiały mogą być używane wielokrotnie, co zredukuje nasze coroczne świąteczne wydatki oraz? ilość śmieci wyrzucanych po Wigilii! Jeśli lubisz zabawy z igłą i nitką, możesz stworzyć opakowanie, które po wyjęciu zawartości stanie się funkcjonalnym prezentem – powleczką na poduszkę, pokrowcem na telefon lub iPod czy woreczkiem na kredki dla dzieci. To już zależy od Twojej wyoraźni!

prezent opakowany w materiał

prezent opakowany w lawendowy materiał

prezent-cukierek

Do stworzenia takich ekologicznych opakowań  możesz użyć dowolnego materiału, np. szyfonu, lamy (jedwabna tkanina), atłasu czy też materiału w połyskujące paski. Potrzebujesz też pary ostrych nożyczek i dużej ilości taśmy dwustronnie klejącej.

Prezenty o prostym kształcie, jak te w pudełkach, opakuj dokładnie tak, jak papierem i podklej taśmą. Do opakowania niespodzianki o niekonwencjonalnych kształtach użycie materiału jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie podrze się on tak łatwo, jak papier. Tkaniny posłużyć mogą także jako ozdoba prezentu – uformuj z nich np. róże lub wytnij listki, które później przyszyjesz zamiast kokardy.

Pamiętaj o użyciu wstążek i świątecznych dodatków, które nadadzą prezentom dużo koloru i niepowtarzalnego charakteru – polecam koraliki, laski cynamonu, szyszki , gałązki choinki i piórka. Świetnym pomysłem jest też użycie suszonych plastrów cytryny i pomarańczy ? wystarczy suszyć je wcześniej  w piekarniku lub na kaloryferze, a następnie pomalować bezbarwnym lakierem.  Tak pięknie opakowane prezenty pozostaje tylko położyć pod choinką i czekać na reakcje najbliższych!

czerwone perełki na sznurku

sklep: Stoklasa

cena: 28,81 zł/opak.

piórka dekoracyjne

Sklep: Craftmarket

Cena: 3,08 zł/opak.

satynowe kwiatki

sklep: Stoklasa

cena: 16,20 zł/opak.

Artykuły podobne