Małemu odkrywcy nie wystarczają już pluszaki i kolorowe klocki? Czas zająć naszego starszaka poważniejszymi zabawkami. Choć wydaje się, że jego pokój pęka w szwach od kolorowych układanek to ma prawo się nimi znudzić, w końcu wkroczył w wiek kiedy czas na poważną naukę!

Logika dla początkujących

Mini Logix to seria gier przeznaczona dla starszych dzieci w formie kart na których są do wykonania różne zadania, wystarczy chwycić do ręki załączony do zestawu ołówek i zabawa na dłuższy czas zapewniona.
Gry Mini Logix idealnie sprawdzają się podczas podróży, a także aby zająć dziecko w restauracji czy też u znajomych kiedy nudzi się słuchając tego o czym rozmawiają dorośli. W zestawie znajduje się 30 bardzo ładnie wykonanych kart oraz ołówek.
W wersji dla podróżnika dziecko musi narysować ścieżki łączące wszystkie obrazki na karcie, tylko określona liczba ścieżek jest dozwolona do narysowania na danej karcie.

prezenty_dla_starszaka_mini_logix

fot. tublu.pl

Czas na cyfry

Gra Bingo Liczby to odkrywanie liczb poprzez zabawę. Wystarczy zakręcić kołem i dopasować odpowiedni numer do obrazka! W zestawie: 24 elementy do dopasowania, 1 koło bingo, 4 karty. Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia, które chcą odkrywać zawiły świat matematycznych zagadek.

prezenty_dla_starszaka_bingo_liczby

fot. tublu.pl

Ćwiczymy pamięć

Klasyczna gra pamięciowa w bardzo ciekawej wersji z twarzami. W zestawie znajdują się 20 par kolorowych kart. W grze może brać udział dowolna ilość graczy. Wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej par. Gra zapewni świetną zabawę, rozwinie pamięć, uczy spostrzegawczości i koncentracji. Te zdolności przydadzą się kiedy dziecko rozpocznie naukę w szkole.

prezenty_dla_starszaka_memo

fot. tublu.pl

Kolcki-płotki

Od dawna wiadomo, że klocki pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny, pobudzają wyobraźnię, stymulują pamięć, inteligencję i zdolność rozumowania. Klocki Plus-Plus charakteryzują się prostotą a zarazem są oryginalne i niezwykle wciągające. Prosty sposób łączenia daje mnóstwo możliwości w układaniu oraz konstruowaniu różnych wyobrażonych przez dzieci przedmiotów i postaci zarówno płaskich jak i przestrzennych. Przy okazji dziecko dowie się też jak wyglądają hasztagi 😉

prezenty_dla_starszaka_klocki_konstrukcyjne

fot. tublu.pl

 

Kreatywne zabawki dla dzieci to pierwszy krok do rozwoju wyobraźni i zaprzyjaźnienia malucha z nauką. Dzięki nim przekona się, że szkoła nie musi być taka zła, a nauka przydaje się w praktyce.

Artykuły podobne