Sortuj wg:

strona:

12
  • ...to, gdy rodzice chrzestni są małżeństwem. Panna mogła być tylko chrzestną chłopca, a odmowa zostania chrzestnym lub chrzestną sprowadzała na dziecko niepłodność. Jesteście rodzicami chrzczonego dziecka? Nie wierzycie w przesądy? Mimo wszystko włóżcie dziecku do wózeczka pudełko najlepszych czekoladek i monetę, które zapewnią mu w przyszłości dobrobyt. Pralinkami możecie później poczęstować gości. Dziecku natomiast zostaną, na pamiątkę Chrztu, upominki, takie jak dewocjonalia w postaci łańcuszków i medalików oraz Pisma Świętego w skórzanej oprawie. Zarówno dziewczynce jak i chłopcu z okazji chrzcin polecamy wykonać odlew rączek i nóżek 3D, jak również udać się na pierwszą sesję zdjęciową u profesjonalisty czy zakupić srebrne buciki, grzechotki bądź smoczki z grawerem. Są to prezenty osobiste, które w przyszłości nie raz wzruszą Waszą pociechę. Do prezentu pamiątki warto dołączyć również podarek stosowny do wieku dziecka. Może to być coś praktycznego jak łóżeczko, gdyż z kołyski Wasza pociecha już wyrasta, lub coś co sprawi dziecku radość. Taką rzeczą może być zabawka edukacyjna, karuzela uspokajająca bądź projektor, który na ścianie wyświetli dziecku wieczorem gwiazdki i zagra melodię, która ukołysze je do snu.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić na Chrzest Święty

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Upominki na Chrzest Święty

Zostaliście poproszeni na rodziców chrzestnych maluszka? Nie wolno zatem Wam odmówić, inaczej dziecko będzie w przyszłości nieszczęśliwe. Zatem cieszcie się z nowej roli i pamiętajcie, że wymaga ona od Was dużej odpowiedzialności. Bycie rodzicem chrzestnym zobowiązuje Was potem do pomocy w wychowaniu pociechy. Najpierw jednak odpowiednio przygotujcie się do uroczystości w Kościele. Matki chrzestne odpowiedzialne są bowiem za kupno, dla niemowlaka, ubranka do chrztu. Dziewczynce eleganckiej, białej sukienki, zimą płaszczyka, a chłopcu pierwszego garniturku. Ważnym elementem, za który również odpowiada chrzestna jesz szatka. Na rynku są ich różne wzory, w postaci chustek, pelerynek czy koszulek. Można na nich wyhaftować życzenia i/lub zamieścić zdjęcie dziecka. Ojciec chrzestny kupuje świecę, którą zapala później podczas uroczystości. Co do prezentów, tu również panują ogólno przyjęte zwyczaje. Od chrzestnej dziewczynka dostaje w prezencie z okazji chrzcin biżuterię (my polecamy tą firmy Apart, łączy ona w sobie wysoką jakość i elegancję), chłopiec najczęściej medalik, bądź srebrną grzechotkę lub smoczek. Od chrzestnego dzieci dostają pieniądze, którymi dysponują ich rodzice. Dzięki nim kupują najpotrzebniejsze rzeczy dziecku, na przykład łóżeczko, wózek czy srebrne sztućce.

Chrzest to w chrześcijaństwie sakrament oznaczający obmycie z grzechu. Sakrament udzielany jest dzieciom, zazwyczaj niemowlętom przez duchownego w kościele w obecności rodziców chrzestnych. Co na prezent dla chrześniaka? Prezenty na chrzest dla małego dziecka często sprawiają wiele problemów rodzicom chrzestnym i zaproszonym gościom. Jaki prezent kupić na chrzciny? Co na prezent dla chłopca, a co dla dziewczynki? W JakiPrezent.pl znajdziesz szereg propozycji. Po pierwsze mogą to być pamiątki i prezenty stricte religijne. Weź pod uwagę srebrną grzechotkę, pozytywkę, srebrne pudełeczko z grawerem, srebrną łyżeczkę lub smoczek, zloty lub srebrny medalik, ryngraf. Pomysłów z tej grupy szukaj w kategorii Biżuteria i zegarki. Rodzice chrzestni powinni rozważyć także ofiarowanie Biblii z obrazkami dla najmłodszych dzieci - propozycji szukaj w kategorii Religia. Inna grupa produktów to produkty z kategorii Praktyczny. Tutaj najlepiej zapytać rodziców, co potrzebne jest dziecku. I tak można rozważyć zakup ubranka dla dziecka albo akcesoriów podróżnych z kategorii Foteliki czy łóżeczka podróżne. Innym rozwiązaniem jest zakup książeczek dla dzieci, płyt z muzyka lub słuchowiskami, albumów i ramek na zdjęcia.  Propozycji: co kupić na prezent? Szukaj na blogu Dzieci.