Sortuj wg:

strona:

13
  • ...workowate obuwie ochronne, a czas przebywania z chorym wynosił dwie godziny, od 16 do 18. Obecnie nie obowiązuje już większość tych przepisów. Dzieci mogą odwiedzać swoich rodziców i dziadków, odwiedziny są na większości oddziałów dozwolone przez cały dzień, nie obowiązuje obuwie ochronne, można przynosić tyle prezentów ile zmieści się wokół chorego (nie przesadzając oczywiście).

    Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór prezentu dla chorych na nowotwory. Powinny one zawsze sprawiać radość. My proponujemy prezenty podnoszące na duchu i zachęcające do dalszej walki z chorobą. Jakie? Naszymi typami są foto-książki ze zdjęciami z podróży pacjenta, bądź tylko tymi, na których się uśmiecha, foto-poduszki ze wspólnym zdjęciem jego przyjaciół i podpisem ‘trzymamy za Ciebie kciuki’, czy artykuł w gazecie o ‘dzielnym wojowniku i jego wygranej’.

    Po hospitalizacji, już w domu chorego, następuje okres rekonwalescencji. W tym czasie odwiedza go najwięcej gości. Nie wypada przyjść do pacjenta bez choćby drobnostki. Polecamy zatem prezenty, które pomogą wrócić choremu do zdrowia, są to na przykład masażery, piłki gimnastyczne, sprzęt do ćwiczeń, karnet do Spa. Jeśli pragniesz podarować coś mniej zobowiązującego, ale równie cieszącego, może to być kosz z owocami czy butelka wina bezalkoholowego.

Prezentomat: Pytanie brzmi co kupić na powrót do zdrowia

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Nie tylko dorośli chorują. Niestety zdarza się to także dzieciom. Przy bardzo ostrych stanach chorób hospitalizacja staje się koniecznością, jak również wielką traumą dla małego dziecka. Jak zatem umilić czas małoletniemu pacjentowi? Największą przyjemność sprawi choremu dziecku prezent. Może to być coś tylko dla niego, jak na przykład lalka, samochodzik czy książeczka. Może być to również wspólny prezent dla wszystkich pacjentów na oddziale. Jeśli w szpitalnej świetlicy dostępny jest telewizor można dzieciom urządzić mały seans bajkowy, który uprzyjemni kosz czekoladowych słodyczy. Jeśli nie, warto sprezentować stół piłkarzyków lub udekorować ponure ściany sal i korytarzy kolorowymi naklejkami lub fototapetami dla dzieci. Jest to dość spory wydatek, ale jeśli złoży się na niego kilkoro rodziców będzie on przystępny dla każdego. Chcesz podarować na oddział dziecięcy zabawki, tylko nie wiesz jakie? Nie kupuj maskotek, nie zezwala na nie sanepid, gdyż są trudne do utrzymania w czystości. Zaopatrz szpital w zabawki z gumy i plastiku, które można szybko umyć i zdezynfekować. Zapraszamy Cię na strony serwisu JakiPrezent.pl, przedstawimy Ci na nich propozycję prezentów, z których ucieszy się każdy mały pacjent.

Gdy ktoś bliski nam zachoruje przesyłamy mu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Powrót do zdrowia to okazja, aby wyrazić swoje uczucia względem osoby, która zachorowała. Oprócz życzeń osobie, która zachorowała, często ofiarowuje się kwiaty i drobne prezenty świadczące o pamięci.

W poszukiwaniu pomysłu na prezent skorzystaj z wyszukiwania po określonych osobowościach. Polecamy także kategorie "Zdrowe prezenty" oraz "Prezenty dla zdrowia i urody".