Sortuj wg:

strona:

12
  • ...sztućców, kubków niekapków i misek niewysypek. Ukończenie pierwszego roku życia to również okazja do pierwszej, ważnej imprezy w życiu Waszego maleństwa. I choć psycholodzy zalecają, aby była ona dość krótka i w godzinach porannych, prawdopodobnie zjedzie się na nią duża część Waszej rodziny. Dlatego warto zadbać o odpowiednie dekoracje i menu. Jeśli chcesz, aby przyjęcie i prezenty dla dziecka były udane, skorzystaj z naszych pomysłów. Na suficie zamocujcie girlandę z kolorowych balonów, a serpentyny zawieście tak, aby były niedostępne dla Waszego malucha. Menu niech będzie smaczne i zdrowe. Na stole niech znajdzie się tort, kosz upominkowy z owocami, małe kanapki przypominające łódki i zwierzątka, ciasteczka zbożowe i cukierki czekoladowe. Do picia podajcie kompot ze świeżych bądź mrożonych owoców. Jeśli nie chcecie, aby dziecko dostało dużej ilości drobnych prezentów, na dwa lub trzy tygodnie przed przyjęciem porozmawiajcie z gośćmi i uzgodnijcie podarki. Być może wyda Ci się to nietaktem, ale każdy chce, aby jego prezent był tak zwanym „strzałem w dziesiątkę”. Niech zatem na pierwsze urodziny chłopca będzie to koń na biegunach, mata edukacyjna bądź piankowa, drewniane klocki, samochodziki lub kolejki. Dziewczynce na roczek warto natomiast podarować lalkę przytulankę, bądź pluszowe zwierzątko, które nauczy ją śpiewać, liczyć czy po prostu opowie bajkę.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić na roczek

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Inspiracje prezentowe na roczek

Zwyczajem stało się już, że podczas przyjęcia z okazji pierwszych urodzin dziecka, na stole kładzie się różaniec, kieliszek, książkę, pieniądze i instrument muzyczny. Według starodawnego przesądu, w tym dniu dziecko wybiera swoją drogę życiową. Różaniec ma oznaczać życie w zakonie, kieliszek hulanki i swawole, pieniądze bogactwo, ale także chciwość, książka wróży karierę naukową, a instrument wysoką pozycję, na wielkiej scenie muzycznej. Pamiętajcie, że to tylko zabawa i prawie nigdy wróżba się nie sprawdza. Jeśli jednak wierzycie w przesądy i chcecie, aby Wasze maleństwo wybrało konkretną rzecz, postarajcie się, aby była ona wyjątkowo atrakcyjna. Zachęcamy zatem do skorzystania z propozycji dostępnych w naszym serwisie jakiprezent.pl. Oprócz artykułów potrzebnych do kabały, znajdziecie w nim również urodzinowy upominek dla dziecka. Maty edukacyjne, kule- hule, skoczki i chodziki sprawią, że każda zabawa stanie się przyjemnością, pluszowe zwierzątka pomogą maleństwu zasnąć, a pozytywki uspokoją przed snem lub w chwilach złości. Pierwszy rok życia to również czas na pierwsze lalki szmacianki dla dziewczynki i pierwsze, drewniane kolejki dla chłopca.

Nawet jeśli wybierasz się tylko z krótką wizytą, urokliwy drobiazg sprawi, że świeżo upieczonym rodzicom będzie bardzo przyjemnie. W tym dziale znajdziesz mnóstwo przepięknych pomysłów na upominek dla dziecka, których samo przeglądanie sprawia wiele radości. Co na prezent dla roczniaka? Warto przygotować album ze zdjęciami z pierwszego roku życia dziecka, podarować zabawę przeznaczona dla dzieci starszych niż 12 miesięcy, misia z wyhaftowanym imieniem na bluzeczce, bukiet z ubranek, szkatułkę z wygrawerowanym imieniem. Pomysłów jest wiele, jeśli masz jednak wątpliwości, skonsultuj pomysł z rodzicami dziecka.  W JakiPrezent.pl przejrzyj kategorie, które Cię zainspirują: Dla dzieci, Foteliki, Dziecięcy pokoik, Lalki, Pojazdy, rowerki, hulajnogi. Odpowiedzi na pytanie: co na prezent? - przejdź do bloga Dzieci.