Zgaś światło w sobotę, 31.03. o 21.30!

Total
0
Shares

Już w najbliższą sobotę, 31.03. o godz. 21.30 w milionach domów na całym świecie zgaśnie światło. A wszystko to za sprawą akcji Godzina dla Ziemi WWF. Jest to symboliczny gest, który ma na celu uświadomienie ludziom na całym świecie, jak ważne dla naszej planety jest ich postępowanie i jak wiele może zmienić jedna osoba. Wyłączanie niepotrzebnie świecących żarówek jest jedną z kluczowych czynności, jakie możemy wykonać dla dobra Ziemi.

Za sprawą Godziny dla Ziemi WWF światło zgaśnie m.in. w Empire State Building w Nowym Yorku, Burj Khalifa w Dubaju, Krzywej Wieży w Pizie czy na Wieży Eiffla w Paryżu. W Polsce do akcji przyłączyły się 44 miasta. Światło zgaśnie w Pałacu Kultury i Nauki, na Zamku Królewskim, Teatrze Wielkim, Sukiennicach i Kopcu Kościuszki, Katowickim Spodku, kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Patronat honorowy nad akcją objęła Prezydent miasta stołecznego Warszawy, a patronat medialny Onet, Multikino oraz Radio Zet.

Wielu polskich celebrytów zdecydowało się wesprzeć Godzinę dla Ziemi WWF. I tak Kinga Rusin zgasi światło na Stadionie Narodowym w Warszwie, jeśli do akcji przyłączy się 30 000 osób. Michał Piróg zdecydował się wytatuować sobie na plecach drzewo, jeśli przyłączy się 7500 osób.Jeśli 10 000 osób zecyduje się przyłączyć do akcji, Borys Szyc w imieniu firmy Siemens przekaże energooszczędny sprzęt AGD dla Domów Dziecka. Jeśli pojawi się 20 000 zainteresowanych osób, polscy artyści (m.in. Gaba Kulka, Urszula Dudziak, Pinnawela) zagrają koncert unplugged.

Obecnie do akcji zapisanych jest 18 788 osób ? wciąż możesz dołączyć. I pamiętaj o wyłączeniu światła w sobotę o 21.30 ? nie pozostań obojętny na potrzeby naszej planety.

Artykuły podobne